Një-ditë ciklike agjërimi i saktë terapeutik në ujë për shëndetin


Pastrimin e trupit - është e nevojshme për të përpunuar secili prej nesh këtë është çelësi për një trup të mirë dhe të shëndetshme. Por gjatë viteve të trupit njerëzor - është një përbërje unike e toksinave, toksina dhe mbeturinave të tjera, të cilat përfshijnë mbetjet e ushqimit, produkteve dekompozimit, kufomat e qelizave të gjalla, etj Kur trupi ynë është duke shkuar në një numër të madh të ndotësve, minerale të dobishme që vijnë me ushqimin e ri nuk është tretur. Pra, ju keni nevojë për të pastruar veten. Natyra dhe menduar për këtë dhe periodikisht detyroi mohoj lashtë njeri. Por njeriu, duke besuar veten të urtë, gjithmonë shkon kundër tij, duke krijuar një shumëllojshmëri të përfitimeve.


Ne redaktuar vendin e një kujtesë për lexuesit tanë se një ditë terapeutik agjërimi ciklike duhur mbi ujë për shëndetin - një mënyrë të natyrshme për të bërë veten të lumtur. Agjërimi - instinkt që vunë në secilin prej natyrës sonë, për të trupit të jetë e mundur mbetur elastik dhe të qëndrueshme. Ndoshta secili prej jush ndjerë në një anoreksi sëmundje të veçantë. Zakonisht ne kemi bërë është vetë përmes "Nuk dua", duke e ditur se trupi i nevojshëm forcë. Është e nevojshme që të ju siguroj se kjo është qasje e gabuar! Fakti që herë pas here trupi i njeriut ka nevojë për pushim, ne nuk e japin atë, dhe pastaj, në mënyrë që të merrni pjesën tjetër të nevojshme, ai fillon të rebelohen - i sëmurë.


Nga rruga, kur sëmundja është gjithashtu i dobishëm për të mohoj 1 ditë. Gjatë kësaj kohe, ju më shumë gjasa të - dhe të mirë. Nëse ju do të hani si zakonisht, sëmundja do të largohet nga ju në rreth 3 ditë. Përse? Dhe të gjithë vetëm për tretje kërkon energji, dhe në qoftë se trupi juaj nuk ka shpenzuar, më shumë forcë është duke punuar për të rimarrë ... Por në rimëkëmbjen vjen dhe oreksi. Pra, çfarë duhet të bëjmë për të vetë trajtoni veten? Hungry - për shëndetin! Kjo metodë e vetë-shëruese është një nga më të vjetër. Ajo ka për qëllim përmirësimin trupin e njeriut. E gjithë periudha e urisë dhe në bazë të tij e quajti shkarkimin ditë.

Ajo është në këto ditë trupi është pastruar nga toksina dhe mbeturinave. Por në mënyrë që të arrihen rezultate të mira në agjërim, ju duhet të ndiqni disa rregulla. 1. Me kujdes të rregulluar veten dhe të marrë të gatshme për të goditur. Nëse ju të keni mundësi për të izoluar veten nga njerëzit rreth tyre, pastaj të bëjë atë që nuk do të ndjehen siklet psikologjik dhe jo "shtyrë" për të aromas nga kuzhinë. 2. Është e rëndësishme që të fillojë dhe të përfundojë një grevë një-ditore. Nëse nuk shkoni në këtë moment, krahut nga uria do të ketë. Mos harroni se gjatësia e hyrje dhe dalje duhet të përmbushë të njëjtën periudhë të agjërimit.

Për shembull, në qoftë se ju do të shpenzojnë limotherapy brenda natës, atëherë input dhe output duhet të zgjasë të paktën 24 orë. Input dhe output i agjërimit është përjashtimi i plotë nga dietë të proteinave shtazore dhe yndyra. Nëse keni ndërmend të mohoj më shumë se një ditë, pastaj dy ditë para se ajo do të duhet për të eliminuar kokrra dhe arra, dhe hani vetëm fruta dhe perime, dhe një ditë më parë duke agjëruar ditë - të pirë lëngje të freskëta dhe çaj bimor. Për t'u kthyer në ushqim normal duhet të kryhet në mënyrë të kundërt. Përndryshe, ju sjell vetes më shumë dëm sesa dobi. Dhe vetëm të kryer që hapësira ndërqelizore mbushur yndyrë trupit përsëri. 3.

Jo vetëm për tundur një kohë të gjatë. Është më mirë të mësohet veten të mohoj ditë një herë në javë. Nëse ju ende i doni të rritur duke agjëruar, mos harroni se çdo gjë duhet të bëhet ngadalë. Bëni një skemë optimale shkurtimin dhe në mënyrë rigoroze të ndjekë atë. Por, së pari të lexoni literaturë relevante! 4. Ndihmon trupin gjatë agjërimit. Clean zorrët tuaj. Është e rekomanduar për të pastruar atë në derën fazë të një grevë urie për të parandaluar krizën akute dhe dehje. Është e rëndësishme, edhe pse shkencëtarët vërtetuar se vetëm 3% e mbeturinave është excreted përmes zorrëve, 7% në urinë, 20% djersë dhe 70% të ajrit exhaled.

Vështirë të besojnë atë, por ajo është. Megjithatë, përfundimi i kësaj tjetër - gjatë urisë kontrolluar shpesh pini ujë çdo 8:00 myytesya për të parandaluar reuptake e toksinave nga lëkura, e marrin një klizmë përditshme ose pastrues. 5. Më mirë agjërimi - agjërimi është mbi ujë. Prandaj, ujë dhe vetëm ujë të pijshëm. Në ditën e agjërimit nuk përdorin ndonjë fruta ose lëngje ose teas dhe nuk ka produkte të tjera. Pini vetëm ujë! Shije e saj, ju mund të shtoni gjysmë lugë çaji mjaltë apo lëng limoni, por asgjë më shumë. 6. Në ditën e agjërimit të sillen mjaft aktiv. Opsioni më i mirë - shëtitje të gjata në ajër të pastër pa mbingarkesë.

Nëse ju nuk e detyrojnë atë, atëherë të paktën sigurohuni që dhoma është transmetuar gjithmonë. 7. Exit greva e urisë do të shënojë një humor të mirë, duke pirë çaj bimor me mjaltë ose lëng të freskët karrota. Së pari duhet të jetë sallatë tuaj gjellë me lakër copëtuar, karrota integruar dhe bimëve të freskëta në mënyrë rigoroze pa karburantit. 8. Pas uria e ndjekin dietë e duhur dhe të arsyeshme, dietë. Pra, ju nuk do të humbni rezultate grevë urie ditë. Përgatitja e dieta të tilla duhet të konsultoheni me një mjek, etj
iyetoloha. 9. Në qoftë se ju vendosni për të pastruar dhe shëruar trupin përmes agjërimit, një ditë nuk është e mjaftueshme.

Ju duhet ciklike uria. Pra shpenzojnë atë rregullisht. Një herë në javë njëjtën ditë. Gjatë këtyre ditëve të vështira është shumë i dobishëm për të vizituar sauna dhe banja. Pas rregullave të mësipërme, ju mund të arrijë rezultatet e dëshiruara. Më besoni, kur do të këtë moment, ju do të kuptojë se ju kaloi provë janë me vlerë atë që ju jeni duke synuar për një kohë të gjatë. Ju do të jenë krenarë për bukurinë dhe shëndetin e trupit tuaj! Rinat Abdrahimov,