Pastrimit panxhar të trupit, jeta lëng panxhar


Shpesh shkaku i të gjitha Sëmundjet tona manifestuar kontaminimin përgjithshme të trupit. Ekologji keq dhe mënyrë jetese të sëmurë çon në faktin se edhe në moshë të re e trupit tonë duket si një toksina hale, toksina dhe mbeturinave të tjera. Për të shmangur kontaminimin duhet të jetë në kohë për të pastruar të gjitha organet e brendshme. Siç është e drejtë për të bërë dhe çfarë mjete që ju mund të përdorni për këtë? Më duhet të them se para se çdo metodë e pastrimit të trupit, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Kjo është procedura tepër të ashpra të veprimit për sistemet e trupit dhe mund të jetë i rrezikshëm jo vetëm për disa sëmundje kronike, por jo mjaft të ankohen për shëndetin.

Me të njëjtën mjeku mund të ju them recetave dhe metodat e detoxification përshtatshmet. Para kryerjes së ndonjë procedurë për të pastruar organet e brendshme, është e nevojshme për të përgatitur. Për një javë ata duhet të zgjedh dietë, duke eliminuar atë nga të ashtuquajturit ushqime "të këqija". Më të ulem mbi porridges dietë perime drithëra, lëngje shtrydhur fllad. Është gjithashtu e rekomanduar për të kryer një seri enemas për pastrimin e zorrëve para. Ata kanë nevojë për të bërë ujë të zier të rregullt me ​​një temperaturë të afërt me temperaturën e trupit. Gjithashtu, sipas shumë, përgatitja duhet të përfshijë humor shpirtërore për të pastruar trupin.


Një nga produktet me të cilat për të kryer detoxification të trupit - një panxhar. Ajo ka shumë prona të dobishme. Kjo perime është një burim i lutein, carotenoids dhe flavonoids. Panxhar përmban shumë fibra, magnez, vitaminë C, kalium dhe kalcium. Kjo përmbajtje të lartë dhe elemente të tjera gjurmë. Panxhar nevojë për të ushqyerit qelizave të kuqe të gjakut. Ajo përmban kobalt, e cila ndihmon zhvillimin e vitaminës B12. Gjithashtu panxhar ka përbërë dhe jod, e cila është e dobishme në sëmundjet e gjëndrës tiroide, obeziteti, etj Kripëra magnez në ana e tij ndihmon me hipertension dhe klor pastron mëlçisë, veshkat dhe fshikëz e tëmthit.

Të gjitha këto substanca është në lëng e saj, por ka më të fortë të koncentruar. Në mjekët popullorë për shkak të pronave të saj të shquar panxhar lëng lëng të quajtur jetë. Njerëzit lëng panxhar të pastruar trupin Për të pastruar gurët e tëmthit fshikëz dhe rërë, do të përgatisë një përzierje e pjesëve të barabarta të panxhar, karrota dhe lëng kastravec. Kur uria për të pirë një ditë shtatë gota e kësaj përzierje dhe dhjetë gota ujë. Ditën tjetër ju mund të kthehet në dietë. Procesi i heqjes gurë mund të zgjasë deri në një javë dhe të shoqërohet me spazma dhe dhimbje. Nëse ju nuk dëshironi për një efekt të tillë të shpejtë - mund të kryejnë këtë procedurë ngadalë.

Për ta bërë këtë për muaj të përditshme pini një gjysmë gotë me lëng dy herë në ditë. Për të pastruar veshkat ju gjithashtu mund të përdorni lëng panxhar. Por përqindja e përdorimit të tij disi të ndryshme. Mix dhjetë pjesët e lëng karrote me tri pjesë të panxhar dhe kastravec. Kjo vitaminë koktej është e Shlyerjes jo vetëm veshkat, por gjithashtu do të përfitojnë trupin. Por, kini kujdes, mos e pastruar veshkat dhe fshikëz fshikëz e tëmthit në prani të gurëve veçanërisht të mëdha. Në mënyrë të mbajë detoksifikimin zorrë - dhëna një klizmë në lëng panxhar në një raport prej 1:10 me ujë. Pas procedurës, ajo është e rekomanduar për të përdorur serum.

Rezultati nuk ishte e gjatë për të pritur - efekti do të shfaqet jo vetëm në shëndetin tuaj, por edhe pamjen. Mbani në mend se lëng panxhar mund të pastër disa ditë të shoqëruar nga një ndjenjë e lodhjes dhe marramendje. Kjo është për shkak se toksina duke lënë organet tuaja të brendshme aktive. Ju gjithmonë duhet të mbani mend se panxhar janë disa contraindications. Nuk është e rekomanduar për: - gurë në veshka që të formojnë gurë oxalate; dështim -hronichnoyi renale; trashje -diabeti dhe të rënda; sëmundje -hostryh inflamatore ne traktin gastrointestinal; Acarimin -Kur gastrit dhe ulcerat gastrike dhe duodenale ulçerë 12.

Për të shtrydh lëng të panxhar - ajo është e rekomanduar që të mbajë rreth tetë orë në të ftohtë. Dhe lëng për të lënë për disa orë në frigorifer para se të përdorni ose përzierjen me lëng tjetër për të shmangur ch shtrydhur