Mjetet juridike fytyrës Pastrimit popullore lëkurës


Sipas hulumtimit aktual, më shumë se gjysma e problemeve kozmetike të lëkurës të shkaktuara nga përdorimi i gabuar apo i rrallë i agjentëve të pastrimit. Rezultati janë njolla të kuqe në fytyrë, fytyre, kamedony, puçrra fytyre dhe lëkurë të inatosur. Përmes këtij lëkurës ditore merr një peshë të madhe brenda - shumë se dy milion gjendra djerse sekreton nje litër ujë, acid laktik, ure, kripëra dhe dioksidit të karbonit. Mjedisi ndot pluhur lëkurë, dirt, dioksidit të squfurit dhe karbonit monoksidit. Po, çdo grua e do të mbulojë fytyrën ditë krem ​​tuaj, pluhur dhe të aplikojnë kozmetikë.


E gjithë kjo përzierje i çmendur mund të rrënojat lëkurën tuaj. Në fund të fundit, që duhet të kujdeset për veten? Për më tepër ajo nuk është e vështirë për të pastruar mjetet juridike popullore lëkurës fytyrës. Sa shpesh duhet të pastër lëkurën tuaj? Lëkura e fytyrës duhet të pastrohen në mëngjes deri në mbrëmje make-up dhe përgatitje për gjumë. Në mëngjes duhet të larë me ujë me pastron butë do të thotë, atëherë fshij fytyrën tonik locion. Në mbrëmje ju dëshironi të hiqni kozmetike me sy dhe laje fytyrën apo proces pastron fytyrë do të thotë fshij tonik dhe e vënë atë në krem ​​nate. Të gjitha fondet duhet të përputhen me llojin e lëkurës tuaj. Çfarë është ajo që ju keni - të thatë, kombinim, me vaj, i pjekur, i ndjeshëm?


Për të gjitha llojet e lëkurës me përjashtim të ndjeshme, demonstron përdorimin e scrubs. Për të lëkurës me vaj - tri herë në javë për të gjitha llojet e tjera - një herë në javë. Ne ju disa shumë të këndshme për t'u përdorur dhe të dobishme mjetet juridike popullore për trajtimin e lëkurës rekomandoj. Pastrimit lëkurën e fytyrës për të gjitha llojet e lëkurës Ju mund të përdorni infuzion bimor marra në pjesë të barabarta violets trengjyrësh dhe daisies herbs, derdh një litër ujë të ngrohtë dhe ngjyhet brenda natës. Ajo është përdorur pas lodhje infuzion do të ndihmojë për të përballuar me të lëkurës e rënuar, fytyre dhe skuqjen. Ju mund të lani produkte qumështi nuk përmbajnë sheqer dhe aditivë, kefir, kos, hirrë.

Fytyra e mirë të pastër me vaj ulliri. Aplikoni vaj në fytyrën tuaj me një shtupë pambuku, butësisht masazh dhe pije me të ngrohtë ujë. Pastrim Universale për fytyrë - ngjyhet lehtë me ujë në një përzierje mulli kafe e sheqer grimcuar, lekurë portokalli, bajame, të përziera me salcë kosi. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj, masazh zonë T-formë shtrihem për 10 minuta, pastaj tërësisht të larë dhe të fshirë fytyrën me një peshqir prej liri. Fshij lëkurën e ndonjë locion përshtatshme bimor. Pastrimi lëkurës me vaj Lëkurës me vaj do të ndihmojë infusions të qarta dhe TEAS bimor, kripë dhe ujë të ftohtë.

Si kremra mund të përdoren decoctions e urtë: kafshë, nenexhik, kamomil dhe Calendula. Është e rekomanduar për të fshirë fytyrën dhe trupin e mjeteve juridike popullore. Për shembull, një përzierje e ujit me lëng shtrydhur fllad limon (limon shtrydh një e katërta e një filxhan çerek të lëngshme). Për umyvan mëngjes përdorni infuzion të leh thupër. Merrni një pjesë të thata kore dhe derdh pesë pjesë ujë, insistojnë natë. Ekstrakt Birch ka një efekt tonik, lufton me inflamacionet. Pronat analoge me lëng të freskët e kastravec dhe lakër. Disa herë në javë për të lëkurës me vaj të përpunohen pastrim sapun-kripë.

Për të bërë atë në një shkumë Lëvizje tas porcelani me sapun fëmijë (ju mund të përdorni një furçë për rroje). Thith një top pambuku dhe sapun dip në kripë tryezë të vogël. Fshij sipërfaqen e fytyrës, lëvizjet e lehta rrethore për dyzet sekonda. Me kujdes të larë me ujë të ftohtë dhe fshij fytyrën bimor. Në verën e vitit ju mund të përdorni kube akulli me infusions bimor dhe decoctions. Lëkurë të pastër të thatë Lëkura e thatë hap larja në mëngjes me ujë të ftohtë filtruar ose TEAS bimor me majdanoz, nenexhik, u rrit petals. I mirë i pastër bajame lëkurë të thatë, grurë dhe oriz krunde, të cilat mund të zhytem në duart tuaja në ujë të ngrohtë dhe të fshijë fytyrë, qafë dhe décolleté marrë llapa.

Shpëlaj me ujë të bollshëm. Kujdes mbrëmje e lëkurë të thatë mund të përfshijnë larje filtruar tërshërë supë. Ju mund të gatuaj me një palë spoonfuls mëdha të miellit bollgur, zier për 10 minuta në një litër ujë. Një herë në javë ju duhet të pastër vezën pastrim të lëkurës. Recetë e përgatitjen e tij është e thjeshtë: shell e një apo dy vezë të ziera të bluaj për të pluhurit në një mulli kafeje, shtoni vezë e verdhë veze dhe një lugë çaji krem ​​yndyrë kosi. Aplikoni me një përzierje furçë në fytyrën tuaj, butësisht masazh dhe të lënë për dhjetë minuta dhe shpëlarje tërësisht me ujë të ngrohtë. Dua veten, të pastër mjetet juridike popullore e lëkurës rregullisht dhe të gëzojnë çehre të shëndetshme dhe trupin të qetë!

OlgaW,