Përfitimet ushqyese vaj ulliri


Sipas mjekëve, për të rritur nivelet e antioxidant, uljen e kolesterolit të keq të mjaftueshme për të ngrënë 2 lugë. Vaj vaj natyral në ditë. Nuk është sekret se antioksidantë janë jashtëzakonisht të dobishme për trupin e njeriut. Ata të parandaluar veprimtarinë e dëmshme të radikaleve të lira që shkatërrojnë qelizat. Gjithashtu vaj normalizes metabolizmin, ul kolesterolin, duke qenë një masë e shkëlqyer parandaluese për sëmundje kardiovaskulare. Le të flasim tani për çfarë përfiton një dietë që i jep vaj ulliri, të mësojnë të dobishme se vaji gjalpë, si përdorimin e saj në gatim, do të përpiqen për të gatuaj me gjalpë salcat e shijshme dhe sallatë të pjatave të ndryshme.

Si të dobishme vaj ulliri për shëndetin? Përfitimet nga përdorimi i këtij produkti konfirmuar nga studime të shumta. Shkenca të thotë me kusht që përbërja e tij përmban një numër të madh të vitaminës shumë të vlefshme E. Ajo nxit absorbimin më të mirë të vitaminave A, C. Prandaj, përdorimi i rregullt i një sasi të vogël të naftës është përtëritje të përgjithshëm. Shkencëtarët kanë gjetur se fara pemë fruta përmbajnë vaj në përbërjen acide yndyrore të pangopura të saj me të cilin kolesterolit është reduktuar. Sepse vaj ulliri është e dobishme për të përdorur madje vuajnë dispepsi, mëlçisë, veshkave, fshikëz fshikëz e tëmthit.


Ekspertët e rekomanduar veçanërisht për të përdorur vaj ulliri për fëmijët, si përfitimet ushqyese të substancave të përmbajtura në ajo është e madhe: ata të stimuluar rritjen dhe zhvillimin e fëmijës së kockave. Vaj ulliri është një stabilizator i madh për të lëkurës. Konsumi i rregullt i sasive të vogla të produktit, zëvendësimin e majonezë, ketchup, bëjnë të zbehta, lëkura më të rinj, të bukur, të japë një ndjenjë të butësi, të japë një humor të mirë. Duke marrë 1 rr. l. vaj ulliri në një stomak bosh, ndihmon të shpëtoj nga ulcera në stomak. Gjithashtu për këto qëllime shtoj atyre salads, bollgur, shtoni një pjatë të dytë.

Gjithashtu kohët e fundit zbuloi se përbërja e tij është acid oleik, e cila është thelbësore për parandalimin e kancerit të gjirit gratë. Banorët e shumë vendeve evropiane dhe Kaukazit kanë kuptuar gjatë se vaj ulliri në dietë - vetëm përfitime. Duke përfshirë edhe sepse ka kaq shumë centenarians. Si të përdorni vaj ulliri në dietë? Për një fillim, të zëvendësojë vaj ulliri tjetër që ju përdorni për të përgatitur enët e ndryshme. Për shembull, shtoni atë në perime, patate pure, qull në vend të gjalpë. Edhe pse ushqime të skuqur në të, mbajnë vitamina të mbetet shumë më e dobishme si komponentët e naftës gjalpë janë më pak të prirur për të shembet kur të nxehtë.

Por mos e përdorni atë për gatim, më e mirë për të përdorur atë të freskët. Gjithashtu shumë popullor me rusët sallatë greke, gjëja më e mirë për të mbushëse të naftës parafinuar naftës. Në aplikimin e plaçkës tjera të naftës shije e domate dhe kombinimi i djathit. Mundohuni të përgatisë një sallatë salcë me shije limoni. Prerë në feta limon pjekur lëng (2 copë.) Sezoni me kripë, të lënë për 20 minuta derisa të shfaqet lëng. Pastaj dele e tyre në një kavanoz qelqi të pastër, i hedh vaj ulliri, mbyllni kapakun. Atëherë hiqni bankën në frigorifer për rreth 3-4 javë. Periodikisht shkundur fuqishëm.

Get salcë të ngjashme me majonezë, por shumë më e dobishme. Ajo mund të përdoret për mbushjen enët peshk, sallatë etj. D. Nëse jeni duke shkuar në një piknik, dua të skuqura e mishit në skarë, kështu që të sjellë një sallatë të mishit. Ajo gjithashtu duhet të përgatisin paraprakisht dhe për të shpëtuar dhe të përdorin si të nevojshme: Hidh në një bankë të pastër të naftës thatë, shtoni një fetë e limon me lëkurë, 2 gjethe gji, një kokrra pak e karafil, një majë e piper të zi bizele. Gjithashtu të hequr bankën për 3-4 javë, herë pas here lëkundje salcë. Copa Kjo furçë salcë e mishit të para tiganisje që të jetë e shijshme!

Për mbushjen e enët e mishit, steaks, të përpiqen për të gatuaj një salcë e shijshme. Kjo do të shtojë një enët risi të njohur, aromë të këndshme dhe e pazakontë. Për ta bërë këtë, imët pres disa borzilok gjethe të freskëta, Salvia, shtoni një degëz e rozmarinë, një çift të lë gjirit. Ju mund të vendosni një pak dëllinjë manaferrat, kripë dhe piper për shije. Gjithashtu, të lejojë që të qëndrojnë, dhe
Tim lotim ushqime kur gatim. Nëse shtoni në nenexhik mbushje, ju merrni një shije shumë interesante që mund të përdoret për gatim kuzhinë mesdhetare. Pritini 4-5 gjethe nenexhik të freskëta, një pupla pak onions gjelbër.

Vënë çdo gjë në një kavanoz, shtoni pure bizele ngarkimin (2 copë.) Speca të Zi dhe jeshile. Gjithashtu të këmbëngulë, si të tjerët përshkruhet karburantit.
Për makarona, oriz, dhe të tjera të enët tuaja të preferuara, kuzhinier salcë me vaj ulliri dhe hudhër. Kalojnë nëpër gropë 3 karafil hudhër të freskët. Vënë ato në një kavanoz, shtoni një degëz e borzilok, borzilok lë pak, ju mund të shtoni një pod e piper të kuq, në qoftë se ju pëlqen "do me piper kokërr." Gjithashtu, të gjithë të lënë për 3-4 javë, pastaj aplikoni një salcë. Tani ju e dini shumë vaj ulliri, përfitimit ushqyese prej saj - në fytyrë! Përveç kësaj, përdorimi i tij nuk është i kufizuar në salads.

Përgatitja atij një, stacioni pazakontë gazit të shijshme për ushqime tuaj të preferuar, të marrë atë si ilaç 1 tbsp. l. agjërimi dhe ajo me siguri do të sjellë përfitime të paçmuar për shëndetin tuaj. Cheers! Svetlana,