Nivelet e ulëta të hemoglobinës gjatë shtatzënisë


Ky fenomen është shumë i zakonshëm në gratë shtatzëna - kjo quhet anemi, ose nivele të ulëta hemoglobinës. Hemoglobina - eshte nje proteine ​​komplekse që është pjesë e qelizave të kuqe të gjakut dhe përfshin dy komponente: globin (proteina) dhe HEMO (komponimeve të hekurit). Hekuri në përbërjen e tij i jep qelizat e kuqe të gjakut dhe bashk kuqe të gjakut. Funksioni kryesor i qelizave të kuqe të gjakut në trupin e njeriut - transportimin e oksigjenit nga mushkëritë, duke rezultuar në një frymë, organet dhe indet e trupit. Gjatë shtatzënisë, një grua është një rritje e përgjithshme e gjakut në trup dhe në të njëjtën kohë të përqindjes së qelizave të kuqe të gjakut është zvogëluar, duke shpjeguar arsyet për nivelin e ulët të hemoglobinës.

Rreziqet e nivelit të ulët të hemoglobinës gjatë shtatzënisë? Procesi i përshkruar mund të çojë në anemi. Shenjat e anemisë në shtatzënë - lodhje dhe dobësi. Gruaja merr lodhur shpejt, ajo mund të ndodhë të fikët, gulçim, marramendje dhe shfaqjen e njollat ​​e errëta para syve të tij. Përveç kësaj, anemi mund të shoqërohet me humbjen e flokëve, presionin e ulët të gjakut, frymëmarrje të shpejtë dhe të rritur thonjtë brishtë. Anemia zakonisht manifeston pas javës së njëzetë të shtatzënisë, kur fetusi është një organ shpejt fillon të konsumojnë hekur dhe rrit vëllimin e saj të gjakut. Nivele normale të hemoglobinës gjatë shtatzënisë - 110 g / l, por kjo shifër është relative dhe varet nga niveli i saj para shtatzënisë dhe karakteristikat e organizmit.


Pra, e rëndësishme nuk është niveli i hemoglobinës në këtë moment, dhe sa shpejt ajo ra gjatë shtatzënisë. Sigurisht, nivelet e ulëta të hemoglobinës gjatë shtatzënisë duhet të ngrenë. Vetëm plotësoni hekurin në trup duke përfshirë produktet që përmbajnë atë në dietën tuaj. Këto përfshijnë - hikërror, granata, fasule, mollë dhe spinaq. Për thithjen e mirë e hekurit promovon vitaminë C dhe ajër të pastër. Është e rëndësishme të mbani mend se ajo është më e lehtë të tretet hekur nga burime të kafshëve. Ushqim për të rritur hemoglobinë Shtatzënia: zemra, veshkë, mish i bardhë pule, pulave dhe peshku. * Fasule, hikërror, thekër, bizele.

Kungull, patate, lakërishtë, qepë, panxhar, mustardë, perime jeshile. Kumbulla, ftua, mollë e kuqe, banane, dardha, shegë, persimmons, pjeshkë. * Blueberries, luleshtrydhe, currants zi. Karrota, panxhar, lëng shegë. * Çokollatë e errët, havjar kuqe, arra, Gematogen, fruta të thata, e verdhë veze veze. Gjetja e reduktuar hemoglobinës në gra, mjeku mund të përshkruajnë barna specifike për të rivendosur nivelin e dëshiruar që përmban kripëra të hekurit. Që nga përdorimi i këtyre drogave mund të shoqërohet me dispepsi, ajo është e rekomanduar për të marrë ato pas ngrënies dhe pini shumë ujë. Alexander,