Presion Normalizimi për Popullit


Në botën e sotme ekzistojnë probleme aktuale të tilla si hipertension dhe hipotension, duke folur në terma të thjeshtë, presion të lartë dhe të ulët të gjakut. Rëndësia e tyre është që hedhje e fundit e presionit janë vërejtur njerëz jo vetëm të moshuar, por të rinj. Gjumë të varfër, të ushqyerit e dobët dhe joadekuat, mungesa e ushtrimit, pirja e duhanit, pirja dhe zakone të tjera të këqija shkaktuar që hedhje në presionin e gjakut janë "normë" edhe për adoleshencë të rinj. Ata njerëz që kanë vuajtur gjatë tension të lartë apo të ulët të gjakut, një simptoma të njohura konsiderohen sëmundje.

Në mjekësi, ka shumë mjete dhe teknika që ndihmojnë për të normalizuar presionin. Përveç kësaj, presion normalizimit mjetet juridike popullore është efektive dhe të besueshme, dhe mund të vuajnë nëpërmjet saj të lehtë dhe të shpejt të kthehet në normale. Nëse ju jeni hedhje të interesuara në presionin e gjakut, atëherë, para së gjithash, ju duhet të i kushtoj vëmendje për dietën. Vlerësoni se sa mirë është bërë. Kur presion ju në çdo rast nuk do të përdoren enët kripura dhe pikante. Përveç kësaj, në këtë situatë, nuk është e rekomanduar për të përdorur produktet që përmbajnë proteina dhe yndyrna me origjinë shtazore. Por, fruta të freskëta dhe perimet, në të kundërtën, është që të hani sa më shumë të jetë e mundur.


Gjithashtu, përveç barnave me recetë dhe ju përveç ata mund të përdorin receta të njerëzve. Normalizimi i presionit të ulët * Rritja e mjeteve juridike popullore presion ju mund të përdorni xhenxhefil. Për ta bërë këtë, 1/2 h. L. pluhur xhenxhefil derdh një gotë me çaj të ëmbël të fortë. Pini tre herë në ditë në javë në një rresht. Ne redaktuar faqen nuk inkurajon ju për të rritur dozën! Përdorni tableta mbretërore pelte bletë e 2 g mjaltë 4 herë në ditë para ushqimit. Normalizimi i bërë me këtë mjet kundërindikuar në sëmundjet e veshkave gjëndra dhe sëmundja Addison-së. * Përgatitja e një tretësirë ​​alkoolit prej rrënjëve xhensen vodka melchennyh 1: 5.

Përdorni atë 3 herë në ditë 20 pika. * Përgatitja e një nivel të lartë djallit tretësirë ​​në vodka 1: 5. Merrni atë 2 herë në ditë për 30-40 pika. * Përgatitja e një tretësirë ​​e rrënjëve të Aralia Manchu-të 70% alkool 1: 5. Mbijetojnë 10 ditë në errësirë. Merrni 3 herë në ditë për 30 pika në 1 lugë gjelle ujë të zier të ftohtë 45 ditë. Dyqan përfunduar tretësirë ​​në holodinike. * Përgatitja e një tretësirë ​​e të dre rrënjë. Përdorin atë për të 25 pikave për 1 lugë gjelle. l. zier ujë të ftohtë dy herë në ditë, 30 minuta para mëngjes dhe darkë. * Muzik Magnolia kineze fruta hardhinë dhe pour vodka 01:10 2 javë.

Mbani shishe në një vend të ftohtë pa dritë. Pini 25 pika në 1 tbsp. l. zier ujë të ftohtë dy herë në ditë, 30 minuta para mëngjes dhe darkë. * Lidhja me 15 gram melchennyh kënaqur tokë dhe rrënjët e çikore zakonshëm. Hidh 2 gota ujë të valë. Mbani infuzion në një termos 2 orë. Pini 65 ml në gjysmë ore para ngrënies. * Hidh një gotë me ujë të vluar 1 tbsp Gjethet carangth, zhytem në filtrin e ftohjes. Pini një gjysmë gotë 4 herë në ditë. * Merrni Ekstrakti i artë rrënjë 3 herë në ditë 5 pika 20 minuta para ngrënies për 10 ditë. Normalizimi i presionit të lartë * Shkrihet në një gotë mineral dobët ajrosura ujë 1 tbsp

mjaltë, pour lëng të gjysmë limoni. Pini në një stomak bosh do të thotë. Përsëriteni 10 ditë. Përhapjen 2 gota e Kastrati 3 lugë. l. sheqer pluhur. Kjo shumë e parave që ju duhet për të ngrënë çdo ditë për një orë para ngrënies me hipertension të butë. * Ulja presionin e ilaçeve tradicionale duke përdorur kulpër kuq. 10 g manaferrat kulpër filxhan oblyyte ujë të vluar, të vënë në një banjë me ujë për 15 minuta me kapak me radhë. Pastaj ftohtë 45 minuta, i filtruar, shtrydh të lëndëve të para në supë, shtoni ujë të ftohtë, për 200 ml. Pini 1/3 e rrugës në filxhan 4 herë në ditë. Çdo herë që një supë të ri kuzhinier. * Merrni Calendula tretësirë ​​2: 100 vodka 25 pika tri herë në ditë për një muaj.

Grij 100 gram rrush pa farë. Pastaj oblyyte gotë e tij me ujë të ftohtë dhe kuzhinier për 10 minuta në një zjarr të qetë. Hot filtër, cool, shtrydh të lëndëve të para në supë. Pini pjesë e automjeteve gati për ditë. * Merrni 3 herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit për 1/3 filxhan lëng të hirit të zi për 14 ditë. * Merrni zierje e frutave të zi rrush pa fara
na nga 1/4 e kupës 4 herë në ditë. * Mix një gjysmë gotë me lëng limoni dhe një gotë mjaltë panxhar gëlqere. Pini 1/3 filxhan mjete për çdo kohor 1 orë pasi të hahet. * Çdo mëngjes, hani një gotë me boronicë.

Atëherë pini 5 pika tretësirë ​​të alkoolit të luleve murriz, e holluar me ujë.
* Lidhu në mënyrë të barabartë uthull dhe ujë, zhytem në një përzierje e çorape, veshin atyre natën, të përfundojë këmbët. * Pini 1/2 filxhan lëng të freskët të hirit të zezë për 2 javë deri në 3 herë në ditë. * Qelqi melchennyh oblyyte karafil hudhër 0,5 litra vodka dhe thith atyre vend të ngrohtë me pa dritë. Merrni 1 lugë gjelle infuzion. l. tri herë në ditë para ushqimit. * Lidhu slurry e portokalli ose limoni lëvozhgë pa fara me sheqer për shije. Hani do të thotë 1 tsp tri herë në ditë para ushqimit. Në përfundim, më lejoni të kujtoj se të gjitha herbs kanë contraindications, kështu që ne rekomandojmë versionin e faqes para se mjetet juridike trajtim popullore, konsultohuni me mjekun tuaj.

Rinat Abdrahimov,