Niacin është përdorur në kozmetikë


Niacin (vitaminë PP, B3, niacin, apelahrin, nikotinamid, niacinamide) - a vitaminë tretshme ne uje, eshte pjese e shume enzima është e përfshirë në proteina dhe metabolizmit karbohidrate, si dhe në qelizat e energjisë. Vitamina PP ndihmon për të normalizuar sistemin qendror nervor, përmirëson traktin gastrointestinal, është i përfshirë në gjak dhe ka aftësinë për të zgjeruar anije të vogla. Ajo është pronë e tij dhe gjeti përdorim kryesisht në kozmetikë dhe për çdo ditë po fiton popullaritet. Dhe kështu ne redaktuar faqen e internetit dhe vendosi për të folur për vitaminë PP në artikullin "acid nikotine:. Të përdorura në kozmetikë"

Acid Si të dobishme nikotine? Niacin promovon tretje të mirë të proteinave bimore, kështu që është e rëndësishme të përdorni atë për njerëzit që nuk hanë mish, peshk ose janë në qëndrimet dhe uria zgjatur. Vjen vitaminë PP në trupin e njeriut kryesisht në ushqim. Nevoja ditore e njeriut për vitamina E është rreth 18-20 mg mund të rritet në 22-25 mg në stërvitje të rregullt, intensive. Është e njohur se Vitamina A mangësi të çon në sëmundjet e lëkurës. Burimet e vitaminës janë: lë selino, karrota, rrepë, fruta domate, pumpkins, speca dhe panxhar, si dhe kërpudha dhe hikërror.


E vërteta është shumë më e mirë acid nikotine absorbohen nga ushqimet shtazore si mëlçi, veshka, mish të bardhë dhe peshk. Acid nikotine i pasur dhe disa bimëve si rrënjë rodhe, HOPS, horsetail, xhensen, u rrit, urtë. Nevoja për personin vitaminë PP me një dietë të ekuilibruar plotësisht të kënaqur. Trupi ynë mund të sintetizojnë vetë me aminoacidet të tilla si tryptophan, e cila vjen nga ushqimi me origjinë shtazore. Ajo është mjaft gjë tjetër, nëse ju jeni të dua e vegetarianism ose të rrinë në një dietë, atëherë trupi fillon të ndjejë mungesën e niacin.

Niacin - tani është përdorur gjerësisht në kozmetikë, është e nevojshme për gjendjen e mirë të lëkurës, ka efekt të shkëlqyer anti-inflamator. Mungesa e vitaminës PP lëkurës humbet elasticitetin, nuk është lëkurë dhe përkeqësuar ngjyra e saj. Në mënyrë të ngjashme, vitaminë PP vlefshme për shkak të aktivitetit të saj antioxidant, aftësinë për të stimuluar rigjenerimin e lëkurës pas lëndimit dhe inflamacion, parandaluar humbjen lagështi. Ju mund të veten për të eksperimentuar dhe mbi të acidit kundër pilulës nikotine. Pas marrjes atë, ju mendoni se lëkura është e ngrohtë, e kuqe. Kjo është për shkak të vasodilation.

Por efekti kryesor i niacin do të shihni në dy javë. Ajo ndalon të duken të lodhur, do të bëhet më i freskët, me linjat e saj të bukura të zhduket. Ata që duan të shikoni për të thënë se kursi i pilulës është 14 ditë deri në 3 tableta në ditë.

Ajo gjithashtu është përdorur gjerësisht në trajtimin e kuqe fytyre, fytyrë të kuqe, dhe një numër të defekteve kozmetike të lëkurës. Prandaj, në kozmetikë ajo është futur në kremra për kujdesin e lëkurës dhe të flokëve.
Në disa krem ​​- 2-4% për sintetizimin e kolagjenit - 2%, për të përmirësuar trajtim fytyre të lëkurës - deri në 4% në produktet e flokeve - deri në 4%.

Është e njohur se derivatet e acidit nikotinik përfshira në kompani mediale Parashikim i së ardhmes Simone luksoz, në vijën mashkullore Payot Optimale, serum për lëkurën e thatë dhe nervoz Poly-Vitamin Serum nga ana klinike është dhe ampula e celulitit Babor. Vitamina PP celulitin Në njerëzve gjatë tranformimeve biokimike vitamine E konsumuar grup metil përbërë nga hidrogjen dhe karbon (CH3). Pra mbushëse mangësi niacin duhet të rrisin të ardhurat e substancave që përmbajnë këto grupe substanca lipotropic. Ata shpërndajë depozitat nënlëkurës yndyrë dhe të qetë "lëvozhgë portokalli", duke zvogëluar pamjen e jashtme të celulitit.

Ndër ushqime që janë të pasura me substanca lipotropic përfshijnë, për shembull, djathë të ulët yndyrë. Kjo nuk është vetëm një produkt i shijshëm, por edhe shumë i shëndetshëm. Le të përditshme shfaqet në tavolinën e punës tuaj! Gjithashtu cosmetologists për të luftuar celulitin krem ​​ka krijuar termoaktyvni "Silhouette termo-krem Silhouet termo-creme». Përdorimi i tij në kozmetikë që kanë për qëllim depozitave intensive yndyrë djegia me një efekt të shpejtë të ngrohtë-up. Niacin Skin Niacin është pjesë e enzimeve të përfshira në frymëmarrje qelizore: lëkurë pa vitaminës E do ta mbytur thjesht. Dilates enët e gjakut, stimulon gjakun dhe përmirëson rrjedhën e gjakut në lëkurën e trupit, si dhe kullimit të tyre - rrjedhjen e pëlhurave të tepërta të lëngjeve.

Ky efekt anti-edemë e kozmetikës, është i përbërë nga acid nikotine. Vitamina PP është i përfshirë në metabolizmin e proteinave, dhe në veçanti në dermis e arsimit të proteinave strukturore të tilla si kolagjenit dhe elastin, të cilat i japin elasticitet lëkurës dhe smoothness, dhe personi - pamjen i pastër. Në mënyrë të ngjashme, vitaminë PP nevojshme për formimin e hormoneve seksuale, duke përfshirë estrogjenit, ndërsa nivelet e tyre të lartë në trup, lëkura juaj është e mbrojtur mirë nga rrudhat. Summer rrezatimi ultravjollcë tepërt rrit rrezikun e shfaqjes së melanoma, dhe përdorimi i kozmetikës pjesërisht me acid nikotine redukton rrezikun e kancerit. Për ta bërë këtë, acid nikotine administrohet në krem ​​dhe kremra të dizajnuara për lëkurën dhe flokët.

Si pjesë e kozmetikës është rezistent ndaj mjedisit, mirë përballoj magazinimit të zgjatur, efektin e dritës dhe nxehtësisë, pa reduktimin e veprimtarisë së saj. Për të stimuluar qarkullimin normal të gjakut, zbutjen, këmbët hidratues, dhe zihrivu e saj dhe për të eleminuar "këmbët e ftohta" Farmtek e kompanisë farmaceutike krijuar kohët e fundit krem ​​hypoallergenic me acid nikotine "termo-Balsam". Kështu si ju mund të shihni, acid nikotine fillon të hyjë me besim në jetë në formën e kozmetikës! Lydia,