Pastrimit të trupit çaj të gjelbër me limon


Çaji jeshil si një ilaç ende amazes shkencëtarët për vetitë e saj shëruese, një listë e cila nuk pushon të jetë replenished pavarësisht nga fakti se studimi i tij ka qenë në vazhdim e sipër për shekuj me radhë, nga antikiteti më të thellë. Për më tepër, prona të pastruar trupin nga të gjitha llojet e substancave të dëmshme të njohura për njeriun ishte një nga më të hershme. Për shembull, legjenda e lashtë kineze e ka atë që perandor i famshëm kinez Shen Nun, i cili mbante pseudonimin "shërues hyjnor" për shumë vite ka studiuar efektet e bimëve të ndryshme helmuese. Në këtë eksperiment, ai vuri në veten e tij, duke marrë çdo ditë një dozë të re të bimëve të rrezikshme, dhe çdo herë mbetën të padëmtuara, sepse si një antidot rregullisht të pijshëm spastrimin kineze jeshile çaj.

Shëruese dhe spastrim pronat e çajit të gjelbër për shkak jo vetëm për përbërjen e saj unik, tepër të pasura me substanca medicinale dhe komponimet, por edhe aftësia e çaj lë të ndajë vetëm e dobishme për të pjesëve të trupit të njeriut. Çaji jeshil për të pastruar trupin është në gjendje për të hequr toksina - substanca që janë duke marrë në trup prodhon antitrupa që pengojnë funksioneve fiziologjike, dhe si rezultat bëhet shkaku i shteteve të sëmundjes. Toksina e arsimit në trupin e njeriut - proces i rregullt dhe i vazhdueshëm, megjithatë, përqendrimi normal i prodhimit toksina nuk është e madhe dhe nuk ka efekt dukshëm më mirë tani.


Veçanërisht toksina aktive lëshuar nga lloje të ndryshme të helmimit nga kimikateve, drogës, dhe të drogës dhe alkoolit. Ky i fundit është veçanërisht e rëndësishme, pasi që në ditët e sotme pjesë e alkoolit është aspak e përkryer dhe përmban substanca që janë jashtëzakonisht të rrezikshme për jetën e njeriut. Në këtë drejtim, ne mund të rekomandojë çaj jeshil për të pastruar trupin si një mënyrë e shkëlqyer për të hequr efektet e helmimit me alkool. Me efikasitetin e saj i kësaj metode është shumë e thjeshtë, ju vetëm duhet të pini një gotë çaj shumë të fortë brewed gjelbër, gjithmonë e ëmbël dhe mundësisht me një limon. Megjithatë, për të filluar pastrimin e trupit çaj të gjelbër me limon mund të jenë vetëm të nesërmen, si përdorimin e saj menjëherë pas të pijshëm, dhe edhe më shumë në mënyrë paralele me të, duke çuar në formimin e aldehide - Komponimet është jashtëzakonisht e rrezikshme për veshkat.


Një nga karakteristikat e çajit të gjelbër si një mjet për pastrimin e trupit, është aftësia e tij për të hequr qafe e kolesterolit në gjak, rritje e cila është një shkak i madh i plakjes së parakohshme të trupit të njeriut. Gjithashtu duke kontribuar për të shpëtoj trupin pronat diuretik të çajit të gjelbër. Eksperimente shkencëtarët afatgjata kanë treguar se konsumimi i vetëm 200-300 ml. çaj jeshil në ditë mund të zvogëlojë rrezikun e gurëve në veshka me 10%. Ajo gjithashtu normalizes fshikëz e tëmthit. Kështu, njerëzit konsumojnë rregullisht çaji jeshil është shumë më pak të ngjarë të vuajnë gurë në veshka dhe gurëve të tëmthit.

Por në qoftë se ata tashmë keni, ju mund të përdorni çaj jeshil për trajtimin e gurë në veshka. Kjo pronë i çajit të gjelbër është veçanërisht e rëndësishme sot, kur për shkak të aktivitetit të ulët motorike e moderne njeriu shumicën e njerëzve është në rrezik të sëmundjeve të lartpërmendura. Dhe kohët e fundit, shkencëtarët kinezë kanë zbuluar aftësinë e çajit të gjelbër, ose më mirë polyphenols përbërëse aktive reagojnë me kancerogjene dhe i lidh me ta, largimin e tyre nga trupi. Kështu, ne mund të marrë për të dhënë pronat gjak-pastrimi të çajit të gjelbër. Por shkencëtarët japonezë kanë treguar se çaji jeshil në mënyrë aktive të thithin komponimet Izotopet e ndryshme, duke treguar se aftësia e tij për të pastruar trupin nga substancat radioaktive.

Për më tepër, studimet afatgjata kanë treguar se edhe me trup janë nxjerrë Izotopet që ishin rebeluar në strukturën e eshtrave të skeletit. Reduktimi i izotopeve radioaktive, në veçanti, më i rrezikshëm i tyre - stroncium-90, Bone arritur 25-30%, dhe në të gjithë organizmit në 90%. Për shkak të kësaj prone, praktikë u bë një traditë e oncologists japoneze duhet të përfshijnë dietë çaj jeshil në pacientët e kancerit pëson radioterapi. Në këtë rast, ajo është veçanërisht e efektshme në kombinim me chokeberry, hips ose mjaltë. Unë shpresoj se ju kanë bindur se metoda e mësipërme jep një trup i fortë eliminimin e toksinave, çaj jeshil - pushtetin!

Peter,