Pastrimi veshkave në shtëpi


Para procedurës së hapur është i detyrueshëm konsultimi paraprak me qëllim të vlerësimit të vërtetë "Start" situatë - praninë e gurë, rërë, madhësia e tyre, formën dhe llojin (kalcium, fosfat, uratovye). Ajo është e kundërindikuar në mënyrë strikte në trajtimin e veshkave në shtëpi: - praninë e inflamacionit akut dhe kronik, duke përfshirë traktin urinar, jo vetëm veshkat; - Dështimi i veshkave, i cili ka zhvilluar një kohë të gjatë; - Prania e gurëve të mëdhenj, të cilat mund të provokojnë dhimbje barku i veshkave ose vrasin kanal; - Lodhje, dobësi e përgjithshme lodhje apo të trupit. Nëse gurët në veshka janë të vogla, nuk ka inflamacion ose ata nuk janë shprehur, atëherë ju jeni gati për të pastruar pas një kurs të dietë të mëparshme, e cila do të diskutohet më poshtë.

Në pamjaftueshmëri renale duhet së pari të adresuar shkaqet e trupit mosfunksionim - infeksion, arsimit cistike, dështimi kardiovaskulare, bllokim arteries renale. Në rekomandimin e një mjek i preferuar ekstrakte metodë të bimëve, të intensifikojë funksionin kardiak, për të përmirësuar veshkat e qarkullimit - çaj të gjelbër, rrush pa fara i zi, xhinko biloba, tërfili i ëmbël, blueberries. Në praninë e gurëve të mëdhenj duhet të mëparshme kimike trajtim fito cilin zgjidhet gurë - të ekstrakt ose ekstrakt stigmas misri, poskonnyka rrënjësore vjollcë me të ëmbël apo alte. Shumica e shkrimtarëve që flasin për mënyrën se si pastrimi duhet të bëhet veshkave në shtëpi, vështirë se i kushtuar vëmendje masave përgatitore që janë shumë të rrezikshme, veçanërisht në qoftë se një person me të vërtetë seriozisht i sëmurë, dhe ka për qëllim ndonjë sëmundje.


Kjo qasje i papërpunuar për trajtimin e rrallë çon në një rezultat me të vërtetë i plotë pozitiv është të trupit si një shok. Për të shmangur këtë, përgatitjet për trajtimin e veshkave duhet të fillojë javë e përmbushjes të dietës, më i butë se trupit. Përveç kësaj, dietë ju lejon të hale metabolizmin e proteinave, rritet diuresis dhe për të eleminuar ënjtje, si ajo është e karakterizuar nga përjashtimi nga produktet dietë që irriton veshkat apo stimuluese sistemin kardiovaskular dhe nervor. E gjithë periudha përgatitore të gjitha ushqimet duhet të jetë i gatuar pa kripë ose një çift, e tyre më të dëshirueshme të paraqesë fshij.

Hani 5 - 6 herë në ditë në doza të vogla, duke shmangur overeating. Nga produktet e pranueshme përfshijnë pancakes (maja, kripë-falas), vanilje, bllokim, makarona (gatuar), vinaigrettes, pelte, majdanoz, marshmallows, kungull i njomë (pure, sufle, bytochky pjekur), lulelakër, patate (të ziera, patate pure - ngadalë), drithëra (bollgur, oriz integruar, hikërror, të gjithë në ujë me qumësht), kos, buding, fruta, kanellë, bërxolla karrota, krem, kajsi të thata, fletë gji, qepë (të zier dhe të skuqur në një pjatë), jellies, gjalpë (pakripur gjalpë, ghee ose perime), mjaltë, qumësht, karrota, mus, mish (varieteteve të ligët e viçi, mish viçi, lepuri, pule, gjeldeti), i gatuar, i copëtuar ose rubbed, pancakes (maja, kripë-falas) lëng mishi hips, biskota (pa gjalpë), kos, peshk (specie ligët) ose në një copë të ziera sallatë copëtuar, panxhar sheqeri (fruta zier), krem, krem ​​kosi (e kufizuar), lëng (frëngjisht? 8%

