Natyror do të thotë për të rritur imunitetin


Nga gjenerata e vjetër shpesh mund të dëgjohet duke thënë: ". Nënë Natyra" Në të vërtetë, si një natyrë e dashur nënë gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar fëmijën tuaj çdo. Dhe ne, si fëmijët e pakujdesshëm shpesh brushes off shqetësimet e saj, duke zgjedhur një fangled drogë kimike mrekulli në vend të natyrshme, por po aq efektive, receta e mjekësisë tradicionale. Nga rruga, me disa ushqime të shijshme dhe të shëndetshme në dietë mund të rrisë imunitetin dhe të sigurtë të takohet dimrin, e cila, që ra fjala, nuk është larg. Dhe me të, dhe ftohjet çdo vit duke marrë përmasa epidemike. Pra, është koha për të bërë parandalimin!

Le të shohim thjeshtë, por ka mjete më pak efektive natyrore që rrisin sistemin imunitar. Rosehip. Një nga produktet më të efektshme dhe të njohura për të rritur imunitetin është rosehips. Kjo kokrra të kuqe - të regjistrojë përmbajtjen e vitaminës më të rëndësishme për njerëzit, vitaminë C. Në obscheukreplyayuscheho veprim mahnitshme rosehip normalizes metabolizmin dhe sistemin e shëndetshëm kardiovaskular.
Shpesh ajo është përdorur për përgatitjen e pijeve të ndryshme vidvaryuyuchy këmbëngulur ose duke shtuar fruta të thata në çaj. Dhe mënyra për të forcuar hips sistemit imunitar mund ta përdorni atë si fëmijët e vegjël dhe të moshuarit.


Seabuckthorn. Pronat Unique shërimin e buckthorn detit. 100 gram fruta përmban vitaminë C normë ditore! Imunomodulator Wonderful, buckthorn ofron njëjta plagë shëruese, veprim antimikrobik, ka një depo të pasur të vitaminave dhe mineraleve. Nga frutat e detit buckthorn përgatitura dehja, cordials, likeret dhe shurup buckthorn për të hequr imunitetin. Për përdorim të jashtëm vetëm përdorin vaj buckthorn det. Molla. Një produkte të dobishme janë konsideruar mollë. Ato janë të pasura me vitamina A, B dhe C, të ndihmojë të fitojë të humbur peshë, përmirësuar metabolizmin, dhe sigurisht të forcuar sistemin imunitar.

Molla normalizohen tretje, gjaku është i pastër, kolesterol më të ulët, të normalizuar presionin e gjakut, të mbrojtur kundër kancerit. Vetëm diçka e rekomanduar për të ngrënë një mollë në ditë. A është e vështirë? Med. Një tjetër mënyrë e provuar (dhe përveç kësaj, edhe e shijshme) është mjaltë. Në prani të enzimave, vitamina dhe elementeve gjurmë, ky produkt është i ngjashëm të plazmës gjakut. Ai përfshin 400 komponimet biologjikisht të rëndësishme! Dhe çfarë do të thotë më shumë natyrore të përmirësimit të imunitetit mund të mburremi se?! Pra, të hahet çdo ditë 1-2 lugë mjaltë, jo vetëm që mund të parandaluar ftohjet dhe shumë sëmundje të tjera, të sistemit të frymëmarrjes dhe të tretjes, sistemit të qarkullimit të gjakut, mëlçisë dhe veshkat, zemrën, enët e gjakut, tiroide dhe gjëndra të tjera.

Për të rritur rezistencën e ARI dhe ARI ndihmë, si dhe: rrush pa fara i zi, hirit mal, aloe, hala pishe, arra pishe, arra, Echinacea, hudhër, qepë dhe produkteve të tjera. Duke përdorur forcat shëruese të natyrës të kombinuar me shuarje, ajër të pastër dhe stërvitje, reciprokisht do të plotësojnë njëra-tjetrën, duke siguruar ju me shëndet të mirë dhe shpirtrat! Tani që ju e dini se si për të rritur mjetet juridike popullore imunitet, unë mendoj se ju do të gjeni dimrin e përgatitur plotësisht, dhe të jetë në gjendje për të shijuar bukurinë e kësaj kohe të mrekullueshme pa u hutuar nga hundë të zihet fryma dhe kollë! Mary, www.rasteniya -lecarstvennie.ru