Pastrimi i mjeteve juridike popullore veshka


Jashtë, lule dhe zogj kënduar zërat e pranverës të lumtur. Ka vjen një sezon pushimi dhe shumë janë tashmë të përgatitur për të. Përgatitur për mbjelljen e fidanëve të perimeve, të gatshëm për të shkuar inventarit pushime. Lëruar tashmë shtretër dhe nganjëherë madje kishte perime e parë e gjelbër. Këtu është më e rëndësishme është ndihma jonë në pastrimin e trupin e toksinave, ndotësve dhe gurë. Me zarzavate e kopshtit dhe perimeve të freskëta në mënyrë efektive mund të pastrojë tërë trupin. Por më efektive perime kopsht dhe bimët për trajtimin e veshkave. Herbs për trajtimin e veshkave. Pastrimi i mjeteve juridike popullore veshkave është veçanërisht e efektshme gjatë sezonit të verës.

Nga fillim të verës deri në fund të vjeshtës ne përpiqemi më shpesh në vendin ku shtretër maturohet "ilaç" të pastër.
Për të pastruar veshkat e rërë dhe gurë ne kemi nevojë kopër, majdanoz, trangujve, domate dhe perime të tjera. Pastrimi është më i mirë për të filluar në fund të korrikut, kur të gjithë prej bimëve dhe perimeve janë atje. Dita e pastrimit në mëngjes në një stomak bosh, pini një gotë ujë çezme disa herë dhe të ulen. Kjo do të "zgjohen" zorrë dhe të bëjë atë punë. Pastaj, një orë pas marrjes së ujit të pa kripë, hani një bandë e vogël e kopër dhe majdanoz dhe një gotë të larë poshtë çdo lëng të freskët perimesh (panxhar karrota duhet të edukoj në raportin 1: 1).


Në mesditë, pini një gotë me ujë të zier në temperaturë dhome. Pini ujë ngadalë, në gllënjka të vogla. Një orë më vonë hani një tjetër bandë e majdanoz, kopër dhe të larë poshtë një gotë me lëng perimesh, lëng panxhar veç e veç. Lëng i holluar panxhar për të pirë vetëm një herë në ditë. Në 02:00 ditë - përsëri pini një gotë me ujë të zier. 03:00 ngrënë një bandë e lëng perimesh jeshile. Në 05:00 - ujë të zier. Në 06:00 - lëng përsëri e gjelbër. Në ora 8:00 pasdite, pini një gotë e gjysmë ujë të valë. Edhe një herë unë kam për të marrë deri në natën. Të jetë i sigurt për të 02:00-3:00 në mëngjes për të pirë një gjysmë gotë me ujë të zier.

Nëse çdo gjë është bërë si duhet, nuk mungon një administratë të vetme dhe kufij të rreptë lëng alternativ e gjelbër dhe me ujë, të marrë një rezultat të madh. Ochystyatsya jo vetëm të veshkave, por të gjithë trupi lëngshme medium. Ajo duhet të jetë një ditë në muaj të kushtojnë "verore" pastrim, atëherë tërë vitit për të jetuar i shëndetshëm, i aftë dhe të gëzojnë jetën. Mbani në mend se kjo është një ilaç popullore për trajtimin e veshkave nuk duhet të përdoren më shumë se tri herë në vit. Që nga kjo procedurë mund të kryejnë duke përdorur recetave të tjera, të spastrimit të tjera mjetet juridike popullore veshkave, ne përshkruajnë herën tjetër. Cheers!