Pastrimit recetë oriz ndërtimin e trupit


Një dietë e bazuar në konsumin e vazhdueshëm të orizit të bëhet gjithnjë e më popullore.
Së pari, ajo në mënyrë të përkryer pastron trupin, duke ndihmuar të heqin qafe e toksinave. Së dyti, oriz ndihmon për të humbur peshë në konsumin e saj të duhur. Ky miell i bluar trash janë absorbues. Ajo përfshin një mbeturina të mbeturinave, të cilat kanë akumuluar gjatë në traktin gastrointestinal, dhe i prin jashtë. Nëse ju oriz rregullisht të pastër, ju mund të gjeni të lehtësuar dhe të shpëtoj Sëmundjet shumë. Kjo është arsyeja pse shumë shtëpi oriz interesante dhe spastrim organ i përdorur për këtë recetë. Kjo shifër në vetvete nuk është shumë e kënaqshme.

Nëse Boil dyqind gram drithëra pa shtuar kripe / sheqer dhe gjalpë - që vlera e saj të energjisë nuk do të kalojë 110kkal. Megjithatë, ky produkt përmban një sasi të madhe të karbohidrateve komplekse. Ajo është në gjendje të njom trupin me energji për një kohë të gjatë pa ndonjë konsumim shtesë të yndyrave dhe proteinave. Në oriz përmbajtje të lartë të vitaminave B - thiamin, riboflavin, niacin, pirdoksina. Ata luajnë një rol të rëndësishëm në jetën e organizmit, optimizimin e sistemit të tretjes. Përveç përdorimit të tyre ndikon pozitivisht në shëndetin nervor. Rice nuk përmban gluten, kështu që është hypoallergenic. Kjo përmbajtje të lartë mineral i amino acideve që trupi ynë përdor për të krijuar qelizat.


Kjo Ushqime të lartë në kalium, dhe nuk ka asnjë kripë - kjo e bën të domosdoshme për njerëzit me sëmundje të veshkave dhe kardiovaskulare Sëmundjet. Gjithashtu, ky faktor është e rëndësishme për ata që duan të humbin peshë. Ka disa opsione për përdorimin e dietë oriz. Një prej tyre - ditë oriz agjërimit. Kjo dietë një-ditor që synon pastrimin e trupit të lëngjeve të tepërta në indet dhe clogging skorje. Oriz steamed Boil xhami pa shtuar ndonjë kripë në të, pa sheqer. Kjo pjesë shtrirje të ditës. Rëndësia e madhe është likuid. Pini shumë të. Kjo mund të jetë ujë të pastër dhe lëngje të freskëta dhe çaj jeshil.

A është çdo gjë përveç oriz. Kjo mund të caktoni një ditë një herë në javë. Një version më i gjatë i dietë është projektuar për një muaj. Ky opsion është të ushqyerit më radikal ndihmon pastruar trupin dhe, përveç kësaj, të ndihmojë për të humbur një paund disa ekstra. Programi duhet të marrë ushqim i gatuar oriz steamed me perime dhe fruta. Pets konsumi i mishit të ligët dhe të peshkut, dhe steamed ose të ziera. Dietë përfshin ushqime të ndarë në pjesë të vogla deri në 6 herë në ditë. Ditë mund të hani deri në një gjysmë kilogram oriz dhe perime, dhe dyqind gram mish ose peshk.

Mos përdorni kripë dhe erëza. Gjithashtu të jetë i sigurt për të pirë rreth dy litra ujë, çaj ose lëng. Që dietë është shumë i rreptë - nuk rekomandohet për të përsëritur atë më shumë se dy herë në vit. Mos ndiqni gratë saj shtatzëna dhe lactating, dhe njerëzit me sëmundje kronike sistemike. Nuk është një tjetër mënyrë për të pastruar trupin me oriz. Ju duhet oriz për të para-korrjes. Dy lugë oriz derdh një gotë me ujë. Jar dërguar atë në një vend të errët. Çdo ujë stsezhyvayte ditë dhe një ndryshim të freskëta. Katër ditë më vonë, oriz valoj pak deri bërë, pije përsëri dhe hani.

Për dietë është e vazhdueshme, ju do të duhet katër rezervuarëve në Fig. Pra, çdo mëngjes në një stomak bosh duhet të hani këto dy lugë oriz të njëjta. Ajo mund as kripë dhe as shtoni ndonjë erëza apo vaj. Pastaj dy (dhe mundësisht katër) orë asgjë nuk mund të pini ose hani. Më vonë - përdorin një dietë të rregullt për ju, duke e çuar atë në më të shëndetshme. Gjegjësisht, eliminimin e skuqur, i kripur, i tymosur, me aromë dhe i lagësht. Kohëzgjatja e dietë - të paktën dy javë. Natyrisht, oriz thjeshtë të bardhë është shumë e përshtatshme për dietë pastron. Opsioni më i mirë është oriz ngjyrë kafe. Ajo ruan në një guaskë krunde natyror në të cilat në masë të ushqyesve.

Ky oriz ka një dritë ngjyrë kafe dhe është më e shtrenjtë. Gjithashtu, jeta e saj raft pak më pak se lëmuar. Ju gjithashtu mund të përdorni oriz steamed. Ai përfundoi në një mënyrë të veçantë në mënyrë që ajo është mbajtur deri në 80% cilësisë shell krunde. Mbani në mend se pastrimin e trupit nuk duhet të përfundojë në mënyrë të menjëhershme, prodhimi i orizit dietë nuk duhet të jetë shumë i shpejtë. Mundohuni të lëvizur butësisht ushqimin e zakonshëm, jo ​​gjithëpërfshirës tryezë është se ju nuk mund të jetë në dietë. Kështu që ju mund të për
forcuar rezultate. Ajo do të jetë më e theksuar kur i kombinuar me kufizime diete aktivitetit fizik.

Catherine


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!