Mosveprim nga simptomat e mitrës të bërë mjetet juridike popullore


Dobësimi i strukturave te muskujt dysheme dhe të çojë legenit për ndryshimin e organeve të afërm normale fiziologjike legenit - kjo quhet heqje e mitrës dhe vaginës. Është e njohur se sëmundja shpesh prek gratë pas 45 vjet dhe 80 vjet, çdo 10 - Unë jam një grua operohet për këtë. Në mënyrë tipike, heqje e mitrës ndodh pas lindjes, sëmundjet inflamatore të traktit gjenital pas heqjen e peshave, në kundërshtim me ton të mitrës. Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë këtë sëmundje, le të konsiderojnë lëshim të mitrës, simptomat që bëjnë mjetet juridike popullore për të trajtuar sëmundje.

Simptomet që tregojnë lëshim të mitrës: - Siklet, shurdhim në bark, dhemb dhimbje në bark dhe të ulët mbrapa (i vazhdueshëm ose me ndërprerje) që lind ose rritet pas ushtrimit, si dhe të qeshur, kollitjes, teshtitjes dhe padashur ndërpritet kur të gënjyer poshtë dhe heqjen legen; - Dhimbje gjatë raportit seksual, ulur ndjeshmërinë e mitrës në femra; - Shumë e shpeshtë dhe urinim të vështirë, dhe mospërmbajtje e pjesshme ose e plotë urinare; - Kapsllëk; - Të bollshme, ciklet menstruale shpesh të gjata, pas stagnimit në legen; - Reduced funksion ditorodnosti. Për shembull, shtatzënia mund të sigurtë të zhvilluar, por pas sëmundje lindjes kthye; - Të jesh ndjerë trashje, nuk ka bark e një gruaje specifik, sepse presioni i fshikëzës mbi murin e barkut; Ajo që filloi në qoftë se lënia jashtë e mitrës?


Për të filluar, konsiderojnë ushtrime Kegel që efektivisht të ndihmojë me këtë sëmundje. Kjo ushtrime mund të kryhet në çdo kohë dhe në çdo vend. Së pari ju do të mendoni se muskujt janë të dobëta dhe ju nuk mund të kryejnë këtë ushtrim, por mos u bëni merak, pas një kohë muskujt merrni më të fortë. Tre faza Kegel ushtron gjimnastikë: First (tkurrje të ngadaltë).
Është e nevojshme për të zgjas muskujt (sikur të ndaluar urinim), ngadalë numërimin në tre. Pastaj ngadalë relaksohuni. Pas një kohe, të mbajtur muskujt e tensionuar 5-20 sekonda, pastaj rasslabtes. Faza e dytë (i shkurtër).

Është e thjeshtë - e tensionuar dhe relaksohuni muskujt më shpejt më mirë. Faza e tretë (shtyrë). Mundohuni potuzhyty si në lindjen e fëmijës. Nëpërmjet këtij ushtrimi, për të forcuar muskujt e perineum dhe disa muskujt e barkut. Kur bën këtë ushtrim ushtrime duhet të fillojë me 10 kontraktimet ngadaltë, të njëjtin ritëm dhe të njëjtin numër vyshtovhuvan, 5 herë në ditë secili. Pasi në fund të javës duhet të shtohet në 5 shfaqje të çdo ushtrim, dhe 5 repetitions në ditë. Pra, shtoni 5 shfaqje mbi çdo javë derisa ata janë 30. Me kalimin e kohës e nevojshme për të arritur 150 shfaqje në ditë. Mos harroni për frymëmarrje - ajo duhet të jetë i natyrshëm dhe të qetë.

Gjithashtu, ndihma për fshirje dhe mitrës prolapsi do të Mjetet juridike popullore 1. Hidh një filxhan çerek disk kinderbalzama në hekur dhe e vendosi atë (nuk e harrojmë për rregullat e sigurisë nga zjarri), por para se ilaçe të dhënave lyej bark. Tani qëndrojë mbi zjarr dhe u përhap këmbët të hapura në mënyrë që të ngrohjes nga zjarri ngrohur stomakun. Ky ilaç ka qenë prej kohësh popullor në mesin e njerëzve dhe është shumë efektive për fshirjen dhe humbja e mitrës. Për ata që dyshojnë shpjegojë se Kinder - balsam - një përzierje e arrëmyshk, livando, karafil, limon, melisovoy, ukropnoho naftës, çamçakëz me mente dhe kanellë kineze infused me fërkim alkool.

Ky mjekim është thjesht quhet "ashensor bie." Ajo shitur më parë në spitalet rurale në barnatore. Recetë mostër e bimeve si vijon: Baza - 2 gota 96% e alkoolit mjekësor dhe një lugë çaji çdo vaj. Në përgjithësi, raporti i komponentëve të ndryshme në masë të madhe në mes apekarya. Trajton themeluar heqjen pika pushtet - alkoolit. Ne paralajmërojnë faqen redaktuar - ju mund të pini balsam. 2. Ajo duhet të jetë 10 në. lugë gjethe delli i grimcuar dhe derdh një litër ujë të valë. Enët mbuluar dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për gjysmë ore. Pastaj shtoni 500 gram mjaltë dhe të vazhdojë të gatuaj për një tjetër 10 minuta, pastaj hiqni nga ngrohjes, cool, tendosje dhe shtoni 1 tbsp.

një lugë e pluhur selino të para farës ëmbël dhe llokoçis tërësisht. Pranuar 1 tbsp. lugë shurup rezulton, 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Por kjo nuk është e gjitha. Pas 10 minuta pas duke e bërë duhet të pirë filxhan një e treta e supë nga përzierje, livando barishte Repeshko farmaci, meadowsweet vyazolystnoy, hanxhar, alpinist i shpendëve, pyjeve prosvyrnyka dhe lule Hypericum perforatum, një Calendula medicinale shurup. vladsoroka,