Pastrimi, sekretim e toksinave, toksina, ndotësve


Filluan të ndjehen të ngadaltë dhe të lodhur? A keni probleme me lëkurën tuaj? Ju nuk keni dhënë prehje në dhimbje të ndryshme që ndodh në vende të ndryshme? Tired e problemeve me sistemin e tretjes? Ata filluan të devijojnë nga shprehitë e zakonshme të përditshme? Ose pa një arsye të veçantë ju befas filluan të humbin peshë? Këto dhe simptoma të tjera organ i ngjashëm ju jep sinjal se ajo është plot me toksina dhe ajo ka nevojë për trajtim të menjëhershëm. Ajo është e pastrimit, sekretim i toksinave, toksina dhe ndotësve ne flasim sot në këtë faqe interneti. Cilat janë toksina? Toksina - substanca që grumbullohen në trup si mbeturinat dhe të shkaktojë dëm serioz për shëndetin e njeriut.

Shkencëtarët studiuar trupin e njeriut, arriti në përfundimin se shkaku i shumë sëmundjeve është e ndotjes (zashlakovannost) toksina e saj. Per shembull, shumica e sëmundjeve të veshkave dhe mëlçisë rezultojnë nga toksina tepërta në trup. Toksina është e pashmangshme, pasi ato janë një pjesë integrale e jetës sonë të përditshme. Çdo ditë ne jemi të ballafaquar me toksina që përmbahen në ujë të ndotur, cigare dhe duhan atë, dhe përdoret edhe në ushqimin tonë. Ushqim, Secondhand na nuk tretet plotësisht, janë produkte të dëmshme të metabolizmit, të cilat gradualisht grumbullohen në trup.


Normalisht, stomak mund të ndryshojë preservatives ndryshme dhe aditivëve të tjera të panatyrshme, të cilat aktualisht përmban pothuajse çdo vakt. Pasi në trupin tonë, e vunë atë në formë të toksinave. Akumulojnë në trupin e substancave të dëmshme të dëmtojë mëlçinë, veshkat, duke shkaktuar probleme të ndryshme të sistemit të tretjes dhe prishin metabolizmin e trupit. Për fat të mirë, ju mund të shpëtoj prej tyre. Për ta bërë këtë, ka një numër i masave parandaluese për të lehtësuar pastrimin e shpejtë dhe efikas të trupit. Por mos harroni, gjithmonë merrni të pastër nga toksina e pamundur, kështu që të pastruar trupin e tyre duhet të prodhojnë rregullisht dhe rigorozisht pa pilula.

"Pse?" - Ju pyesni. Të gjitha drogat farmaceutike përmbajnë kimikate. Prandaj, përdorimi i llojeve të ndryshme të pilula mund të përkeqësohet vetëm gjendjen e trupit dhe më tej infektoj atë. Një përjashtim në mesin e tyre ju ndoshta mund të emrit vetëm qymyr. Por metodat e tij të abuzimit është gjithashtu e pamundur. 11 rregulla lejojnë eliminimin e toksinave Që nga kohët e lashta, healers kanë rekomanduar njerëz të përmbahen nga të hahet rregullisht. Tani ajo është quajtur agjërim dhe agjërimi për dikë. Por ndoshta mënyra më e mirë për të postoj sesa uria, e cila mund të përdoret për të pastruar trupin e toksinave. Gjatë maturi nga të hahet barrën mbi stomak, mëlçisë, veshkat ulur ndjeshëm.

Që nga këto organe nuk janë të angazhuar në përpunimin e ushqimit, ata të drejtuar të gjitha energjitë e tyre për largimin e substancave të dëmshme. Prandaj, për të pastruar trupin tuaj e toksinave pas herë pas here duhet të ndiqen. Por kjo nuk do të thotë se kur keni nevojë për atë për të krejtësisht të braktisur vakt. Gjëja kryesore në menu ishin produkteve me origjinë natyrore dhe ushqim të ulët-yndyrë. Një trudnoperevaryvaemuyu ushqim më të mirë gjatë gjithë kohës duke e mbajtur në menynë tuaj. 1. Hani sa më shumë ushqim që përmban yndyrë - oriz kafe, perime të freskëta dhe fruta. Produktet më të mahnitshme që lehtësojnë pastrim të plotë është panxhar, radishes, lakër, brokoli, Spirulina, Chlorella, mollë.

Hani dhe përmban jellies pektin. 2. Herë pas here shpenzojnë pastrimin e mëlçisë dhe veshka duke përdorur decoctions dhe infusions e bimëve të tilla si luleradhiqe, rodhe, qumësht gjemb gomari, dhe vetëm një herë në ditë, pini çaj jeshil. 3. Merrni kujdesin e që në trupin tuaj ka marrë sasi të mjaftueshme të vitaminës C, e cila ndihmon të prodhuar glutathione, e cila është një antioksidant i fuqishëm dhe ndihmon në eliminimin e toksinave. 4. Çdo pije ditë të paktën 2-3 litra ujë. Është më mirë në qoftë se ajo është e strukturuar ujë - shkrihet. Në të vërtetë, në botën tonë të ndotur vetëm të shkrihet ujë - ndoshta vetëm ushqim të cilat mund të ndërtohet dhe të trajtuar të gjithë trupin.

Dhe sekretim i substancave të dëmshme nga meltwater ofron përmirësim të shpejtë të shëndetit, të rritur personin e energjisë. 5. Mundohuni të mbani trupin tuaj në të raportuar oksigjen sa më shumë, ajo do të përmirësojë funksionimin e të gjitha organeve, së bashku me të, dhe të proceseve. Megjithatë, në këtë tezë dhe kundërshtimeve të shprehura nga Prof. Dr. PK Buteyko dhe frymëmarrja e tij të ngadalësuar në