Frutat dhe Perimet rëndësi në të ushqyerit të njeriut


Perimet dhe frutat në vlerën e të ushqyerit të njeriut që ne tani do të analizojnë të zënë një vend shumë të rëndësishëm në dietë. Rëndësia e tyre për shëndetin tonë nuk mund të jenë të ekzagjeruara. Një dietë e ekuilibruar siguron një prani konstante në menynë e tyre. Frutat dhe perimet nuk mund të zëvendësohet pa marrë parasysh se cilat produkte alternative në përmbajtjen e tyre të lartë të lëndëve ushqyese - vitamina, minerale, karbohidrate dhe acide organike. Përveç kësaj, ato përmbajnë komponimet biologjikisht aktive të domosdoshme për funksionimin normal të trupit, të stimuluar sistemin imunitar dhe për të parandaluar sëmundjet e gjakut, sistemet kardiovaskulare dhe nervor, sëmundjet e traktit digjestiv.

Ata janë gjithashtu të domosdoshme në atherosclerosis dhe çrregullimeve të ndryshme në metabolizmin. Përbërja e frutave dhe perimeve është një shumë e pektin dhe celulozës. Ata janë shumë të dobishme për trupin tonë. Pra yndyrë, për shembull, një efekt pozitiv në traktin gastrointestinal, aktiviteti i zorrëve motor i optimizuar dhe përmirësimin e proceseve të tretjes. Në sajë të pranisë së saj në dietë, që rrjedhin nga produktet e kalbjes trup dhe toksina të ndryshme dhe kolesterolit. Pektin janë polimere komplekse të aftë për të vepruar si detoxicant, që rrjedhin nga trupi dhe neutralizimin e toksinave çfarëdo origjina e tyre.


Kjo është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit që janë të angazhuar vazhdimisht në punë të rrezikshme. Roli i frutave dhe perimeve në dietën e njeriut, edhe pse i madh, por kjo varet nga vlera e tyre biologjike, mënyra e ruajtjes apo përpunimit. Kjo veçanërisht ndikon në disponueshmërinë e vitaminave në strukturën e tyre. Nëse perimet gatuaj bllokim, sasia e acidit Askorbik përgjysmuar, nëse jo më shumë. Një përmbajtje të pasur i vitaminave është thelbësor për trupin tonë. Prani konstante në dietën e tyre bën të mundur trupit tonë për të rezistuar me sukses e sëmundjeve të ndryshme. Sidomos e rëndësishme është prania e vitamina A dhe C.

Mangësi e tyre të çon në çrregullime të ndryshme që janë të shprehura probleme metabolike, përkeqësim të mprehtë të vizionit, humbje e flokëve, lëkurë lëkurë dhe madje edhe gjakderdhje mishrat. Përmbajtja e lartë e vitaminave vëzhguara në ushqime të tilla si qepë të gjelbër, domate, lakër, fasule, karrota, rrush pa fara e zezë dhe agrume të ndryshme. Në fruta quhen kripërat e acideve organike, të cilat ndihmojnë neutralizoj acid produkte që janë në trup. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për pacientët me diabet. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të ruajtur ekuilibrin në reagimin e indeve dhe lëngjeve. Sa për minerale, ato janë të nevojshme për funksionimin e pankreasit, gjëndrave të pështymës dhe të mëlçisë, e cila është e rëndësishme për absorbimin e duhur të pjesës tjetër të ushqimit të konsumuar.

Në frutave dhe perimeve të larta në kalium, i cili është në gjendje të ndikojë pozitivisht furnizimin me gjak dhe të rritur sekretim të kripës dhe të ujit nga veshkat.
Ky element është i rëndësishëm për transmetimin e impulseve nervore. Konsumi i kaliumit është i nevojshëm në sëmundjet e sistemit dhe veshka kardiovaskulare Sëmundjet. Në perimet dhe frutat përmbajnë elemente të tjera të rëndësishme gjurmë të tilla si hekuri, bakri, zinku, jod, fluorit dhe mangan. Secili prej tyre të nevojshme nga trupi. Në të vërtetë, mungesa e të cilit element është bilanci i thyer në funksionimin e sistemeve të saj, duke çuar në ngadalësim të rritjes, shfaqja e sëmundjeve të ndryshme dhe, përfundimisht, të plakjes së parakohshme.

Prandaj, konsumi i përditshëm i frutave dhe perimeve është i rëndësishëm. Kjo vlen veçanërisht për gratë shtatzëna. Produkte bimore mund të përmirësuar tretjen dhe për të përmirësuar oreksin dhe për të parandaluar zhvillimin e dysbiosis. Ata nuk kanë kolesterol dhe acidet yndyrore, dhe përmbajtjen e ushqyesve më shumë. Kjo perime dhe fruta janë përdorur për ushqimin e parë të foshnjave. Me ta bëj lëngje dhe purees përmbajnë shumë karbohidratet dhe glukozë. Për foshnjat ne rekomandojmë përdorimin e produkteve organike rritur në zonën ku jetoni. Teknologjitë moderne të lejojë që të riciklojnë pemë dhe perime pa humbje të konsiderueshme në vlerë ushqyese.

Për të ruajtur të gjitha pronat e tyre në shtëpi të ndjekin disa rregulla të thjeshta. Mos i lani produktet apo ujë të ngrohtë për të zhytem në të lëngshme për një kohë të gjatë. Është gjithashtu e rekomanduar lëvozhgë të jetë e mundur me një shtresë të hollë. Nëse ju gatuaj perime - më të mirë të gatuaj ato steamed ose Ziej. Në qoftë se ju përdorni kavanoza sterilizuar mirë canning dhe të mbyllë ato fort kapakun metalik - ajo do të sigurojë ruajtje të gjatë pa cënuar cilësinë. Perimet dhe frutat duhet të hani përpunohen vetëm por të papërpunuara. Por në dimër kjo nuk është gjithmonë e mundur. Pastaj ju vijnë në ndihmë të produkteve të konservuara dhe turshi - domate dhe lakër.

Ata ruajnë shumë organizëm të dobishëm. Gjithsesi frutat dhe perimet e vlerës ushqim në dietë e njeriut nuk mund të overemphasized. Ata na duhet çdo ditë për të siguruar funksionimin e duhur të trupit tonë. Pra, nëse ju konsumoni mjaft prej tyre, të jetë i sigurt për të mbushur boshllëkun! Catherine