Pastrimit metodat tradicionale të trupit


Sezoni Summer - një kohë e mirë për të pastruar trupin nga mbeturinat e akumuluar dhe toksina. Në mot të nxehtë ju doni të hani një ushqim dritë të ulët-yndyrë, pini më shumë ujë, e cila gjithashtu kontribuon për shërim. Le të përdorin këtë mundësi për të përmendur disa metoda efektive tradicionale të pastrimit të trupit, dhe me ndihmën e tyre do të formësojnë organeve të brendshme, gjëndra, gjak, privojnë ata nga toksina e akumuluara, kripëra të tepërta, toksina që dëmtojnë shëndetin dhe komplikojë jetën tonë. Para së të gjitha toksina të grumbulluar në qelizat, indeve lidhës, muskujt dhe organet e brendshme. Por si pastrimi do të bëhet, substancat e dëmshme dhe toksike do të hiqen gradualisht nga trupi.

Çfarë bëni ju duhet për të pastruar stomakun dhe ezofag: Lahen dhe fshij në një rende vogël me oreks. Vënë në një gotë apo tas smalt, shtoni 2 tbsp. l. 6% musht molle uthull natyral, 3 lugë. l. vaj luledielli i papërpunuar, 1 tbsp. l. mjaltë të errët të lëngshme dhe e verdhë veze vezë të papërpunuara. Të gjitha përzierje dhe të hani para se një vakt në një nga fondet kështu që të gjithë e saj të hani për një ditë. Kursi Pranimi - 3 ditë. Këto ditë, të përjashtuar nga dietë e mishit, peshkut dhe ushqimeve të qumështit. Bones Nëse vuani nga dhimbje të shpeshta në qafë, të blej një paketë të lë gji, finely copëtuar lë duart, derdh një litër ujë të valë.


Vendi enët me lavrushkoy në ngrohje të ulët dhe vlim deri gjysmë vëllimit filxhan. Merrni supë 1 tbsp. l. tri herë në ditë me stomak bosh. Pastrimi joints supë gji të kalojnë një ditë. Mbetjet e supë derdh në një kavanoz dhe dyqan në frigorifer për një muaj. Pastaj tri herë më shumë intermittently të përsëritur. Veshkat dhe fshikëz Mix 1 tbsp. l. tharë buds, leh dhe gjethet e Aspen. Bluaj përzierje në një gjendje pluhur dhe derdh një lugë gjelle e bimëve të ujit të zier. Vlim rreth ngrohjes ulët për 10 minuta, të mbyllë enët, të mbuluar me një peshqir për gjysmë ore. Tendosje dhe për të marrë 1 tbsp.

l. tri herë në ditë. Spastrim trupin e Aspen leh, sythe dhe gjethet mbajtur pesë ditë. Mëlçi Lani kokën e madhe e hudhër të freskët, gatuaj atë deri tenderit, qelqi gji të qumështit. Pastaj tendosje, qumësht të ftohtë dhe të bëjë të saj një klizmë të vogël, duke e lënë atë në të gjithë natën. Për të rritur do të jetë mjaft e një klizmë me një gotë të burimeve ujore, fëmijë - gjysma e normal. Pastrimi hudhër dhe qumësht bësh javë. Gjëndra Puna e gjëndrave endokrine mund të përmirësojë metodën më të lehtë njerëzve. Vënë në një tenxhere smalt 3-kuart 2 gota copëtuar buds Aspen, twigs dhe leh.

Hidh gjithë me ujë dhe le të vlim me kapak. kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 10 minuta, hiqni kapakun. Atëherë le supë të ftohtë, pastaj tendosje. Pini një gotë me mjete disa herë në ditë në mes të ngrënies. Pastrimit leh Aspen trup, sythe dhe twigs të vazhdojë për tre ditë. Gjak Përdorni një limon dhe hudhër. Cleanup e gjakut nga përdorimi i tyre brenda dy javësh. Për ta bërë këtë, pres një gjysmë kilogram hudhër të freskët peeled, përkthejnë slurry rezulton në një kavanoz qelqi, shtoni lëng të freskët nga pesë limon. Shake tërësisht dhe për të marrë mjete për 1 h.

l. gjumit me ujë. Bronke Një mjet efektiv për pastrimin bronke - rrënjë rodhe. Me kujdes të larë me ujë të ftohtë, fshij në rende, shtrydh lëng. Të gjithë bëjnë më shpejtë të jetë pesha lëmuar oksidohet menjëherë në ajër dhe errësohet. Holluar lëng me vodka në një 1: 1 marrin 1 tbsp. l. 3 herë në ditë. Dritë Nëse frymëmarrja juaj është i vështirë, ka pasur një hundë të ftohtë ose i lëngshëm, provoni duke hapur mushkëritë hudhër. Shpjegoni në një mortajë 2 karafil të mëdha të hudhër dhe 1 lugë. L. kripë trashë. Cover kokën me një peshqir vaske dhe thith blends parfum, si një patate të nxehtë lidhur me frymë.

Koha e procedurës - 15 minuta. Cheers! Svetlana,