Leshterikët përfundon në shtëpi


Për të luftuar celulitin dhe çrregullime të ndryshme të elasticitetit të lëkurës, ka shumë mënyra të ndryshme. Një nga më popullor është konsideruar përfundon anti-celulitit alga deti në shtëpi. Ata nuk janë të vështira për të kryer edhe përdorimin në shtëpi dhe efekti shfaqet pas disa trajtimeve pak. Blej veçantë algave kanaçe në barnatore dhe sallonet e bukurisë. Ata gjithashtu mund të porositet përmes internetit apo shpërndarësit e disa kompanive. Për përdorimin e tyre nuk kërkon ndonjë mjete dhe pajisje të tjera. Alga të ketë një efekt pozitiv mbi lëkurën e trupit. Procedurat e kryera të përmirësuar ton dhe nivelit të strukturës së përgjithshme.

Gjithashtu, lëkura bëhet ngjyrë të butë, duket të rinj dhe të shëndetshëm. Në algave përmban shumë minerale të dobishme. Kjo silic, dhe jod dhe magnez. Ata janë gjithashtu të pasura me kalium, squfur dhe fosfor. Alga të ketë një efekt pozitiv në lëkurë dhe madje edhe se uji i detit është e ngjashme në përbërje të serumit të gjakut. Kjo shpjegon edhe lehtësinë me të cilën të gjitha ushqyesve të depërtojnë në trupin tonë. Nuk është një lëng kthimi intersticiale dhe asgjësimin e shpejtë të edemë. Nëse rregullisht të kryer procedurat e alga deti përfundon, ju mund të shpëtoj e celulitit dhe yndyrë nënlëkurës nga tepërt dhe heqjen e toksinave dhe produkteve të dekompozimit.


Rekomandime të përgjithshme për alga deti përfundon në ndërtesë ka disa variante të kësaj procedure. Ato kryesore - përfundon nxehtë dhe të ftohtë. Në rastin e dytë, janë të thata alga deti, ngjyhet ato në ujë të ftohtë në 03:00 dhe pastaj përdoren për mbështjellës. Për të nxehta përfundon, derdh algave të thatë me ujë të nxehtë (por jo më lartë 40C). Njëqind gram lëndë e parë zakonisht merren litër lëng. Hot përfundon në gjendje të ndikojë më shumë në mënyrë të qartë në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe procesin e ndarjes yndyrë. Përfundon Ftohtë janë përdorur shpesh për të lehtësuar lodhjen dhe heqjen e venave merimangë në sipërfaqen e lëkurës.

Për të luftuar celulitin është e rekomanduar për të përdorur të ashtuquajturën procedurë kontrasti. Së pari, shpenzojnë nxehtë përfundon në mënyrë të zgjeruar enët e gjakut dhe të fillojnë procesin e ndarjes yndyrë, dhe pastaj në të njëjtën pjesë të trupit të imponojë kompresë të ftohtë. Kjo ju lejon për të zbutur dhe të butë të lëkurës dhe minimizuar ënjtje. Para procedurës, ajo është e rekomanduar për të larë lëkurën tuaj dhe fshij atë të thatë. Për të rritur efektin spastrim përdorni Këmbaleca ose pastrim të përgatitur në mënyrë të pavarur. Procedura gjithashtu e rekomanduar përfundon pas procedurave të ngrohtë-up në banjë ose sauna.

Zakonisht bëjë fasha në zonën e qafës, krahut, bel, mollaqe, kofshë dhe këmbët. Ka raste kur një algat nuk përfundon treguar. Këto përfshijnë: diabet -tsukrovyy; sëmundje -onkolohichni; -hipertoniya; -tyreotoksykoz; -varykozne venat dhe thrombophlebitis; -raising temperaturën e trupit; -vahitnist dhe laktacionit; Reagimet -alerhichni ndaj jod; Dëmi -riznomanitni të lëkurës. Si të duhet të kryejë procedurës përfundon? Gatuar dhe ngjyhet shirit alga deti duhet të pastrohen me kujdes për të vrarë lëkurës. Ju duhet pastaj të rregulluar ato me kapem film dhe të mbuluar me një peshqir.

Ju gjithashtu mund të veshin një bathrobe. Paketa me vlerë mbajtja e një orë, gjatë së cilës kohë gënjeshtrën më të mirë. Pastaj me kujdes hiqni kasetë nga alga deti dhe fshij lëkurën me ujë. Për shpëlarje zgjidhje mund të përdoret në të cilën ju ngjyhet alga deti.
Kaloni procedura të ngjashme për të dymbëdhjetë seanca të zahodov.Delat mund të jenë të përditshme ose çdo ditë të tjera. Është e rekomanduar për të mos përsëritur ato më vonë për dy deri në tre muaj. Zgjidhja e mbetur pas njomje algave mund të përdoret për të shtuar në banjo, dhe për të bërë kube akulli, të cilat janë pastruar mirë fytyrën dhe dekoltin.

Ajo është e mirë për të përfunduar në mbrëmje. Në këtë kohë të lëkurës është shumë aktive. Pas procedurës, të jetë i sigurt për të vënë në një locion hidratues trupi ose vaj. Disa receta për lloje të ndryshme të lëkurës: celulitit Prix dhe algat ënjtje të përpiqen për të bluaj dhe përzierje e tyre në pjesë të barabarta me baltë. Aplikoni përzierje në fushat me probleme dhe të mbyllë ato me kapem film dhe pastaj uteplyte. Një orë më vonë, shpëlarje. A nuk e kryejnë këtë procedurë më shpesh se dy herë në javë. -Kur Lëkura e thatë të përpiqen për të derdh një pjesë të vogël të alga deti me ujë të nxehtë, të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore dhe tendosje. Në masë rezulton shtoni një vezë e verdhë veze, dhjetë pika vaj limon dhe një lugë gjelle e kamfuri.

Aplikoni për të lëkurës dhe të veprojë nën recetë e mësipërm. Mos turret produkte sapun. PRIX lëkurës i butë dhe i përafërt, përzierje pjesëve të barabarta të algave dhe balte terapeutik. Holluar përzierje me ujë tek suspensioni. Përdorimi i saj për dhe përfundon. Pije pa sapun. PRIX lëkurës shumë të thatë grusht zaparte e alga deti me ujë të nxehtë dhe të lënë për gjysmë ore. Pas tendosje dhe përzierje rezulton në masë të verdhë veze dhe një lugë çift mjaltë. Pas procedurës larë, pa përdorimin e detergjenteve. Lajm i mirë është se alga deti brendshme përfundon nuk do të marrë shumë kohë dhe kërkojnë investime të konsiderueshme financiare.

Kështu efekti i sjelljes së tyre duket shumë shpejt dhe zgjat një kohë të gjatë. Catherine


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!