Çaj veshkave ne trajtimin


A qe receta teas përdorur në mjekësinë popullore për trajtimin e sëmundjes guri veshkave dhe sëmundje të tjera të veshkave. Në këtë rast ju nuk duhet të harrojmë se jeta raft e çajit e përgatitur bimor në frigorifer është 2-3 ditë. Çaj terapeutik duhet të merret pas ekzaminimit mjekësor dhe nën mbikëqyrjen e një mjeku shikuar mirëqenien dhe reagimin e tyre. 1. Mix pjesë të barabarta dëllinjë fruta, qen u rrit hips dhe gjethet e thupër. 1 ch. L. përzierje këmbëngulin 10 h. në një gotë me ujë të ftohtë dhe pastaj gatuaj 7 minuta dhe filtruar. Pini sips vogla përgjatë ditës qe gatuar çaj veshkave në trajtimin e sëmundjes së veshkave gur. 2.

Mix sasi të barabartë të dëllinjë fruta, u rrit hips, barishte pelin horsetail barishte. Frutat Ti do mundi, bimët imët pres. Brew 1 h. L. një përzierje e 200 ml ujë të vluar dhe 1,5 orë parte. Drink 100 ml 3 g. Per ditë për 1 orë para ngrënies. 3. Mix frytet e dëllinjë, u rrit hips, rrënjët bezdis, bar Adonis mënyrë të barabartë. 1 tbsp. l. krijoj përzierje 200 ml ujë të vluar, të lënë për, përfundoi, për rreth një orë, filtër. Pini 2 gota gjatë gjithë ditës. 4. Merrni pjesë 3 dëllinjë fruta, qen u rrit hips, bari horsetail, lule bli, lule elderberry, dhe 1 pjesë - gjethe karamele mente, gjethe hithër, rhizome calamus moçal.


Pas 1 tbsp. l. përzierje kuzhinier 15 minuta. 200 ml të ujit, largohet për 15 minuta. dhe filtruar. Pini para mengjesit dhe darkë, një xhamit të çaj në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri veshkave. 5. Lidheni 3 pjesë bari horsetail, 2 gjethet e thupër dhe bar Potentilla patë dhe 1 pjesë me bar tërfili. Pastaj 2 tbsp. l. përzierje këmbëngulin 4 - 5 orë 300 ml ujë të valë.. Marrë në trajtimin e veshkave semundja guri 1 tbsp. l. çaj veshkave 4 g. per dite. 6. Connect (3: 2: 1: 2) horsetail barishte, gjethe thupër, gjethe dhe lule të tërfili, bari Herniaria lakuriq. 2 tbsp. l. lënë per 5 min përzierje.

300 ml të valë ujë të ngrohtë pas filtri. Merrni për dhimbje të lidhur me sëmundje gur në veshka 1 tbsp. l. çaj veshkave 4 g. per dite. 7. Connect (1: 1: 1: 2: 2) horsetail barishte, lë bearberry, rrënjë jamball, qimnon fara, fruta dëllinjë. 1 tbsp. l. krijoj përzierje si çaj, Bay 200 ml ujë të vluar, të ftohtë dhe filter. Pini një gotë një çaj veshkave ditë në trajtimin e sëmundjeve të veshkave guri. 8. Connect (2: 3: 2: 2: 3) horsetail barishte, lë bearberry, gjethet e pelin farë kopër, fara farë karrota. 12 g të përzierjes derdh 500 ml ujë të vluar, të lënë për 12 orë. Warm, kuzhinier 7 minuta, filtër.

Pije në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri ne 1/2 kupës së çaj veshkave 4 g. Per dite. 9. Mix (2: 3: 2: 3: 3) horsetail barishte, lë bearberry, Artemisia barishte (mugwort), fara karrota, fruta kopër. Pastaj 12 g të një përzierje të insistojnë në protopleniy furrë 12 h., Bay 400 ml ujë, pastaj vlim për 5 minuta. dhe filtruar. Pini në trajtimin e urolithiasis 1/2 filxhan çaj veshkave 4 g. Per dite pas 1 ore pas ngrënies. 10. Connect (4: 10: 6) lë Kastrati, luleshtrydhe bar pyll, lë rrush pa fara e zezë. 200 g të përzierjes pour 1 litër ujë të zier, të ftohtë, filtër. Pije në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri ne kupe renale e çaj 3 vjet.

ditë. 11. barabartë përzierje gjethet e boronicë, lulushtrydhe lë pyjeve, gjelbërimin, horsetail, frytet e dëllinjë, fara qimnon, rrënjë jamball. 1 tbsp. l. përzierje kuzhinier 20 minuta. 200 ml ujë, të lënë për 20 min., Filtruar. Pije në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri në veshka kupe çaj 2 g. Per dite. 12. Connect shumat e barabarta të lë boronicë, bar pikturë fshesë, barin, horsetail, fruta dëllinjë, knotweed bar. 1 tbsp. l. krijoj përzierje 200 ml ujë të vluar, të lënë për, përfundoi, për rreth një orë, filtër. Pini në mëngjes në mëngjes dhe në mbrëmje qelqi. 13. Connect shumat e barabarta të lë boronicë, bar pikturë fshesë, fruta dëllinjë, barishte Polygonum zog me 2 pjesë horsetail bar. 1 tbsp.

