Clean kos lëkurës


Qumështi është një produkt që natyra na ka dhënë. Ky produkt është unik dhe i paimitueshëm. Pas të gjitha, ajo ka akumuluar kaq shumë lëndë ushqyese që janë të domosdoshme për proceset e trupit të njeriut të jetës. Qumështi dhe produktet e qumështit për fëmijën dhe për të moshuarit. E gjithë pasuria e pronave të dobishme të qumështit nuk mund të nënvlerësohet, sepse ajo kalon nga disa herë në përbërjen e tij kimike dhe biokimike të çdo produkt tjetër. Pas një serie të studimeve, hulumtuesit kanë treguar se në çdo produkt të qumështit përmban më shumë se njëqind të dobishme të ndryshme për organizmin e njeriut.

Sepse qumështi përmban ushqyesve të tilla si yndyrna, proteina, minerale të ndryshme, hormonet, enzimat dhe vitamina të tjera, ky produkt është përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore. Duhet të theksohet se jo vetëm qumësht, por edhe produkte të ndryshme të qumështit janë gjithashtu të përdorur gjerësisht përkrahësit e mjekësisë alternative. Për shembull, i njohur qumësht i thartuar në mjekësinë popullore si një mjet i shkëlqyer për pastrimin e lëkurës. Që nga kohët e lashta ai ishte i njohur që produktet e qumështit ka një efekt qetësues në lëkurën e njeriut. Prandaj, efekti i produkteve të qumështit do të jetë e dobishme për ata që kanë lëkurë me ndjeshmëri të lartë dhe nervozizëm.


Këto përfshijnë produktet e qumështit, kos, qumësht i thartuar pjekur ose produkte të tjera të ngjashme. Para se të vënë në një trup ose person i qumështit duhet të jetë me kujdes dhe të thellë të pastruar lëkurën e kozmetikës të ndryshme dhe substancave të tjera të huaja. Për të pastër, përdorni një top pambuku apo jastëk. Ndoshta nuk dua të flas për mediat dhe se si të shpëtoj e kozmetikës, etj Pasi të keni shpenzuar pastrim, të marrë tampona pastra ose pads, pak të lagur në qumësht apo produktet e qumështit thartë dhe të fshij fytyrën tuaj. Pastaj merr dy swabs, lagur ato përsëri në qumësht i thartuar, por këtë herë më shumë të bollshme.

Përsëri, me kujdes fshij fytyrën e këtyre tampona. Pastaj shtrydh ato vështirë dhe të fshij lëkurë të thatë, e cila ishte aplikuar në produktet e qumështit. Mos kini frikë nëse dritë filluar ndjesi djegie në vendin e fërkim. Djegia shfaqen sepse lëkura përballet e mërkurë thartë. Ky shqetësim është i lehtë të zhduken në qoftë se ju aplikoni për një vend në një pak të djegur krem ​​ushqyes. Pas kësaj, fshij fytyrën të pastër ose shtupë pambuku zhytur në locion, tampon apo jastëk. Kjo procedurë do të ju ndihmojë të hequr qafe të lëkurës nervozizëm. Pas përdorimit të zgjatur të metodës lart-përshkruar, lëkura juaj do të jetë i qetë dhe i butë.

Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me Freckles, procedura për aplikimin kos në fytyrën tuaj do të bëhet një metodë efektive e duke u shpëtoj prej tyre. Plus kryesore e përdorimit të qumështit dhe produkteve të qumështit papjekur si një mjet për kujdesin e lëkurës është se ajo mund të përdoret në çdo kohë të vitit. Ajo është e padëmshme për çdo lloj të lëkurës. Nëse vuani nga lëkurë me vaj, prodhimet e qumështit dhe kos të ju ndihmojë të zgjidhur problemin tuaj. Para se të shkojnë në shtrat, aplikoni një shtresë të vogël të lëkurës zakysloho qumësht, qumësht i thartuar apo dhallë. Lini lëkurën në këtë shtet deri në mëngjes. Në mëngjes, ju duhet të ndjehen të thatë, lëkurë të shtrirë.

Vlen të përmendet se edhe kur ndjenja djegie ndjenja, krem ​​ushqyes zbatohen vetëm nën sytë, ballin dhe qafën. Në pjesën tjetër të ushqimit të lëkurës namazuyetsya e personit jo, përndryshe, rezultati i kos ju nuk e merrni. Nëse keni lëkurë të thatë, atëherë para se ju të pastër ose të vëna kos apo produktet e qumështit, ju duhet për të larë fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë zier. Prandaj, ia vlen të përmendet përsëri se qumësht i thartuar apo ndonjë produkt qumësht është një mënyrë e madhe për të pastruar thatë, me vaj dhe madje normale lëkurës. Nëse papritmas pas duke përdorur produktin e qumështit për acarim të lëkurës dhe skuqje shfaq, pastaj fshij zonën e prekur me një shtupë pambuku, para lagur qumështin e saj të freskët ose çaj të fortë.

Pastaj ka edhe aplikoni krem ​​ushqyes. Pas 3-4 trajtime të spastrimit të lëkurës kos pushojnë të mbajnë shqetësim dhe do të përgjigjet më acarim të lëkurës dhe skuqje në ndikim. Është e rëndësishme të dini se në çdo rast është e pamundur për trajtimin e personave kos ose kosi