Night, urinim i pavullnetshëm ditë në fëmijët, trajtim për Popullit


Mosmbajtjeje urinar gjatë ditës dhe gjatë natës - sëmundje e shpeshtë te fëmijët. Në gjuhën shkencore quhet urinim i pavullnetshëm, i cili manifeston si urinim i pavullnetshëm. Kjo sëmundje ndodh në 40% të fëmijëve nën 3 vjet, 10% - deri në 6 vjet dhe 3% e fëmijëve nën moshën 12 vjet dhe më të vjetër. Në disa raste, mosmbajtjeje i vonuar dhe i shqetësuar edhe një të rritur. Ka dy lloje të urinim i pavullnetshëm: fillore - manifestuar në errësirë, në një kohë kur fëmija fle, ndihet fshikëz tejmbushur dhe nuk zgjohen. Sekondar - tipike për fëmijët më të vjetër (6-7 vjet).

Arsyeja për këtë lloj të urinim i pavullnetshëm mund të ketë disa të lindura ose të fituara pas sëmundjeve të lindjes (p.sh., insipidus diabetit dhe ndryshimet në tru, infeksionet e ndryshme në traktin urinar, balanoposthitis, phimosis, infektimi parazitare, kushte neurotike në familje, stresi, etj . f.) Hulumtimet tregojnë se disa fëmijë lagur shtrat më afër mëngjes dhe tjetrin në mesnatë.
Në rastin e parë, që është kur fëmija fillon të urinoj në mëngjes brenda fshikëzës ndërton lëngshme të fortë dhe të ngjeshur, duke rezultuar në zgjerimin e pamjaftueshëm të fshikëzës si ai e mbushur.


Në këtë rast, ju duhet të japin fëmijës perime i gatuar më lehtë dhe më pak kripë. E pra, në qoftë se pas vakt dreke ai do të hani gatuar mollë ose një fetë e byrek molle. Sa për kufizime, ajo është e rekomanduar për të eliminuar nga dieta e qull hikërror fëmijë. Në rastin e dytë, kur një fëmijë wets krevat rreth mesnatës, fshikëz relakson nga nxehtësia. Prandaj, është më mirë të mos japë frytin tuaj fëmijës, pije e butë dhe lëng frutash në kohën e gjumit. Në këtë rast, urinim i pavullnetshëm nuk rekomandohet ushqim që përmban sasi të mëdha të vajit vegjetal. Efekt të mirë mbi sigurimet healers sigurojë gjellë e mëposhtme: karrota finely integruar dhe rrënjët rodhe përzierje së bashku, sezonin me vaj susam dhe shtoni salcë Tamara.

Ndryshe rastin e parë të urinim i pavullnetshëm në dietën e fëmijës duhet të përfshijnë hikërror, por përjashtojnë pasdite molle. Trajtimi i fëmijëve me anë të mjekësisë tradicionale • Çdo natë për 1-2 orë në gjumë, le fëmija juaj vuan nga urinim i pavullnetshëm 75-100 gram datat. Është e rëndësishme që fëmija pasi ata nuk hani ose pini. Trajtimi i zgjatur me këtë mjet popullor ndihmon të hequr natë urinar. • Kur urinim i pavullnetshëm duhet të pini lëngje të ndryshme. Për shembull, një gjysmë filxhan lëng patate të përditshme në një stomak bosh; në verës Ora 1 gotë me lëng luleshtrydhe; lëng nga rrënjët e rrikë zakonshme. • Merrni 2 lugë e lë grimcuar e bearberry zakonshëm dhe i hedh 1 filxhan ujë të valë.

Le të qëndrojë për 10 minuta, pastaj tendosje. Gati të thotë që ju duhet të marrë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit - 30 ditë. • 1 tabelë. lugë e lë Kislitsy zakonshëm të mbushur një pintë ujë të valë, të lënë të mbush për 1:00, pastaj tendosje. Mjetet e përgatitura le tavolinën e fëmijëve 1. lugë 3-4 herë në ditë. Kursi i trajtimit - 2 javë. Në trajtimin e këtij mjeti të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm dhe i vëmendshëm, si ajo helmuese. • Një lugë çaji i barishte Hypericum derdh në një termos, të mbushur me 2 gota ujë të vluar, të fort dhe të lënë të mbush për 50-60 minuta.

Mjet të gatshme lejoni fëmija juaj të vuajnë nga mosmbajtjeje një gjysmë gotë për 30 minuta. për të fjetur. • Brew në një termos 10 gram gjethe Kastrati filxhan me ujë të valë. 2 tbsp 3 herë në ditë për gjashtë javë privojnë fëmijën tuaj të urinim i pavullnetshëm. • Përgatitja e mbledhjes e mëposhtme (të gjitha komponentët 1 pjesë): Helichrysum lule-vjeçare, gjethet blertë në të kaltër të ferrë, herbs Hypericum perforatum, Yarrow dhe knotweed. Me kujdes bluaj herbs dhe përzierje të gjithë së bashku. 9 gram mbledhjen gatuar derdh 1/3 litra ujë të vluar dhe të lënë në një termos 02:00. Lëreni fëmijën tuaj të pijë Infuzion të një filxhan çerek 4-5 herë në ditë për 15-20 minuta para ngrënies.

Paratë Fundit pranim të shpenzuar nga 01:00 të fle. • Merrni pjesë të barabartë të gjakut-kuqe fruta murriz dhe Wild Rose, Hypericum perforatum herbs, konvencionale Repeshko, yarrow, i urtë lë të drogës dhe Kastrati. Të gjitha të bluaj dhe përzierje së bashku. Pastaj 10 gram mbledhjes pluhur i hedh një pintë ujë, të vënë në një banjë me ujë dhe ngrohjes për 15 minuta. Lër të mbush në një vend të ngrohtë (si një termos) në 02:00, pastaj tendosje. Mjete të gatshme le fëmija juaj për të trajtuar urinim i pavullnetshëm 50 ml 5 herë në ditë, pas çdo vakt.
Një tjetër koleksion
Merrni 1 pjesë varur fletë thupër, bari Hypericum perforatum, karamele mente barishte, lule kamomil farmaci, herbs centaury bar të zakonshëm dhe knotweed. 1 lugë çaji koleksion i grirë derdh një pintë ujë të valë, vihet në zjarr dhe çiban për një çerek ore.

Atëherë hiqni lëngun e mishit nga të nxehtit dhe të lënë të mbush për gjysmë ore në një vend të ngrohtë. Pastaj tendosje. Remedy le të pijë baby 3 herë në ditë një gjysmë filxhan pas çdo vakt.
Pra, kemi biseduar për natën, mosmbajtjeje ditës në fëmijët, trajtimi i mjeteve juridike popullore. Si një fëmijë, gjërat prindërit e mëposhtme janë të gatshëm të bëjë asgjë për të vetëm për të shëruar, e bëjnë të shëndetshme si të gjithë fëmijët. Të jenë të kujdesshëm! Para aplikimit të një recetë të mençur të konsultohen mjekët në alergji dhe contraindications tjera të mundshme! Rinat Abdrahimov,