Përfitimet e naftës luledielli i papërpunuar


Vaj luledielli i papërpunuar është jo vetëm një ushqim popullor, por meritave konsideruar si një drogë e shkëlqyer. Ai përbëhet nga acide yndyrore polyunsaturated - linoleic dhe lynoliyeva. Trupi i tyre nuk mund të sintetizojnë vetë. Këto acide janë një tjetër emër për vitaminë F, i quajtur gjithashtu nga acidet esenciale. Prania e tyre në dietë e njeriut është shumë e rëndësishme për funksionimin e duhur dhe të balancuar të trupit. Acidet yndyrore polyunsaturated e nevojshme për formimin e membranave qelizore dhe fibrave nervore. Ato nxisin sekretim të kolesterolit "të keq", dhe mund të normalizuar gjendjen e mureve të enëve të, i cili është i rëndësishëm për parandalimin e infarkt miokardi, arteriosklerozës dhe sëmundjeve të tjera të sistemit kardiovaskular.

Në lulediellit vaj përmban vitamina si A, E dhe D. Në mjekësinë popullore, ky produkt përdoret gjeresisht per trajtimin e semundjeve te ndryshme, duke përfshirë sëmundjet e traktit gastrointestinal, mëlçisë, mushkërive, thrombophlebitis dhe edhe dhëmbi. Përfitimet e naftës së papërpunuar që ne rekomandojmë atë edhe për trajtimin e tumoreve. Përdorin atë për të pastruar në mënyrë efektive të gjithë trupin, sidomos traktit digjestiv. Për ta bërë këtë herët në mëngjes, por u ngrit nga shtrati, një lugë gjelle kafshatë e naftës. Është e nevojshme të fokusohemi në frontin e gojës dhe thith si karamele.


Në asnjë rast nuk gëlltitje vaj. Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të lehtësojë të gjithë procedurën, kohëzgjatjen e saj - rreth një e katërta e një orë. Vaj i parë është shumë e trashë, dhe pastaj merr e densitetit të ujit të zakonshëm. Pas procedurës ai duhet të nxjerr nga goja në banjë. Pastaj shpëlaj gojën me ujë. Ky trajtim mund të përkeqësojnë sëmundjen, por jo frikë - kjo është normale. Pra, trupi ynë reagon në resorption vatra e sëmundjes. Veçanërisht përkeqësim të mprehtë mund të jenë në rastin e një sëmundje të fshehur trupin. Por nuk do të ndalemi trajtim edhe për një ditë, dhe së shpejti ju do të jetë më mirë.

Vaj luledielli është shumë i mirë për plasaritje vazhdueshëm të lëkurës ose këmbët. Për trajtimin e lëkurës në vendet e trazuara dhe fshij. Procedura më e mirë bëhet para se të shkojnë në shtrat, vaj larë nuk është. Në çarje të rënda të përpiqet të bëjë të naftës salcë brenda natës. Nëse një person ka vuajtur nga djegie të rënda termike, përveç terapi primare, ajo është e rekomanduar për të marrë çdo ditë për disa lugë vaj.
Cholecystitis, fshikëz e tëmthit diskinezi gipomotornoy, cholelithiasis, dhe kolangiti të marrë një filxhan çerek të naftës çdo mëngjes me stomak bosh. Pas marrjes gënjeshtër poshtë për një kohë në anën e djathtë.

Në atherosclerosis, dhe për të parandaluar atë është e rekomanduar për të marrë një çift i lugë gjysmë ore në një stomak bosh para mëngjes. Në mënyrë që të lehtësuar dhimbjen e Arthrosis e gju - të përpiqet të fshij naftës up, duke filluar nga gishtërinjtë në zonën ijë. Ju gjithashtu mund të përgatisë një mjet për të compress përzierjen tridhjetë pjesë të naftës në një pjesë bodyagi. Përzierje tërësisht përzierje duhet të zbatohet në zonën e prekur dhe të mbyllë leckë të lartë apo shall të ngrohtë. Ky mjet mund të jetë i dobishëm në sëmundjet e tjera. Nëse dhimbje të fytit është e rekomanduar për përzierje pjesë të barabarta lëng aloe nga vaj luledielli parafinuar.

Përzierje tërësisht dhe lyej fyt dhe bajame. Nëse dhimbje të fytit apo pezmatim i fytit ishte për shkak të grykët, të përpiqen për përzierje llum nga nafta me hudhër integruar imët. Përzierje rezultuar është përdorur për inhalacion. Një kollë e fortë, përzierje në dy pjesë luledielli vaj me një pjesë amoniak dhe fshij në gjoks. Pastaj të përfundojë dhe të përpiqen për të fjetur. Vaj luledielli mund të ndihmojë me këtë sëmundje dhe se si mastitë. Për ta bërë këtë, të mbushur atë lule të bardha zambak dhe vlim në banjë me ujë për të paktën dhjetë minuta. Pasi mjet ka ftohur - fshij atë butësisht në gjoks.

Në paralizë të gjymtyrëve, si dhe shkeljen e furnizimit të tyre të gjakut. Crush dy të tretave filxhan gjirit filxhan gjethe dhe plotëso atë me vaj. Hiq një vend të errët për një javë. Përdorimi mjet që rezulton për fërkim fushat me probleme. Efekti më i madh mund të arrihet duke aplikuar atë pas një dush të ngrohtë. Kur sklerozë të përpiqen për përzierje pjesë të barabarta gjalpë, mjaltë dhe lëng limoni. Llokoçis përzierje tërësisht rekomanduar për të marrë një lugë gjelle në një stomak bosh menjëherë pas zgjimit. Kohëzgjatja e trajtimit - një muaj. Naftës së papërpunuar është i rekomanduar të përdoret për të bërë vaj hudhër.

Ky mjet mund të ndihmojë vrull e enëve të gjakut në tru, gulçim, spazma të zemrës, kjo është marrë si në sklerozë. Për të gatuaj atë, zhvishem hudhër dhe pure atë në një gjendje të slurry. Merrni një enë qelqi me një kapak të shtrënguar-montim dhe derdh atë në një gotë me vaj hudhër. Hiq një vend të errët dhe të ftohtë. Ditën tjetër, shtrydh një lugë çaji lëng limoni dhe përzierje me të njëjtën sasi të naftës hudhër. Merrni këtë mjet është më e mira për gjysmë ore para ngrënies. Është e rekomanduar për të përsëritur tri herë në ditë për një deri në tre muaj. Kursi mund të përsëritet pas një ndërprerjeje mujore.

Naftë bruto luledielli, përfitimet e cila, siç mund ta shihni, shumë i njëanshëm, ajo është e rekomanduar për të marrë atë në formën e tij të pastër ose në përzierje. Ajo nuk e humbet fuqinë e saj dhe ofron më të dobishme. Catherine