Otitis media Trajtimi i mjeteve juridike popullore


Otit - një sëmundje e veshit, aty ku ka të inflamacion të mukozën. Qendra e këtij inflamacionit mund të jenë pjesë e brendshme, të mesëm apo të jashtme. Në përgjithësi, termi "otitis" do të thotë inflamacion i veshit të mesëm është. Kjo sëmundje mund të ndodhë në njerëz të të gjitha moshave. Përveç kësaj otitis ndarë në purulent dhe kataral, akute dhe kronike. Shkaku më i zakonshëm i otitis janë oportuniste dhe bakteret patogjene të bëhet inflamacion aktiv bakterial ose viral i mukozën e hundës. Simptomet e otitis media Simptomet kryesore të inflamacionit - një humbje të dëgjimit, tringëllimë në veshët, dhimbje të mprehtë të shtënat në vesh, marrje mendsh, dhimbje koke dhe temperaturë.

Ndoshta gjaku shkon hundë. Pas rreth tre ditë qelb thyen përmes daulle e veshit dhe jashtë kanalit të veshit. Temperatura në të njëjtën kohë dhe dhimbje reduktohet ndjeshëm. Efektet e otitis Me duhur trajtimit mjekësor vrimë në daulle e veshit dhe të veshit mbuluar me bar të zhdukur pothuajse 100% mbulohen. Nëse keni komplikime të plehut organik nuk mund të rrjedhje jashtë veshit, dhe për të marrë në zgavrën kraniale do të shkaktojë meningjit, absces truri apo mastoidit. Prandaj, në rast të otitis dyshuar, trajtimi i tij duhet të kryhen me kohë dhe nën mbikëqyrje mjekësore. Nëse trajtimi mjekësor ju për disa arsye nuk është në dispozicion, atëherë ju ndihmojë në trajtimin e njerëzve të vijnë shpenzimet.


Në to ne edituar faqen sot dhe flasim më në detaje. Çfarë mjetet juridike popullore mund të përdoret? Vaj arre lë njëzet e tretë lë qershor Narva arre (kjo është në këtë ditë të lë është fluksi më i madh i lëng). Imët pres, të vënë ato në një kavanoz dhe të mbushur në krye me vaj luledielli. Pastaj të vënë bankën në një vend të ftohtë të errët për rreth nëntëdhjetë ditë. Ky vaj duhet diçka e pakuptueshme në veshin e mesëm, por jo thellë, dhe prapa veshit. Ejani në lepuri yndyrë ndihmës Çdo gjë është e lehtë, të shpejtë dhe të lehtë. Nxehtësia qese me kripë dhe vënë veshin e tij për ta bërë atë të ngrohtë.

Pastaj ngrohjes yndyrë lepuri në një gjendje të lëngët dhe zakapayte ajo në të dy veshët. Ky ilaç popullore ka shpejt. Disa ditë healers premtim që otitis pasimin e medias. Tri net e pelin Ju duhet të marrë një lugë çaji lule të urtë dhe derdh alkool (shtatëdhjetë gram). Pyesni mbush në një vend të errët për dhjetë ditë, herë pas here lëkundje. Pastaj ju dip leshi pambuku në infuzion, shtrydhur nga dhe të vënë në veshin natën. Pas tri ditë të kalojë. Kërkon vetëm e nevojshme për të përkulet onions, prerë në copa dhe të vënë një prej veshit vetë. Ajo duhet të obmotatysya shall të ngrohtë.

Procedura për të kryer në mëngjes dhe u zgjua si mbrëmje para se të shkojnë në shtrat derisa shërim. Një tjetër mënyrë: për të kryer një vrimë të përkulet dhe plotësoni atë në një qimnon lugë. Atëherë ju duhet të vënë në furrë për zjarr të vogël dhe piqem. Rezultati ka dalë nga lëng. Ajo duhet të dalë në veshit të gjashtë pika tre herë në ditë. Trajtimi i bimëve otitis proparte plak dhe kamomil, përzierje të gjitha dhe e vënë atë në një qese. Bag duhet të vihet në veshët e mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje. * Ju duhet të shtrydh lëng me lule borzilok ose ta blejë atë në farmaci. Bury atë tri herë në ditë për tetë pika.

Pika duhet të jetë e ngrohtë dhe i freskët është më e mira. * Dëshironi të tërfili bar lule medicinale dhe si shumë kamomil, përzierje pres. Dy lugë përzierje derdh një gotë me ujë të vluar për gjysmë ore, pastaj tendosje. Zhytem në ekstrakte bintik lehtë shtrydh dhe të përdorin si një kompresë. Recipes përdorur këtë mumje recetë që do të merren mumje dhe gjalpë (krem). Nxehtësia e naftës dhe shtoni mumje (dy teaspoons për njëqind gram). Kjo përzierje dig vesh në mëngjes dhe në mbrëmje një rënie. Përsëri duhet mumje dhe mjaltë dhe qumësht. Merrni një gotë qumësht, një gjysmë lugë çaji mumje dhe një lugë çaji mjaltë.

Këto përbërësit duhet të jenë të përziera. Doli droga lehtësimin e dhimbjeve dhe të ndaluar qelb. Propolisi Propolisi plotfuqishëm Insistojnë në vodka apo dokrra në një vend të ftohtë të errët. Kthejeni bintik dhe bollëk thith atë në tretësirë ​​jashtë, si shpesh si qytet të jetë e mundur dhe të pastër