l. përzierje kuzhinier 15 minuta. në një gotë me ujë, le të qëndrojë për 15 min., filtruar. Marrë në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri ne kupe renale çaj para mengjesit dhe darkë. 14. Connect (1: 2: 2: 2) horsetail barishte bar Repeshko, rhizome barëra të këqia, moçal rrënjët calamus. 1 tbsp. l. përzierje kuzhinier 15 minuta. në një xhami të ujit, thith për 15 minuta. dhe filtruar. Pini në trajtimin e sëmundjeve të gurit në veshka në filxhan çaj veshkave para se mëngjes dhe darkë
eyu. 15. Connect (2: 1: 1: 2: 2: 2) bar Repeshko, lulet e tansy, horsetail bar, gjethe, Kastrati, rhizome shtrat me bar, rrënjët calamus moçal. 1 tbsp.

l. krijoj përzierje 200 ml ujë të vluar, të lënë për, përfundoi, 1,5 h., filtër. Pini në mëngjes në mëngjes dhe në mbrëmje qelqi. 16. Është e nevojshme për të lidhur (7: 5: 3: 5) e lë të thupër, gjethe lingonberry, thundrakëve bari, rrënjët e Glycyrrhiza glabra. 1 tbsp. l. krijoj përzierje si çaj në një gotë me ujë të valë dhe të filtruar. Pije në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri ne kupe renale çaj në mëngjes dhe mbrëmje. 17. Mix (3: 4: 3) lë thupër, fara liri, rrënjët Harrow. 1 tbsp. l. përzierje derdh 200 ml ujë të vluar, të lënë për 2 h., filtër. Pini 1/3 filxhan në 3 g. Per dite 15 minuta para ngrënies. Çaj veshkave është përdorur për të trajtimin e veshkave dhe traktit urinar. 18.

Lidhu në mënyrë të barabartë thupër veshkave, suksesion bar, gjethe hithër. 1 ch. L. krijoj përzierje 200 ml ujë të valë, parte 2 orë. Drink 100 ml të ftohtë 3 g. në ditë. Me thirrje të shpeshta për të marrë një pushim për një javë, pastaj të vazhdojë. 19. Plug në sasi të barabarta knotweed bar (zog Polygonum), kolona Misër me stigmas, lë bearberry, fasule fruta fletë.
15 g i perzierjes kuzhinier 10 minuta. 200 ml ujë, të lënë për 5 min., Filtruar. Në trajtimin e gurit renal semundja lëng mishi pije ngrohtë gjatë ditës. 20. Connect (1: 4 2:: 3) çantë bar bariut, bar bedrentsa-saxifrage, pyatilopastnoho hithër qen, fasule fruta fletë. 2 tbsp.

l. përzierje insistojnë 5 orë. 200 ml ujë të valë. Marrë në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri ne 2 tbsp. l. çaj veshkave 3 - 4 vjet në ditë.. 21. Mix (4: 1: 1) rrënjë alte, rigon barishte, lë nënën dhe njerka. 2 h. L. përzierje derdh 200 ml ujë të valë dhe të lënë të ftohtë. Pije në trajtimin e sëmundjes së veshkave guri ne 1/2 kupës së çaj veshkave 4 g. Per dite. 22. Mix (3: 2: 5) lule Helichrysum, rrënjë raven, yarrow bar. 1 tbsp. l. përzierje derdh 200 ml ujë të vluar, thith, përfundoi, për rreth një orë, filtër. Pini 1/2 filxhan në ditë për 30 minuta. përpara se të hahet. 23. Mix sasi të barabartë të kuletës bariut barit, e lë bearberry, fruta, dëllinjë, fruta majdanoz, rrënjët Harrow, rrënjë lovage, rrënjë luleradhiqe. 1 tbsp.

l. përzierje kuzhinier 15 minuta. 200 ml të ujit, thith për 15 minuta. dhe filtruar. Pini një gotë çaj veshkave para mëngjes dhe darkë (trajtimi i sëmundjes së veshkave guri). 24. Connect (5: 3) lë dhe rrënjët e hithër, rrënjë jamball. 1 tbsp. l. përzierje derdh 200 ml ujë të vluar, të ftohur, filter. Pini veshkë çaj per 3 orësh gjate dites (trajtimi i sëmundjes renale guri ne kombinim me nefrit). 25. barishte horsetail - 1 pjesë barishte knotweed - 2 pjesë barishte hithër - Pjesa 1, çaj veshkave - Pjesa 1. Mbledhja e 2 lugë pour 0,5 litra ujë të vluar, të mbështjella, të paktën 5-6 orë, filtër.

