Nitrateve në perime, fruta dhe manaferrat


kripëra nitrat i quajtur acid nitrik. Këto rrënjët substanca bimore absorbuar nga toka. Ata kanë nevojë për ato si element biologjikisht nevojshme. Shkaktojë rrezik për shëndetin e jo të nitrateve në perimet dhe numrin e tyre. Nëse toka është sjellë sasi të tepërta të plehrave, të tilla si nitrat amonit, bimë merr shumë kimikate zapasayuchys ato për përdorim në të ardhmen. Cili është dëmi i nitratit? Shkak dëm për shëndetin nuk është aq shumë e nitratet dhe nitritet, nitratet janë konvertuar në hyjnë në trup. Kur injektuar në gjak, nitratet mund të shkaktojë privimi oksigjen të ndikojë negativisht në traktin gastrointestinal.

Dhe më e keqja - rrit rrezikun e kancerit. Plehra Moderne përmbajnë sasi të tepruar të kimikateve. Ata janë në gjendje për të kthyer përbërjen biokimike e ushqimit, por jo për të mirë. Numri i vitaminave dhe mineraleve në to reduktuar në mënyrë drastike. Nëse shumë e shumë kimikateve, të gjitha ushqyesve mund të zëvendësohet plotësisht nitratet të dëmshme. Implikimet e kjo për të mbajtur ju pritur. Me përdorimin e rregullt të këtyre perimeve, në vend të përfitimeve të pritshme, personi merr dhimbje koke, marramendje, mosfunksionim të zemrës, takikardi, muskujt rrepta, humbje dhe vizion dhe kështu me radhë dëgjimit.


n. Produktet më të rrezikshme gratë e tilla shtatzëna, lactating gratë dhe fëmijët e vegjël.
Bebe Newborn toksina mund të shkaktojnë pasojat më të rënda. Pra, të jetë i vëmendshëm për blerjen e frutave dhe perimeve. Për shembull, ju duhet të dini se shumë përmbajnë fruta nitrateve serrë. Ata janë të pranishëm në bollëk në raftet tona në dimër dhe pranverë. Gjithashtu, shpërndarja e kimikateve të dëmshme varet nga lloji i perimeve. Lider në nitrateve konsiderohet rrepkë hershme serë. Ndonjëherë përmbajtja e tij i substancave të dëmshme është 80%. Prandaj, në këtë rast, kjo nuk ka kuptim për të folur në lidhje me përfitimet e sallatë e shijshme pranverës me rrepka serë, serë të onions gjelbër dhe kopër.

Në mënyrë tipike, numri më i madh i kimikateve të grumbulluar në rrënjët e bimëve. Më pak në gjethet e tyre dhe rrjedh. Një fruta dhe perime zhvishem në lëkurat e tyre disa herë më nitrat se tul e frutave. Ai gjithashtu do të jetë e dobishme të dinë se perime speleo, më pak ai përmban substanca të dëmshme.

Si për të përcaktuar nitrateve në perime, fruta dhe manaferrat? Kur të blesh perime të freskëta, të jetë i sigurt për të inspektuar ato. Në fruta të dëmtuara gjithmonë përmbajnë më shumë nitrateve. Përveç kësaj, lëndime të ndryshme mund të tregojë infeksionin e brejtësve dhe burime të tjera të infeksionit. Mos blej produkte me njolla të errëta në lëkurë.

Ata flasin për një ndikim të fortë mbi këtë produkt toksina të ndryshme. Por, natyrisht, më shumë për të thënë për përmbajtjen e toksinave vetëm mund sensor nitrat aplikim. Çfarë fryt nitrateve të grumbulluar më? Si shumë kimikate të dëmshme të grumbulluar lakër, sidomos lakër dhe marule, panxhar, radishes dhe rrepkë. Me kampionët e gjelbër nitrat është selino, kopër, majdanoz. Ashtu si toksina grumbulluar në shalqi dyqan. Prandaj, kur blerja e fruta tuaj të preferuar dhe perime, i kushtoj vëmendje për pamjen e tyre. Frutat që kanë akumuluar një sasi të madhe të substancave të dëmshme, zakonisht të mëdha dhe të errët të lëkurës me ngjyrë.

Për shembull, kastravec me lëkurë të unnaturally mëdha të errët gjelbër është më mirë të mos për të blerë. Për të përcaktuar praninë e kimikateve në shalqi, inspektimin e saj. Përmbajtja e lartë e nitrateve do të tregoj venat verdhë dhe të nënshkruar në mish. Në karrota janë të larta në kimikateve, zakonisht core pothuajse të bardhë. Më pak kimikate të grumbulluar domate, qepë, patëllxhan, rrush. Si të mbroni veten nga kimikate të dëmshme? Mundohuni të blerë perime në sezon dhe vetëm lejohen të shkëmbejnë vendet. Është e mundshme që produktet testuar Zyrtar Shëndetësisë. Dyqan dhe ju gjithmonë mund të kërkoni një certifikatë të cilësisë për produktet e shitura.

Në përfundim të tregut të perimeve kërkon veterinar laboratorik - ekzaminim sanitare. Ky dokument duhet të jetë niveli i specifikuar i nitrateve në perime, fruta dhe manaferrat dhe bimëve. Nëse ju preferoni të blesh vetëm të freskëta, perime të pjekur. Mbani ato në frigorifer. Kur ruhen në një dhomë të ngrohtë nivelet nitrat janë shumë më të larta. Nëse ju nuk mund të bëjë pa zarzavate të hershme të serës, duke e bërë sallatë hani atë menjëherë, nuk e lënë mbetje në atëherë. Magazinimi i salads rrit në përmbajtjen e tyre kripë e acidit nitrik. Si për të tërhequr nitrat nga perime perime jeshile, rrepa, karrota dhe marule të thith para gatimit zgjidhje sode për gjysmë ore minuta (1.

l. sode në 1 kuart të ujit). Pastaj pije me produkte të pastra të ujit running. Me këtë metodë, ju mund të shpëtoj nga 25 deri në 50% të nitrateve. Në përgatitjen e zarzavate dhe marule, përdorni vetëm gjethet si ushqim. Rrjedh nga këto produkte të grumbulluar nitrateve. Por mënyra më e sigurtë për të hequr qafe të kimikateve në perime - vetëm gatuaj ato. Sigurisht, kjo metodë me nitrate zhduket dhe bollëkun e vitaminave, por perimeve të serës gatuar saktësisht i sigurt për shëndetin. Unsubscribe nga gjelbër në fillim nuk është e mundur. Hungry në trup kërkon vitamina ushqim të freskët. Prandaj, nuk është vetëm mënyrë për të dalë nga kjo situatë: Mos blej perime serë, prisni derisa toka do të prodhojë, të shpëtoj i nitrateve nëpërmjet trajtimit të ngrohjes ose të rritet herbs në dritareje tuaj gjatë gjithë vitit.

Vini dhe të zgjedhin. Cheers! Svetlana,