Deti buckthorn naftës në kozmetikë, përdorimi


Kohët e fundit në kozmetikë është bërë popullore vaj buckthorn det. Ajo është përdorur për lëkurë të thatë, për të përmirësuar gjendjen e flokëve, seborrhea dhe djegiet. * Për të zbutur dhe rinovimin e lëkurës së fytyrës dhe qafës disa pika të vajit të shtoni një krem ​​ushqyes ditor për kujdesin e përditshëm. Me masazh të naftës për të eliminuar ndarje rritur sebum. Në qoftë se lëkura juaj është e prirur për përmbajtje yndyrë, fytyrë të pastër të naftës të përditshme buckthorn det. Paradoksalisht, kjo metodë ndihmon të hequr sebum tepërt dhe parandalon prodhimin e tij në rritje. Një efekt i dobishëm i aplikimit të këtij mjeti për flokë të shëndetshëm.

Rub në flokët e kokës një disa pika një orë para se të lahet. Kjo procedurë i ndihmon për të rivendosur strukturën e flokëve, duke i bërë ata më të fortë, për të përmirësuar pamjen, shton shndrit dhe forcë. Për të përmirësuar gjendjen e flokëve të përpiqet të bëjë një maskë flokët me vaj buckthorn det. Lidhu në 2 h. L. buckthorn det vaj dhe 3 pika vaj portokalli serum, 1 lugë. l. lëng hudhër dhe 1 lugë. l. këna pa ngjyrë. Aplikoni maskë në flokë për 25 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë përzierje. Për të përmirësuar gjendjen e flokëve, do të përgatisë një maskë prej balte blu dhe vaj buckthorn det. Për ta bërë këtë, përzierje 1 vezë, 1 tbsp.


l. vaj buckthorn det, 2 tbsp. l. balta blu dhe 1 h. l. mjaltë. Mix mjaltë dhe vezë së pari dhe pastaj të hyjnë në baltën pluhur përzierje. Tërësisht gatuaj çdo gjë dhe furçë flokët, të vënë mbi kokën e tij një dush kapak për 40 minuta. Pastaj lani flokët tuaj. Kur seborrhea thatë lidheni 1 pjesë vajin e buckthorn detit dhe 6 pjesë të lulediellit apo vaj ulliri. Përhapjen Kjo përbërje rrënjët e flokëve 25-35 minuta. Përdorimi mjet dy herë në javë edhe vaj buckthorn detit është përdorur në kozmetikë për plakjen e lëkurës. Mix 1 tbsp. l. det buckthorn naftës dhe 3 pika neroliyeva, pachuliyeve dhe selvi vajra esenciale.

Përbërja Plaster pastruar çdo ditë para se të shkojnë në shtrat. * Për t'u kujdesur për shekuj, buzët dhe lëkurën rreth syve, furçë të lëkurës të pastër të detit buckthorn naftës. Pas 5 minutash, hiqni tepërt e saj me një ind. * Maskë anti-inflamator fytyrës me vaj buckthorn det. Mix 1 tbsp. l. krunde, vaj arre dhe buckthorn det. Aplikoni mbi strukturën fytyrë. Lani të gjitha në një orë e gjysmë me ujë të ngrohtë. * Për tonin e artë të lëkurës, shtoni 100 ml vaj të tan gjysmë lugë çaji vaj buckthorn det. * Nëse ju djeg njom vaj buckthorn detit leckë, shtrydh, dele një shtresë për të pastruar sipërfaqe të lëkurës dhe kap fashë drite.

Carolina,