Lëng 3ktovye, domate) salcë (ujë, supë perimesh, qumësht, me shtimin e domate, lëngje frutash), supave (drithëra, perime, fruta, veshur me salcë kosi, onions, herbs), në shishe, djathë (integruar të freskëta) kungull, kopër, kajsi të thata, fruta të thata, manaferrat (të papërpunuara, i pjekur, të thata), bukë (bukë gruri pa kripë unë dhe klasa II, të thata në formën e krisur), çaji (i dobët), kumbulla të thara, mollë (e pjekur ose pure të freskët) vezë (jo më shumë se një në ditë, të fërguara, avull omëletë). Por ajo është e rekomanduar për të përjashtuar pijet alkoolike, fasule, rrushi, mustardë, erëza e nxehtë, kërpudha, yndyrë (mish derri, mish deleje, viçi), vezë (peshku), kakao, drithëra (mel, elb, elb), salcice, mish të konservuar, kafe , produktet krem, qepë (jo të ziera), makarona, margarinë, turshi, ujë mineral, krem ​​qumësht, akullore, mish (yndyrë i ashpër - mish derri, mish qengji, rosë, patë), perimet (turshi, i kripur, turshi), akute seasonings, lengjet e mishit (mish, peshk, kërpudha), speca, radishes, rrepkë, peshk (yndyrore), salcat (për mish, peshk, kërpudha supë), supave (me bishtajore), djathë, bukë gatim konvencional rrikë, hudhër, çokollatë, spinaq, lëpjetë, vezë (hard-ziera, të skuqura).

Vetëm pas preconditioning mund të filloni trajtimin mjetet juridike popullore veshkave. Vaj ulliri Pastrimi i veshkave Për të kryer këtë lloj të pastrimit është e mundur vetëm në shtëpi dhe në rast se gurët ende nuk kanë arritur një madhësi të madhe, ndryshe mundësia e komplikimeve është shumë i lartë. Para kryerjen e procedurës së pastrimit duhet të përmbahen nga të hahet ditën, por të pijshëm ujë të njelmët. Pas periudhës përgatitore, do të përgatisë një përzierje e 1 litër lëng lakër turshi e 4 limon, 400 ml vaj ulliri. Kjo duhet të përziera tërësisht dhe për të marrë 100 ml çdo 30 minuta.

Pas 4 - 06:00 dalë gurë në veshka. Vini re se prodhimi i gurëve mund të shoqërohet me dhimbje, vjellje butë, stools lirshme. Për këtë arsye, është e këshillueshme për të mbyllur ishte dikush që mund t'ju ndihmojnë ose dikush që ju mund të konsultoheni në rast të emergjencave. Vaj Bredhi për trajtimin e veshkave Pastrimi është kryer në dy faza në 12 ditë. Ju duhet së pari të krijojë një të ashtu-quajtur përzierje përgatitore. Për ta bërë këtë, të marrë bimeve e mëposhtme si borzilok, ca balsam, oe limon, knotweed, Wort Wort Shën Gjonit, gjethet e Salvia officinalis, hips mira kanellë terren.

Të gjitha komponentet e nevojshme për të në mënyrë të barabartë. Pastaj dy lugë përzierje pour 0,5 litra ujë të valë dhe të lënë për 3:00. Pastaj tendosje dhe të marrë 100-150 infuzion ml me një lugë gjelle mjaltë para çdo vakt për një javë. Më tej, nga tetë deri në ditën e dymbëdhjetë, gjithëpërfshirës, ​​në çdo shërbejnë, shtoni infuzion 4 - 5 pika vaj pishe. Pas pushimit dy-javore, shkalla e pastrimit nga e parë në ditën e dymbëdhjetë të përsëritet. Pastrimi kënaqur veshka Kryerja e trajnimit si në qoftë se ju shpenzuar trajtimin e veshkave naftës bredhi. Next 2 tbsp. l. oats duhet të derdh një gjysmë litër ujë të vluar dhe vlim pak.

Pastaj supë që rezulton të këmbëngulin shtetin kyselepodibnoho. Pini atë çdo javë. Alexander,