Fasule perime Food


Fasule Atdheu - Vendet e Mesdheut ku fasule kulture perimeve nga koha përhapur lashta në të gjithë Evropës, Afrikës dhe Azisë. Njeriu ka edhe gjatë është vërejtur për bishtajore ushqimore. Kështu, gërmimet e vendbanimeve që i përkasin Epokës së Bronzit, në Spanjë, Itali dhe Zvicër arkeologët shpesh gjejnë bishtajore charred grurit. Sigurisht, fasule ishin të njohur të lashtë egjiptianëve, grekëve dhe romakëve, të cilët, për të thënë fasule ishin ushqimet e përditshme. Fasule Sweet pjekur shiten në rrugët e Romës si dhe në rrugët tona tani janë shitur pies. Në, perime, bishtajore ushqimore janë të njohur edhe nga kohët e lashta, siç dëshmohet nga kronikat e lashta që tregojnë se ndërtesat fakt, në Kiev dyqan special magazinimit fasule.

Megjithatë, me kalimin e kohës fasule ishin të shtyrë pjesërisht nga fusha të lashtat e tjera bimore, sidomos patate. Korrje dhe magazinimin e lëndëve të para.
Si saponin maj grumbullojnë lule dhe fruta që janë korrur në pjekuri. Mbledhja fillojë kur të mesme të pjekur dhe fasule më të ulët (blades). Për të marrë fara e tyre korrur në fazën e plotë të maturimit. Përbërja kimike. Fasule perime ushqim që përmban proteina, yndyrna, karbohidrate, fibër, acide organike, enzime, vitamina C, B, PP, E, carotene, minerale kripë, sidomos kalium dhe fosfor. Pronat e dobishme e fasule perime. Në aplikimet mjekësore bathë përdoret si një, diuretik, agjent astringent anti-inflamator.


Ata janë të stimuluesve të sistemit endokrin, kryesisht bazuar në efektin e tyre antidiabetik dhe normalizuar metabolizmin në trashje. Përdorimi i fasule perime. Indikacionet kryesore për fasule të përdorimit është beriberi, lodhje, degjenerim (reduktohet në masë të ligët trupit), diabet, mëlçisë dhe sëmundje të veshkave, sëmundje inflamatore e traktit gastrointestinal, i shoqëruar nga një dobësimin e karrige, dhe puna e madhe fizike dhe mendore, fl ' e lidhur me kosto të lartë të energjisë dhe nervor. Fasule papjekur - një mjet efektiv për parandalimin e mangësive vitamina, veçanërisht mungesa e vitaminës C.

Në mjekësinë popullore, fshij nëpër një sitë fasule të ziera janë të rekomanduara për traktin gastrointestinal si anti-inflamator dhe astringent. Fasule të ziera në qumësht, një kile aplikuar jashtë si një locion me vlon, abscese dhe inflamacion të lëkurës. Për shkak të përmbajtjes së lartë të pektin dhe fibra fasule janë të rekomanduara si një sorbent natyror për toksinave spastrimit zorrë nga trupi në rast të kontaminimit nga kripërat e metaleve të rënda dhe radionuclides, e cila është veçanërisht e rëndësishme për ata që jetojnë në zonat e pafavorizuara mjedisin. Fasule të trajtimit. Supë si një diuretik dhe astringent. 2 tbsp.

l fasule të perimeve të thata pour 2 gota ujë të ftohtë, pastaj vlim, kuzhinier për 10 minuta, ftohet dhe filtruar prisni. Pini të gjithë dozë në ditë 4 qasje. Infuzion e lule fasule për të larë fytyrën. 2 tbsp. l. lule të thata oblyyte 0,5 litra të ujit të vluar, thith 02:00 dhe filtri.
Kundërindikimet për përdorimin e fasule. Contraindication kryesor për përdorimin e fasule eshte cerme, glomerulonefriti dhe oksaluriya. Kjo contraindications për shkak të përmbajtjes së lartë të purines. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se fasule të papërpunuara ose të ziera dobët në disa raste mund të shkaktojë helmim, për shkak të faktit se ato përmbajnë substanca toksike që tretem vetëm gjatë trajtimit të ngrohjes.

Nuk rekomandohet fasule kolit - një sëmundje inflamatore të zorrëve të mëdha. Alexander