Acid nikotine për rritjen e flokëve


Vitaminat janë një komponent i rëndësishëm për funksionimin e duhur dhe jetë të plotë absolutisht ndonjë personi. Ata janë të përfshirë në mënyrë aktive në procesin e shkëmbimit, dhe më e rëndësishmja, në ndërtimin e indeve të ndryshme në nivel qelizor. Dhe flokët nuk është përjashtim, si rezultat i sasisë së pamjaftueshme ose shumëllojshmëri të pasura me vitamina në dietë është se rritja e flokëve ngadalëson, nuk është e thatë, ata bëhen të shurdhër dhe i brishtë. Për të bërë flokët tuaj me situata të tilla u ngritën kërkon futje të rregullt të produkteve komplekse që përmbajnë vitamina A, C, E, dhe vitamina B, të cilat i takojnë grupit B.

Kjo e fundit, përveç emrit zyrtar, i quajtur vitaminë bukurinë, sepse ata janë përgjegjës për shfaqjen e flokëve të shëndetshme, thonjtë dhe lëkurën. Ndikimi ushtruar nga acid nikotine për flokë të shëndetshëm Vitamina B3, ose niacin, ose vitaminë PP - vasodilator drogës që është i përfshirë në mënyrë aktive në reagime të shumta oksidimi të ndryshme në trup. Acid nikotine për rritjen e flokëve është shumë e rëndësishme, dhe rëndësia e tij nuk mund të overemphasized. Në rastin e niacin jashtmi, efekti i saj shfaqet në formën e një zgjerimi lokal e enëve periferike.


Si rezultat, pas aplikuar atë për të follicles flokët e kokës larja rritjet e gjakut, dhe si pasojë një rritje të oksigjenit aplikues promovon rinovimin e qelizave dhe rritjen aktiv flokëve. Ditë Adult nevojë 15 deri 20 mg niacin, por në qoftë se një person është i angazhuar në punë të rënda fizike, kjo shumë mund të rritet në 25 mg. Si të aplikoni acid nikotine? Flokët Niacin në shumicën e rasteve nuk një droge të vetme, dhe në vitaminë ose vitaminë-minerale komplekset e. Si rezultat, trupi i njeriut është thithjen e saj maksimal.

Megjithatë, në qoftë se keni nevojë për stimulim aktive të rritjes së flokëve, atëherë kjo detyrë duhet të trajtohen në mënyrë holistike, dhe jo për të ndaluar marrjen e vitaminave vetëm, por edhe për të kryer procedurat e veçanta (të bërë maska) në lëkurën e kokës, duke përdorur acid nikotine. Në barnatore për të shitur acid nikotine vjen në formën e ampula përmbajnë zgjidhje 1% të vëllimit të drogës e 1 ml. Është kjo vitaminë të lëngshme duhet të rubbed në lëkurë e kokës (ku ka qime) çdo ditë për një muaj në 2 ml. Pasi kurs është i mbuluar tërësisht duhet t'i japë kokës dhe flokët një pushim të zgjatur dy deri tre muaj.

Para se të vënë acid nikotine të kokës, ju duhet së pari të vitaminë ampula për të lehtë derdh në disa kapaciteteve. Procedura është kërkesë mjaft e thjeshtë, por më shumë kohë keni shpenzuar në të, më të shpejtë dhe më të mirë të marrë një rezultat. Pra, të marrë një shiringë dhe shkruani atë në vitaminë, atëherë, pas heqjes së gjilpërës, duke shtyrë pistonin ngadalë njomet tërë sipërfaqen e kokës.
Atëherë të jetë i sigurt për të masazh të butë lëkurën tuaj me majë të gishtave. Është e rëndësishme gjatë procedurës së parë, e cila përdoret për të kontrolluar shprehjen e acidit nikotine reagimet e ndryshme të mundshme alergjike.

Nëse alergji të lëkurës manifestohet si njolla të kuqe me tehe të dehur, atëherë nuk ka nevojë të jenë të frikësuar, si ky reaksion lokal. Por nëse alergji fillon manifestohet si djegia, kruarje dhe acarim të rënda të lëkurës, aplikimi i jashtëm duhet të ndalojë acid dha përdorin vetëm vitaminë brenda. Produktet që përmbajnë niacin Përqendrimi më i lartë i niacin është në kulturat siç janë elbi, gruri, oriz të egër, ai përmban një shumë të hikërror, bukë thekre, fasule, kërpudha, jo mish yndyror (të tilla si viçi ose pule), mëlçisë dhe veshkave.

Në mënyrë që të merrni dozën e nevojshme ditore prej ditës vitaminë B3 mjaft për të ngrënë 150 gram. mish pule. Niacin është gjithashtu i pranishëm në domate, patate, brokoli dhe karrota. Veçanërisht i rëndësishëm janë disa bimëve që përmbajnë shumë vitaminë B3. Për shembull, kamomil, farë kopër, HOPS, horsetail, acaroj, karamele mente, majdanoz, kalë dori, i urtë, fletë butë, rrënjë rodhe të kësaj vitamine është e mjaftueshme. Pauline M., www.rasteniya-lecarstvennie. ru