Foshnjat Undead në mjetet juridike popullore


Nëse një fëmijë nën moshën 2,5 muaj, hundë të zihet fryma apo squelching nuk është domosdoshmërisht një sëmundje. Në këtë moshë, foshnjat zakonisht nuk bëjnë vini lëngshëm hundë. Fakti që ata Mukoza ende nuk është formuar plotësisht pas lindjes dhe vetëm pjesërisht funksionale. Vetëm pas 10 javësh të mukozës së moshës së hundës dhe nasopharynx plotësisht në operacion. Trupi i foshnjës si ajo kryen testin. Testuar për herë të parë punë hundë në "thatë". Në mënyrë tipike, kjo nënë nuk e vë re. Pastaj, një test i hundë në "lagësht" dhe pastaj fëmija fillon të pllaquris. Këtu nënat frikësuar zakonisht për të menduar se ai kishte një të ftohtë.

Filloni për të trajtuar atë më kënd. Për shkak të kësaj, fëmija mund të vërtetë të kapur një të ftohtë, të sëmurë e vazhdimisht me lagështi sepse edhe lehtësisht në punën e saj. Dhe siç e dini rrufë dhe kollë në foshnjat trajtohen më vështirë se një gjë. Pra, le të marrin një vështrim më të afërt, çfarë të bëjë kur një fëmijë shfaq, mjetet juridike popullore të ftohtë për trajtim. Ne do të flasim më shumë për këtë gjendje fëmijën tuaj, përpiqen të mësojnë të bëjnë dallimin e vërtetë të ftohtë, e fiziologjike. Konsideroni se si tradicionale mjekësi trajton rinitit në foshnjat. Si për të trajtuar rinitit foshnjore origjinën fiziologjik?


Pra, si ne kujtojmë, në fëmijët dhe 2,5 muaj, trupi vazhdon të formuar mukozën nazale dhe kontrollon punën e saj. Moms kanë filluar të trajtojnë fëmijën nga të ftohtë, larë hundëz pikoj apo drogës. Thata Mukoza hundës. Trupi i fëmijës "kupton" se testi nuk është kaluar si rezultat - undead përsëri pas një kohe me një zhurmë. Moms kanë filluar të trajtojnë undead re. Foshnjat nuk e marrin trajtim përsëri - rrethi. Si mund që të jetë? Me kujdes të analizuar gjendjen e saj. Nëse hundë ishin vetëm ka simptoma të tjera të një të ftohtë, shanset janë që ju jeni që kanë të bëjnë me "undead fiziologjik".

Child pirë potions, siç e dini, kjo nuk duhet të jetë. Por ju duhet për të ndihmuar fëmijën tuaj. Pas squelching hundë, frymëmarrje e vështirë. Foshnja hundë i lëngshëm sjell kujdesin keq, gjumë të dobët, të hahet të dobët. Në këtë rast, detyra kryesore e nënave për të parandaluar tharjen e mukozën e hundës. Për ta bërë këtë, në dhomën ku fëmija është e dëshirueshme për të mbajtur temperaturën rreth 21-22 gradë. Në temperatura të larta mukusit thahet shpejt.
Ajo është gjithashtu e nevojshme për të ruajtur lagështinë. Ju mund të vënë në një akuariumi dhomë apo gota të gjerë të ujit. Gjithashtu mos harroni se ilaç më të mirë për foshnjat - qumësht.

Duke dripping një rënie në fëmijën hundëz për 2-3 ditë. Si për të kuruar një origjinë të ftohtë lëngshëm porsalindur? Ju duhet të kuptojnë se Undead në foshnjat - një reagim të natyrshme për viral apo të ftohtë. Në këtë rast, duhet të parandalojë tharjen e mukozës nazale. Përndryshe, ju mund të derdh një dush me ujë të ngrohtë. Pikoj disa pika limon apo vaj livando. Periodikisht vë fëmijën në banjo për 5-10 minuta për të marrë frymë ky ajër me lagështi. Sopelki holluar dhe derdh nga hundëz. Pas një mbytje e larjes dhe të mbajnë fëmijën përsëri në dhomën e tij. Një trajtim i mirë popullor për të ftohtë të përbashkët në foshnje është banja terapeutike.

Për ta bërë këtë, përzierje sasi të barabartë të lule kumak, lë thupër, yarrow, urtë. Përafërsisht 20-25 g të barit (numri i fëmijëve në një vaskë të vogël), derdh një litër ujë të vluar në një termos zaparte 02:00. Pastaj pour birrë në një banjë me ujë të ngrohtë. Temperatura Total ujit duhet të jetë jo më i lartë se 36-37 gradë. Bandë e foshnjave në e saj 15 - 20 minuta. Çfarë varros hundë tuaj në foshnje me ftohjet të ftohtë? I kripur futur (në dispozicion në barnatore) 2 pika në secilën vrimë hunde. Nëse nuk ka dyqane aty pranë, i kripur gati vetëm. Në një litër ujë të ngrohtë zier, shtoni 1 lugë Ushqim deti kripë.

Dhe të jenë të kujdesshëm! Mos i lani hundën e foshnjës me solucion fiziologjik; Foshnjat lehtësisht kalon lëngu nga zgavrën e hundës në zgavrën që lidh hundën dhe veshët. Si rezultat i shtyer veshin mund të bëhet i përflakur. Zgjidhje kripur dhe lëngjeve të tjera mund dig vetëm në! Ju mund të zëvendësojë infuzion kripur e bimëve. Mjetet juridike popullore nuk është e keqe për trajtimin e të ftohtë të përbashkët në foshnjat. Mix 1 lugë Calendula dhe yarrow. Hidh një gotë me ujë të vluar 1 lugë përzierje Tomita ne nje banjo me uje për 20 minuta. Cool, tendosje. Rrënjos 2 pika në çdo vrimë hunde. Nëse hundëz nuk është rrjedhin, ai "ka për të vdekur", përdorni lëngje të ngrohtë, ointments dhe tinctures, ointments Calendula, Hypericum, lyej ato krahët e hundës dhe sinuseve të haymorovi, hiqni kore gjalpë bukuroshe apo drogës Vitaon.

Përdorni një burbuqe pambuku. Lyej zonën e gjirit dhe kec thembra drogë farmaci - Dr. mami, Pulmeks-fëmijë. Çfarë nuk duhet bërë Asnjëherë pikoj hundëz hrudnyka në zgjidhjen antibiotik! Nëse është e nevojshme për të përdorur Vasodilators (në recetë) pikoj ato vetëm para gjumit dhe vetëm me një kongjestion nazal të fortë. Më e rëndësishmja, në qoftë se ju keni të gjitha shenjat e një të ftohtë, hundë i lëngshëm në fëmijë, mjetet juridike popullore të zbatohet nëse nuk ka asnjë mënyrë për të thirrur mjekun, ndryshe e quajnë atë shtëpi dhe trajton nën mbikëqyrjen e saj, duke shtuar se metoda e njerëzve mund të përdoret në lidhje me medikamente të përshkruara.

Cheers! Svetlana,