Pastrimin e trupit liri


Nëse ju doni të bërë trupin tuaj më të mirë të përballen me efektet negative të mjedisit, është e dëshirueshme për të pastruar të gjitha llojet e toksinave. Çfarë do të jap? Të gjitha sistemet e trupit do të funksionojë më mirë! Edhe trajtime konvencionale dhe drogës në njerëzit që periodikisht të pastruar trupin tuaj, është shumë më efikase. Ilaç harruar padrejtësisht popullore qafe e toksinave, pastrimin e trupit është liri - domethënë, fara liri barishte që përmban fibra, acidet yndyrore polyunsaturated, lignans, polysaccharides dhe vitamina komplekse. Fara liri janë sorbent goxha i fuqishëm dhe prandaj e liron trupin nga radionuclides.

Pra, në sajë të yndyrës, liri forcon sistemin imunitar dhe ul rrezikun e kancerit, dhe polysaccharides pranishëm në supë bërë nga fara liri - zarf, duke siguruar ulcerat baktericid stomakut dhe gastrit. Hormonet perime - lignans janë antioksidantë thelb, agjent antiviral dhe antibacterial që parandalon kancerin. Selen, i përbërë nga fara, gjithashtu parandalon zhvillimin e tumoreve të kancerit, tregon trupin e komponimet e metaleve të rënda, kështu pastrimi atë, dhe përmirëson aktivitetin e trurit dhe vizionit. Gjithashtu janë pjesë liri komponentëve të tjerë për ndihmë për të normalizuar kolesterolin dhe metabolizmin yndyrë.


Duke u kthyer në të përditshme pasardhësve të tu dietë liri, ju normalizojë ekuilibrin hormonal, mund të përmirësojë aktivitetin e gjëndrës tiroide dhe veshkave, zvogëlojnë sulmet e astmës, për shumë sëmundje alergjike. Nëse unë dua për të blerë, atëherë ju duhet të dini se në mënyrë për të pastruar farë liri të trupit duhet të përdorni miell i pasitur, me trajtimin që ata duhet të pini shumë ujë për të procesit fara ënjtje ndodhur në zorrë. Fara liri për të pastruar trupin nuk është nënshtruar përpunimit të temperaturës dhe të përdorin në formën në të cilën ato mund të shihet menjëherë pas kërcëllimë.

Nga rruga, pas kërcëllimë fara liri duhet të vendosen në një enë të mbyllur për të parandaluar kontakt me oksigjen. Për lehtësinë e përdorim melchennoe fara liri të përziera me bllokim ose mjaltë. Ajo gjithashtu mund të shtohet në produktet e qumështit, perimet gatuar, salads dhe drithërat, menjëherë para përdorimit të tyre. Pastrim ditor i lirit trupi është çelësi për një punë të shëndoshë të traktit gastrointestinal, të mëlçisë, do të kolesterol më të ulët, të parandaluar thithjen e toksinave dhe normalizimin e tensionit të gjakut, të përmirësojë sistemin kardiovaskular, të rritur veprimin e insulinës, të jenë mjete të diabetit.

Supë farë liri. Për të pastër prej liri trupi mund të jenë të përgatitur dhe të marrë një zierje e fara e saj. Përgatitur atë është shumë e thjeshtë. Merrni një gotë lirit dhe plotësoni atyre tre litra ujë të vluar në një tenxhere smalt, të mbuluar dhe pastaj gatuaj ato në një banjë me ujë për dy orë. Hiq enët nga ngrohjes, të ftohtë-ujë, pour atë nëpërmjet napë për të pastruar, dhe pastaj i hedh në një kavanoz qelqi dhe dyqan në një vend të errët të ardhmen. Liri supë marrë gjatë muajit të 6 herë në ditë për 1 gotë në një të nxehtë (40 ° C). Zierje e përgatitur për këtë recetë ju duhet të jetë e mjaftueshme për 2 ditëve të pranimit.

Vetëm duke marrë supë të përgatitur plotësisht, të vazhdojë në gatim ri. Efektive spastrimit trupit ju!


Lini një% D
1? Ata të ju lutemi komentet tuaja më poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!