Kozmetika natyrore pas 30 vitesh


All fakt i njohur se gjatë viteve të pronave dhe pamjen e fytyrës dhe të qafës ndryshim. Kjo është për shkak të faktit se me moshën, të dobësuar muskujt e fytyrës, duke i dhënë shprehjen e fytyrës. Lëkura humbet lagështi e tij natyrore, humbet elasticitetin. Si rezultat, rrudhat, të cilat me kalimin e viteve janë bërë të theksuar. Pra, nuk dëshirojnë të humbasin bukurinë, ne pyesim veten thjeshtë pyetje - çfarë kozmetikë për të përdorur pas 30 vitesh se ajo jo vetëm që e ka graced por e trajtuar lëkurën për të rikthyer pronat e saj ish. Mënyra më e mirë për të parandaluar rrudhat është mosha e drejtë fytyrës dhe qafës.

Por për t'u kthyer elasticitet lëkurës, butësi, butësi dhe eliminimin e rrudhave pas 30 viteve, janë produkte të bukur dhe efektive natyrore që ne ofrojmë mjekësi tradicionale. Kozmetikë Natyrore & Skin Care pas 30 viteve. Për të zbutur fytyrë dhe qafë të përgatisë ujin kastravec. Për ta bërë këtë, ne do ta presë kastravec në feta hollë, të vënë feta në një shishe vodka dhe do të vërshojë ose alkool i holluar. Një shishe e vënë mbi prag dritarja dhe do të insistojnë 14 ditë. Pastaj ujë kastravec i gatshëm për përdorim. Kastravec përdorimi i ujit si një locion apo si ndonjë ujë tjetër tualet. Në mjekësi kjo mënyrë është konsideruar mënyra më e mirë për të zbutur lëkurën.


Përveç arsenalin e kozmetikës natyrore pas 30 vjetësh, ka edhe të tjerë, gjithashtu, dhe receta njëlloj të efektshme! Për rinovimin lëkurën e fytyrës dhe qafës mund të jenë të përgatitur rrugën e mëposhtme. Në filxhan ujë të valë vënë 1 lugë gjelle lule bli. Le të qëndrojë 15 minuta pastaj shtoni 1 lugë çaji mjaltë. Unë do të vazhdoj të lyej fytyrën dhe qafën e fituar me anë të një dite. Të bësh këtë është e lehtë - do të thotë që ju duhet për të vënë në lëkurën tuaj, të mbajë për 20 minuta dhe pije me ujë të ftohtë. Tani përgatisë maskë përmes të cilit qetë nga rrudhat dhe të shtrënguar lëkurën. Për ta bërë këtë, ne duhet të përzierje në tas porcelani, një e verdhë veze veze të papërpunuara, një lugë çaji mjaltë dhe glicerinë.

Mix mirë dhe të përhapet me një përzierje e fytyrës dhe qafës. Mbajeni maskën më të gjatë rreth gjysmë ore. Pastaj lani me të ngrohtë dhe të ftohtë shpëlarje me ujë. Kozmetike tilla për kujdesin e lëkurës pas 30 vjet, edhe shpejt do të veprojnë në lëkurë. Nga rruga, nëse përzierje mbeti pas procedurës, ajo mund të mbahen në frigorifer dhe e përdorin atë ditën tjetër ... për freski dhe të ushqyerit e lëkurës përdorimit veçanërisht të mirë të frutave të freskëta dhe lëngjet, gjalpë dhe krem. Aplikoni në mëngjes për të pastruar fytyrën dhe qafën perime ose lëng të freskët frutash, përzierje e tyre me krem ​​kosi, gjalpë ose qumësht.

Pas 10 minutash, lani me ujë të ngrohtë. Dhe së fundi dua të them, të zhvilluara nga kompani të ndryshme, të kozmetikës natyrore pas 30 vjetësh, 99 për qind përbëhet nga përbërësit natyral. Pra, pse të paguajnë më shumë në qoftë se prej trangujve, perime, lëng frutash, gjalpë, salcë kosi dhe kështu çdo ditë në majë të gishtave tuaj! Prandaj, unë shpresoj se e vërtetë, kozmetikë vërtetë efektiv të kujdesit të lëkurës pas 30 vjetësh, do të ju ndihmojë! Të jetë i shëndetshëm, i bukur dhe i lumtur! Svetlana


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!