Pini veshkë çaj në formën e ngrohjes 1/2 kupa 3 g. Per dite para ngrënies (trajtimin e veshkave dhe traktit urinar). Lule 26. bli - 4 pjesë dhe lëpushkë skypetrovydnoho - 3 e 6 pjesë lulushtrydhe lë pyll. 1 tbsp. l. oshparyty përzierje e 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 30 minuta dhe filtruar. Pini çaj veshkave 0,5 gota 2 -. 3 g në ditë (trajtimi i sëmundjes së veshkave guri me inflamacion të fshikëzës). 27. Lulet e Calendula - 2 pjesë dhe lule misri blu - 3 e acaroj barishte - 2 pjesë violet bar trengjyrësh - 4 pjesë, horsetail - 2 pjesë veronica - 2 e lë dhe arre - 2 pjesë. 4.

l. përzierje thith 00:00 në një litër ujë të ftohtë, pastaj vlim për 7 minuta, thith 25 minuta, filtër. Merrni 0,5 gota 4 g. Per dite (nëse rërë dhe inflamacion në traktin urinar). 28. Grass Hypericum perforatum dhe horsetail - 5 pjesë Yarrow barishte - 4 copë fletë Bean fruta - 4 copë dhe boronice lë - 4 pjesë. Thith 1 tbsp. l. 06:00 përzierje prej 250 ml ujë të ftohtë, pastaj vlim për 15 minuta dhe filtruar. Pini një gotë në ditë (në gurë urate). 29. Rhizome wheatgrass - 3 pjesë Repeshko bar - 2 pjesë. 1 tbsp. l. përzierje oshparyty e 250 ml ujë të vluar, thith 08:00 filtër të ngrohtë.

Merrni 2 lugë. l. 3 g. Per ditë para ushqimit (me gurë të urinës). 30. barberry leh - 2 pjesë rigon barishte - 2 pjesë dhe celandine - 3 pjesë. 1 tbsp. l. oshparyty përzierje e 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 30 minuta. Pini 3 g. Gotë Daily (me gurë të urinës). 31. hithër lë - 4 pjesë, lule Arnica Montana - 3 pjesë dhe vjollcë trengjyrësh - 2 pjesë. 3. l. oshparyty përzierje e 0,5 litër ujë të vluar, vyparuyte në 150 ml. Merrni 20 pika 3 g. Per dite para ushqimit (me gurë të urinës). 32. lule Yarrow - 1 pjesë barishte celandine - 1 pjesë zog malësor (knotweed) - 6 pjesë. 3.

l. përzierje thith 00:00 në 750 ml ujë të vluar për të ngrohur, pastaj ziej për 5 minuta, filtër. Merrni 1 tbsp. l. disa herë në ditë (gurë oxalate). 33. lule shqopë - 2 pjesë Peppermint lë - 2 pjesë barishte Polygonum shpendëve - 15 pjesë. 1 tbsp. l. përzierje oblyyte e 250 ml ujë të vluar, thith 00:00 në të nxehtit, vlim 5-7 minuta, cool dhe filtër. Merrni 1 tbsp. l. 2 - 3 herë në ditë (gurë oxalate). 34. Violet bari trengjyrësh - 2 pjesë dhe horsetail - 3 copë e thupër lë - 5 pjesë. 1 tbsp. l. përzierje oblyyte e 250 ml ujë të vluar, thith 00:00 në errësirë, vlim për 5 minuta, i ftohtë dhe filtër.

Merrni 1 tbsp. l. 2 - 3 vjet Day (me gurë oxalate).. 35. Root violet trengjyrësh - 2 pjesë lule misri lule blu - 1 pjesë barishte horsetail - 3 pjesë, e kamufluar trumzë - 4 pjesë, Hypericum perforatum - 6 pjesë. 1 tbsp. l. përzierje thith 3 - 04:00 në 250 ml ujë të valë, filtër. Pini 3 herë në ditë (me gurë oxalate). 36. rodhe rrënjë - 2 pjesë dhe mashtrim - Pjesa 1
dhe bari Repeshko - 3 pjesë. 2 tbsp. l. oshparyty përzierje 1,5 gota me ujë të valë, të rrjep për 30 minuta, filtër. Merrni 3 g. Një ditë për 2 lugë. l. (Kur karbonat dhe shkëmbinj fosfat). 37.

Lulet e Heather - 6 copë Harrow rrënjë - 3 pjesë, çantë Shepherd bari-së - 2 pjesë. 1 tbsp. l. oshparyty përzierje e 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 30 minuta, filtër. Merrni 3 g. Per dite pas ngrënies për 1 st. l. (Kur karbonat dhe shkëmbinj fosfat). 38. Root buckthorn pastrues - 5 pjesë horsetail bar - 6 copa, vjollcë trengjyrësh - 6 pjesë Hypericum perforatum - 5 pjesë luleradhiqe - 5 pjesë. 1 tbsp. l. oshparyty përzierje e 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 30 minuta, filtër. Merrni 3 g. Gotë Daily (me karbonatike dhe fosfat gurë). 39. lë bearberry dhe boronica - 3 pjesë fletë fasule të fruta - 5 pjesë dhe kolona misri me stigmas - 3 pjesë. 1 tbsp.

l. oshparyty përzierje e 250 ml ujë të vluar, thith ftohjes. Merrni 3 g. Per ditë për 250 ml (me urinë alkaline dhe fosfat dhe shkëmbinj karbonat).