Pastrimin e trupit në shtëpi pa enemas


Në këtë artikull ne duam të ju tregojnë se si ju mund të kaloni pastrimin e trupit në shtëpi pa enemas.
Përse është e rëndësishme për të pastruar? Gjatësia e zorrëve është rreth 3 metra dhe një diametër - 8 cm, përveç atë sipërfaqe të thjeshtë, që do të thotë se faqet e tij mund të mblidhen shumë më tepër. Pastrimi Lavage e zorrëve mund të rrisë thithjen e vitaminave dhe enzimave. Pas kësaj procedure, qime në muret e zorrëve janë lëshuar, e cila përmirëson aftësinë e saj thithje dhe rrit imunitetin. Përveç kësaj, për të përmirësuar veshkave dhe mëlçisë, e cila tregon "helmet brendshme" - fenol, indole, skatole, etj Ka një numër të shenjave që tregojnë nevojën e pastrimit: * Diarre, kapsllëk, stol parregullt; * Një sistem imunitar të dobët; * Pain pasi të hahet një ushqim; * Radiculitis; * Sëmundjet e lëkurës; * Fryma e keqe; Ftohjet e shpeshta; * Gazit dhe bloating.

Metodat për pastrimin e trupit në shtëpi pa enemas: Për spastrim procedurë zorrë mund të kontaktoni objektet shëndetësore, të cilat do të mbajnë mjekët e saj të kualifikuar. Larje e tillë uji është quajtur kolonohidroterapiya, ajo i ngjan një klizmë, kështu që në këtë mënyrë ne nuk do të ndalet. Një alternativë mund të jetë duke marrë laxatives. Megjithatë, përdorimi sistematik i saj nuk është e rekomanduar për shkak se ajo është trupi Addictive. Pas marrjes një zorrë laksativ pastrojë veten gati, si dhe pas klizmë. Efektiviteti i disa barnave moderne edhe mund të zëvendësojë disa enemas.


Megjithatë, si me droga të tjera, ata kanë contraindications, të cilat patjetër duhet të dini pilulën. Këto përfshijnë: kolit ulcerative; Diverticulitis, Semundja Crohn; Kanceri i zorrës së trashë; Kanceri i zorrës së trashë; Hemorroide Rënda. Për të rritur efektin e laxatives ose enemas mund të marrë një kurs ose Lyneksa Bifidumbacterin. Këto droga të promovuar kolonizimin në zorrë e microflora të dobishme. Pastrimin e shpejtë e trupit në shtëpi i jep "Entherosgel" që është drogë, chelators, zyrtarë për largimin e substancave të dëmshme pa përdorur enemas. Kjo është një lloj i "zgjuar" sfungjer në të cilën pore madhësia është madhësia e molekulave të substancave të dëmshme.

Ajo nuk thith ushqyesve dhe nuk është zhytur në rreshtim të traktit gastrointestinal. Shkuarja nëpër zorrët natyrisht, Entherosgel merr përsipër të baktereve të dëmshme, toksina dhe viruset që nga 07:00 heq nga trupi. Ai siguron jo vetëm të shpejtë, por edhe spastrimi i sigurt trup në shtëpi dhe në fakt pa ndonjë enemas! Përveç kësaj, çelësi për zorrë të shëndetshme funksionon dietë të ekuilibruar është e saktë. Është po aq e saktë për të dhënë pas pastrimit zorrët për t'u çlodhur: poholoduyte disa ditë, duke i hequr asaj tretje. Këtë herë do t'i japë mundësi për të gut kolonizimit microflora normale.

Si rezultat i kësaj ju do të ndjeheni më të rinj, i humbur dhimbje koke, dhe dhimbje në shpinë dhe nyje! Alexander,