Parimet bazë të ushqimit të veçantë për humbje peshe


Aktualisht ofrohet dieta të ndryshme që janë jo vetëm për humbje peshe, por për përmirësimin e përgjithshëm shëndetësor. Midis tyre janë parime shumë të popullarizuara themelore të ushqimit të veçantë për humbje peshe. Fashion kthehet në një mënyrë jetese të shëndetshme, stërvitje, me cilësi të lartë, produkte natyrore. Në këtë sfond, parimet e ngrënies të veçanta do të jetë shumë e shumë më e dobishme. Rregull nuk përzihen proteinat dhe karbohidratet, për shkak të përputhshmërisë së tyre, ndikimin më të favorshëm mbi shëndetin e përgjithshëm dhe shëndetin e njeriut. Ky ushqim ndihmon pastruar zorrët e toksinave dhe mbeturinave.

Kjo eliminon fryma e keqe, kapsllëk dhe zhduken manifestimet e dysbiosis. Nuk është shërim dhe rivendosur funksion të të gjitha organeve të brendshme dhe sistemeve. Me respekt të vazhdueshëm për parimet e furnizimit të veçantë të energjisë mund të arrihet rezultate shumë të mira dhe humbin peshë. Thelbi i teorisë së furnizimit me energji të veçantë Siç e dini, të gjitha ushqimet mund të ndahen në tre grupe: proteinat, karbohidratet dhe yndyrna ushqimore perime. Pasi në traktin gastrointestinal, gatim ushqimi mund të tretet vetë. Proteinat janë të ndara duke përdorur përbërjen reagents acid. Karbohidratet - duke përdorur reagents alkaline.


Yndyrna kombinuar me proteinat dhe karbohidratet. Çfarë është teoria? Fakti është se në qoftë se traktit gastrointestinal bien në kundërshtim me çdo produkteve të tjera, ata janë të tretet shumë e vështirë dhe jo tërësisht, sepse ato janë të nevojshme për këtë proces janë enzimat krejtësisht të ndryshme. Si rezultat, yndyrna dhe karbohidratet janë depozituar në formën e qelizave yndyrë, dhe mbeturinat e ushqim i patrazuar kalbur ekspozuar. Prandaj, thelbi i një furnizimit me energji të veçantë është për të ndarë proteina dhe karbohidrate ushqime. Duke ushqime karbohidrate përfshijnë makarona, drithëra, ëmbëlsirat, patate, drithëra të ndryshme. Ata janë quajtur produkteve të energjisë, si ata janë të tretet shpejt njom trupin me energji.

Karbohidratet dhe ushqime bimore (perime, fruta, zarzavate perime, manaferrat) duhet të formojnë bazën e dietën e përditshme. Nga proteinat përfshijnë mish, peshk, vezë, kërpudha, arra. Ata janë të nevojshme për funksionimin normal të trupit të njeriut. Kur ata ndahen furnizimit me energji elektrike është tretur plotësisht, kështu që shpesh përdorin produkte të ngjashme është e nevojshme. Mish dhe peshk në vend të gatuaj 1-2 herë në javë. Në qoftë se ju përdorni të dy proteinave dhe karbohidrateve, trupi prodhon menjëherë dhe acid dhe alkaline sekrecion. Si rezultat i papajtueshmërisë, ushqimi nuk tretet plotësisht, mbetjet janë të ruajtura në folds e zorrës së trashë, kalb, helmuar trupin.

Prandaj, në qoftë se keni nevojë për të ngrënë makarona me kerpudha, nuk e bëjmë atë. Së pari dhe hani makarona me perime steamed, dhe 2-3 orë dhe hani kërpudha skuqur me domate zier apo bimeve. Për të jetuar sipas ligjeve të natyrës Në një ushqim të veçantë, tretje është i shpejtë dhe kostoja e hormoneve dhe enzimave. Për tretje nuk ka nevojë për sasi të madhe të lëng stomakut. Prandaj, mbështetësit e një jetese të shëndetshme dhe një furnizim të veçantë pushtet nuk ndihen shurdhim në stomak. Ata nuk janë urth, dysbiosis, kolit dhe gastrit. Kjo dietë, së bashku me pastrimin e rregullt të trupit të toksinave - një mënyrë për të kthyer jetën e njeriut nga ligjet natyrore të Natyrës.

Shkoni në këtë mënyrë e të ngrënit nuk është kurrë tepër vonë, por unë do të bëjë atë gradualisht. Për shembull, të fillojë me një ditë në javë, pastaj dy, tre, etj, për të përfunduar kalimin në një furnizim të veçantë të energjisë. Gradualisht ju do të bëhen të njohur ndjenjat panjohura, si dhe shijen e ushqimit. Efekti i përdorimit selektiv të produkteve do të fillojnë të shfaqen brenda një muaji, veçanërisht në qoftë se ju edhe të fillojnë për të pastruar trupin dhe sidomos zorrë. Filloni me mëngjesin. Mëngjes i përkryer të shëndetshme duhet të përbëhet nga ushqime të papërpunuara në bazë alkaline. Gjegjësisht - fruta ose sallatë frutash. Nëse qëllimi juaj është për të normalizuar dhe peshë, kjo mund të jetë i kufizuar.

Nëse pesha në rregull ju mund të shtoni fruta të thata për bukë me krunde dhe një shtresë e hollë e gjalpë, krem ​​apo djathë me herbs. Në drekë kushtoj vëmendje të produkteve proteinike, zarzavate të freskëta. Proteinat janë të tretet ngadalë duke krijuar një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë dhe ju nuk doni të rostiçeri deri darkë. H