Droga Nootropic i ri, brezi i ardhshëm


droga nootropic quajtur produktet komplekse që përmbajnë nootropics, për qëllim përmirësimin e trurit, stimuluar dhe aktivizimin trajnimin e saj të punës. Substancat shpikje që mund të ndikojnë në trurin dhe të stimulojë aktivitetin mendor, ka zënë gjatë mendjet e shkencëtarëve rreth botës. Kjo është arsyeja pse ne të redaktuar faqen e internetit dhe vendosi për të folur për droga të reja nootropic, brezit të ri, por jo të kufizuar për t'i njohur ata me lexuesit tanë, por në mënyrë që të flasim për efektivitetin dhe sigurinë e tyre. Droga e para nootropic shfaq në 1963. Që atëherë, shumë kohë ka kaluar, e mbartën shumë ndryshime.

Nootropics Sot mund të stimulojë jo vetëm aktivitetin mendor. Lista aftësitë e tyre janë shtuar: restaurimin e funksionit të trurit pas sëmundjeve të ndryshme, stabilizimi i qelizave nervore në aspektin negativ, aftësia për të ndikuar në materialin gjenetik. Në aplikimet mjekësore nootropics aplikojnë në rastet e funksionit konhitivnyh (njohëse) të trurit. Kjo vlen kryesisht për pacientët me lëndime të trurit, goditje, fëmijët me vonesa zhvillimore, pacientët me alkoolizmi dhe trurit kronike lezione natyrës neurodegjenerative. Pyetjet vazhdojë funksionimin normal të trurit në mosha të ndryshme dhe rehabilitimi i ndryshëm pasi lezione trurit është shumë e rëndësishme sot.


Kështu, nootropics zhvillimit të lëvizin shumë shpejt. Në favor të modifikimeve është fakti se nootropics sugjerojnë përdorimin e tyre jo vetëm në shëndetin, por edhe për qëllime private. Të thuash të drejtën, përdorimin e nootropics njëjta si për pacientët dhe për njerëzit e shëndetshëm. Ju mund të ndajnë të gjitha drogat dispozicion nootropic listën e tyre si të thuash, në dy grupe: -preparaty e efektit mnestichekim -neyroprotektory. Së pari ndikojnë drejtpërdrejt kujtesës dhe ruajtjen veshje. Ata gjithashtu mund të jetë e natyrshme në funksione të tjera - protyvosudorozhnaya, vaskulare, antioxidant, etj antyhypoksycheskaya Produkte në këtë grup përfshijnë strukturën e ndryshme të materies - dhe edukimin komplekse peptide dhe ratsetamy thjeshtë.

Grupi i dytë përfshin aktivizues të metabolizmit të trurit, Vasodilators cerebrale, antioksidantë dhe droga mund të ndikojë në sistemin GABA, kundërshtarët kalcium. Droga neuroprotective për të përfshirë një brez të ri të kombinuara barnave të reja që janë të bazuara në substancë kimike me drogat stimuluese efektin e nootropics. Disa droga tani regjistruara janë një kombinim i ngjashëm: -diapira (piracetam dhe diazepam) -Orotsitam (piratsitam dhe acid orotic) -Fezam (piratsitam dhe tsinnarizim) -Olatropil (piracetam dhe Aminalon) -Yukamen (melatonin me sanëz ekstrakt) -Binatropin (melatonin dhe amynalon) -Alyk (melatonin dhe pyridoxine).

Këto komponime janë të regjistruar anëtarë të nootropics komerciale në dispozicion. Produktet kombinim duhet të jenë në përputhje me disa kërkesa. Ata duhet të përmirësuar kujtesën, të aktivizuar në fazën kryesore të procesit të mësimit përmendësh një ndikim pozitiv në depresion, dhimbje koke të pastra, marramendje normalizuar metabolizmin dhe aktivizon sistemin antioxidant ndikojë pagjumësi, të përmirësojë performancën e përgjithshme. Si për të kuptuar ose të ju ndihmojë një droge nootropic, dhe keni nevojë për të? Çmenduri dritë prek shumë njerëz, kjo është normale. Por në qoftë se ju të vini re një harresë të vazhdueshme, lodhje, apati, efikasitetit të ulët, gjumë të varfër dhe të gjitha këto simptomet vazhdojnë edhe pas një pushimi të mirë, ajo bëhet e vështirë kur të mësuar diçka vendime të reja dhe të vështira gjatë detyrave mendore - do të apelojë për specialist të përshtatshëm për përzgjedhje të drogës nootropic.

Trupi ynë është projektuar në mënyrë që pas 30 viteve aftësia për të mësuar përmendësh informacion është zvogëluar. Droga moderne nootropic mund të rrisë rezistencën e indeve të trurit për të stimujve të ndryshme dhe madje edhe të ndihmojë në restaurimin e neuroneve në tru. Sot ka shumë opsione nootropics brez i ri. Përveç kësaj, ju mund të blini disa lloje të drogës nootropic pa një recetë. Si rezultat, ka shumë experimenters mbi ta. Dhe mbështetësit e s