Osteoporozën është një trajtim popullor për Popullit


Ind Bone është i gjallë dhe në rritje gjatë gjithë kohës. Ajo gjithmonë kthehet gjatë gjithë jetës sonë. Disa nga qelizat janë tretur dhe i freskët luajtur përsëri në procesin e rindërtimit të indeve të eshtrave. Në këtë qarkullimit të qelizave rrjedhjes të pacaktuar, të qëndrueshme tonë skelet, përditësuar plotësisht në periudhë 10 vjeçare. Për fat të keq, për disa njerëz kjo lëvizje është e shqetësuar, dhe humbja e kockave përpara rritjes së saj. Në këtë drejtim, zgavër kockë e mbushur me ajër, e cila bëri të poroz, i brishtë, është në dispozicion për të lëndimeve të ndryshme - çarje, fraktura. Rezultati - një i hedh lëng i skeletit kockave dhe diagnoza - osteoporozën, një popullor trajtimit mjetet juridike popullore sot dhe ne do të marrin në konsideratë.

Osteoporozën është specifike pakëndshme. Ajo është e formuar kryesisht pa u vënë re. Shumica e pacientëve Periudha e gjatë dhe të jetojnë me këto sëmundje janë në dijeni të tij, të paktën deri lëndimit spontan. Probabiliteti krejtësisht i lirë nga kjo sëmundje, për fat të keq, jo, por ka një shans për të kapur formimin e saj. Një nga metodat alternative të luftës, është një metodë efektive dhe të padëmshme - trajtimi kombëtar. Ne do të ju paraqesim disa prej tyre. Trajtimet tradicionale për osteoporozën Çfarë duhet të bëni? 1. mish i grirë duzinë limon me lëvozhgë. Shto pluhur ziera vezë shell 5.


Përzierje tërësisht. Anije përmban, brenda 10 ditëve, të mbajtur cool. Përzierje rezultuar ishte duke marrë 30 ditë për 2 lugë. l. tri herë në ditë. 2. Hidhe në 03:00 në ujë të dëshiruar normë të ftohtë e bollgur. Pastaj, pas njomje, gatuaj qull nga ajo. Hani sa të doni, nuk ka kufizime. 3. Për të përgatitur sallatë, është e nevojshme për të vlim për 2-3 minuta, yahlytsi bar normale, atëherë skryshyty atë. Në tas përzierje barin, rrikë integruar (25 oz.), 2 tbsp. l. salcë kosi, 400 ml ujë. Salt - për të shtuar për shije. Pjatë është ngrënë të freskëta një herë. Kursi - çdo ditë për 3-4 javë. Sallatë përgatitur përsëri çdo herë. 4.

Merrni 30 minuta para ngrënies bërë me arra, ose 2 orë. L. tinktura, ose 2 tbsp. l. supë. 5. Në gjashtë muajt e për të ndryshuar e zezë në çaj jeshil. Doza ditore e përditshme - 4-7 gota. 6. Insistojnë, për 40 minuta në një filxhan me ujë të valë, 1 tbsp. l. Wort Shën Gjonit. Tendosje dhe pije të përziera me mjaltë dhe lëng limoni. Merrni 1/3 c. ditë. 7. Përgatitja 0,5 litra. jar me kapak. Plotësoni atë me konjak dhe lëng limoni (120 gr.) I zhytur në para, edhe larë, vezë lëngshme pule. Korrje mbyllur enë në një vend të ngrohtë në errësirë. Pas 14 ditësh pas vezës do të japë të gjitha pronat e dobishme e kalciumit në të lëngshme, hiqni atë nga bankat.

Kjo duhet të bëhet me kujdes, sepse në shell është zbutur. Rezultuar zgjidhje duhet të ruhen në terr. Merrni 0,5 cent. l. dy herë në ditë. 8. Përhapjen 1/3 c. ujë të ngrohtë deri tretur, mumje bizele me diametër prej 2-3 mm,. Brenda 3 javëve, për 15-20 minuta. para mëngjes dhe darkë, të marrë një eliksir shërimit. Në parandalues ​​shpenzojnë këtë kurs 2-3 herë në vit. 9. utopitë tre ditë në 500 ml. Vodka - lule kamomil bar dhe tërfil (100 gr e çdo bimë.). Nastoyavsya zgjidhje për 15 ditë, të vënë në natën fasha. 10. pintë vodka pour 1 filxhan buds thupër, të lënë për një javë.

Paketa e infuzion, para se të shkojnë në shtrat, të vënë në një vend të sëmurë. Sigurisht - 27-30 ditë. 11. eggshell bërë pluhur, shtoni lëng limoni. Ky ilaç është përdorur një herë në ditë për 1/3 ore. L. Duke cituar trajtim me anë të përdorimit të mjekësisë alternative të gjitha mjetet e nevojshme për të ushtruar terapi. 1. Qëndroni drejt, bëj bërryla tuaj dhe vendin e tyre në nivelin e shpatullave. Armët e veç, për të forcuar teh. 2. Shtrirë në shpinë, do të përpiqen për 6-8 sekonda për të mbajtur këmbët të përkulura në joints gju. 3. Në të njëjtën pozitë, në mënyrë të vendosur shtypni gjunjët në gjoks tuaj, hugging duart e tyre. 4.

Duke qëndruar, alternuar, ngre këmbët tuaja, mbajtja e tyre në këtë pozicion për 10 sekonda. 5. Uluni në dysheme, duart mënjanë dhe të ligët mbrapa mbi ta. Mbajtja e duart dhe këmbët në dysheme, shpellë lart dhe ngrirja për 7-8 sekonda. 6. Duke qenë në të katër këmbët, të bëjë 5-6 herë lëvizjet e një mace. Së pari, duke ngritur kokën, prohynaye përsëri si shtrihej nga gjumi. Pastaj shikoi poshtë në dysheme, përkulem prapa tuaj si një mace frikësuar cili u rriten. Në
kjo sëmundje është caktuar një dietë të veçantë që shumë kalcium, vitaminë D, C, K, dhe fosfor, magnez, zink, bakër. Ju duhet të përfshijnë në dietën e enët peshk, ushqim deti (karkaleca, kallamar, gaforret, alga deti).

Hani më shumë perime, fruta, perime, qumësht të tërë dhe produktet e saj, djathë. Mos harroni bukë thekre, gjalpë, vaj susam (1 tsp. L. Një ditë), vezë. Kliko fara dhe arra. Përjashtojë nga menyja konservuar gjitha jeshile, kafe, çaj. Harrojeni për pirjen e duhanit, alkoolit. Për të kanë eshtra të fortë, i fortë, rekomandohet çiklizmit, running lehtë, të hedhur, duke kërcyer, gjimnastikë, tenis. Në vazhdim të trajtimit për Personat me osteoporozën nuk duhet shaka. Mos injoroni këshilla mjekësore, duke shpresuar vetëm në mjekësinë popullore. Në rastin tonë, ajo është e detyruar vetëm për të shoqëruar trajtimin bazë me medikamente.

Ashtu si në rastin e pasaktë vetë-trajtimin ose kurs të papërfunduar, ju mund të keni rezultate të paparashikueshme që janë të dëmshme për shëndetin e pacientit.
Ju duhet të kuptoni. Bakinka,