Përdorimi Oxolinic vaj gjatë shtatzënisë


Shtatzënia - një kohë e mrekullueshme në jetën e një gruaje. Këtë herë një mrekulli - lindja dhe zhvillimi i një jete të re. Por kjo periudhë e bukur mund të shoqërohet me probleme të ndryshme të trupit. Pas gjithë kësaj kohe, sistemi i imunitetit është i dobësuar, duke ju bërë një objektiv për të gjitha llojet e sëmundjeve. Përdorimi i drogës në këtë periudhë është veçanërisht e shqetësuar për gratë shtatzëna. Ata janë të frikësuar për të dëmtuar fëmijën. Ajo është gjithashtu dëshira e qartë me çdo grua shtatzënë për të mbrojtur veten dhe fëmijën tuaj nga infeksionet e mundshme. Mendoni se çfarë është që të jetë i dobishëm vaj oxolinic gjatë shtatzënisë, përdorimin e këtij vaji. Çfarë është ajo vaj oxolinic? pomade oxolinic ose thjesht thirrje oksolinkoy pomade, perberesi aktiv i cili eshte oksolin.

Sipas oksolin farmakologjike klasifikimit të bëjë me agjentët antivirale përdorim në natyrë.
Efektiviteti i saj paprovuar, dhe nuk ka të dhëna për substancat e ngjashme jashtë vendit. Zhvilluesit thonë se ka pengesë oksolin ndaj depërtimit të virusit në trupin dhe parandalon viruset shumohen në qelizat. Kjo do të thotë se bakteret goditi Mukoza gjatë inspirimit, nuk bien më tej në trup pas një takimi me oksolin. Sipas prodhuesit oksolin lëkurës është zhytur nga 5% dhe mukozës - 20%. Ky masi vend nuk duhet të ketë ndonjë dëm. Kundërindikimet për përdorimin konsiderohet vetëm origjinalitet oksolinu, duke rezultuar në kruarje të butë apo ndjesi djegie në vendin e aplikimit.


Aplikimi i shtatzënisë vaj erëkëndshëm oxolinic Udhëzimet për melhem oxolinic thotë se përdorimi i saj gjatë shtatzënisë është e mundur në rast se përfitim të nënës peshon më shumë se dëmi të mundshëm ndaj fetusit. Duke folur fjalë zakonisht kuptohet, ka pasur hulumtim i përshtatshëm që mund të identifikojë pasojat e mundshme për nënën dhe fëmijën. Pavarësisht nga kjo, mjekët më konsiderojnë përdorimin e vaj erëkëndshëm oxolinic për gratë shtatzëna nuk është e mundur vetëm, por treguar gjithashtu. Në favor të tyre është fakti se një metodë pengesë e mbrojtjes kundër infeksionit është shumë i mirë për trupin e grave shtatzëna në nevojë.

Sidomos në qoftë se nëna është në vende publike me turmat e mëdha. Si të përdorni vaj të parfumuar oxolinic? Përdorni oksolinu mundur jo vetëm në parandalimin e SARS-it dhe gripit, por edhe për trajtimin e herpesit, sëmundjeve të lëkurës, konyuktivita. Për të parandaluar që përdoret kryesisht 0,25% vaj të parfumuar. Ajo është aplikuar në mukozën e hundës, në një pak, një rubbed pak. Përdorimi i mundur para se të nisej nga shtëpia në një vend publik. E njëjta skemë aplikuar ointments dhe në rinitit virale. Vaj parandaluese oxolinic mund të përdoret deri në 25 ditë. Ajo ka prona grumbullohen në trup.

Pas kthimit në shtëpi, ajo është e rekomanduar për të larë nga e hundës me ujë të ngrohtë. Për trajtimin e simplex herpes dhe sëmundje të tjera të lëkurës (liken, pezmatim i lëkurës, lythat) 3% vaj të parfumuar -yu aplikuar në lëkurë në vendin e dëmit. Kjo mund të bëhet 2-3 herë në ditë. Kohëzgjatja Trajtimi i dy javë - dy muaj. Në sëmundjet e syrit - konyuktyvyte, Keratitis viral - 0,25% vaj -a oxolinic është aplikuar në korne. Manipulimi frekuenca 1-3 herë në ditë. Nëse keni ndonjë simptome alergji (djegie, etj) ose sytë e përlotur kthehet te mjeku më të mirë. Ka edhe receta e mjekësisë tradicionale duke përdorur vaj oxolinic.

Por të jenë të kujdesshëm! Gjatë shtatzënisë, disa barëra dhe tarifat mund të jetë i rrezikshëm për ju dhe fëmijën. Është e nevojshme për të marrë parasysh jetën shelfin me vaj të parfumuar oxolinic dhe jo të përdorin atë në fund të dy viteve. Mbajeni atë larg nga burimet më të mira të lehta, ngrohjes dhe të ftohtë, mundësisht në një temperaturë nën dhjetë gradë. Ka mjete të tjera përveç melhem oxolinic janë të bazuara oksolin. Këto përfshijnë "Tetraksolin" dhe "Oksonaftilin." Ata janë identike dhe të përdorin të njëjtën teknikë. Që të sigurisë përdorimi oxolinic vaj gjatë shtatzënisë nuk është zbuluar deri në fund, e cila mund të jetë i zbatueshëm më i mirë diskutohet me mjekun tuaj, duke çuar shtatzënisë.

Disa njerëz kanë tendencë për të përdorur gjatë kësaj periudhe ilaçe homeopatik më të sigurta. Brandy,