Përdorimi tretësirë ​​murriz se dobishme


Murriz - një pemë të ulët shumë të zakonshme në vendin tonë. Ajo është e njohur për frutat e saj, e cila është karakterizuar nga shumë prona medicinale. Produkti më i popullarizuar nga kjo fabrikë është alkoolat murriz, kërkesë e dobishme se ajo është në lidhje me të dhe unë dua të flas sot. Prandaj, tretësirë ​​e dobishme murriz? Ajo përdoret për trajtimin e çrregullimeve kardiake, sëmundjeve të sistemit kardiovaskular, hipertension, neuroza dhe shumë sëmundje të tjera. Kjo do të thotë një efekt shumë pozitiv në trup për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminave dhe acideve të ndryshme organike. Që murriz është mjaft bimë pakërkues, ajo është gjetur pothuajse kudo, e cila zgjeron gamën e përdorimit të tij për qëllime medicinale.

Në substancave të pranishëm murriz që mund të zgjerohet enët e gjakut. Kjo ndihmon japë oksigjen nga qendra në periferi, i cili ul presionin e gjakut dhe pengon zhvillimin e aritmisë. Murriz tretësirë, si extractives ekspozimit nga fruta, ndihmon në lehtësimin e tendosje dhe të sigurojë një efekt qetësues nën streset e ndryshme. Ajo gjithashtu normalizes zemrën. Një numër i tretësirë ​​merret me gojë dhe ndihmon thithjen e shpejtë të oksigjenit të muskujve të zemrës, normalizimin ritmin e zemrës.
Nëse gargarë dhe gojë me një zgjidhje të tretësirë ​​të murriz (lugë gjelle në gotë me ujë), ajo do të ndihmojë kurë grykët dhe sëmundjeve të ndryshme, si stomatiti.


Nëse vuani nga pagjumësia, përzierje një lugë çaji tretësirë ​​në një filxhan çerek të ujit, dhe të marrin vetëm para gjumit. Manaferrat murriz përmbajnë fruktozë. Kjo ju lejon të përdorni ato edhe diabet. Në tretësirë ​​kalon shumë vitamina, duke përfshirë carotene (vitaminë A), vitamina C dhe E, si dhe acide organike dhe pektin. Kjo e fundit ka pronat unike të privuar trupin e metaleve të rënda dhe nivelet më të ulëta të kolesterolit "të keq". Thelb, per trajtimin e semundjeve te ndryshme është tretësirë ​​të përshtatshme murriz blihet në farmaci. Por në qoftë se ju dëshironi, ju mund të gatuaj vetë.

Mblidhni filxhan manave të freskëta, të lajë ato dhe shtrydhje në një gjendje të pure patatesh. Pastaj përkthejnë atë në një pjatë qelqi, të tilla si një bankë dhe derdh një gotë me alkool 70%. Enët fort të mbuluar dhe për të hequr dollap të errët. Tretësirë ​​ka vystoyatysya për tre javë, të gjithë kohën që i duhet për të ndezur periodikisht. Pas tendosje atë nëpërmjet napë, palosur në disa shtresa. Dyqan tretësirë ​​përfundoi në një enë të mbyllur fort prej qelqi të errët. Doza e rekomanduar për pranim është 30 pika tre ose katër herë në ditë. Ajo është e mirë për atë për ushqim. Në cilat raste duhet të marrë Murriz?

Murriz me të drejtë konsiderohet si shoqërues i natyrshëm i natyrshëm për zemrat tona. Kjo ndihmon për të përballuar me aritmia, spazma dhe malfunctions në miokardit. Një tipar unik e murriz konsiderohet shënjestër ndikim mbi ato anije dhe grupeve të muskujve që kanë nevojë për relaksim. Kur stresi, aritmia, pagjumësi, depresion, dhimbje në zemër, çrregullime të presionit të lartë të gjakut dhe tretësirë ​​karakter nevrotike duhet të marrë 30 pika tri herë në ditë. Ajo mund të përdoret për të trajtuar takikardi, ahnionevroza, atherosclerosis, pectoris dhe hipertensionit. Përdorim profilaktik i tretësirë ​​mund njerëz që të paktën një herë në jetën e tyre me të cilat përballen me shkeljen e zemrës apo në të cilat u rrit kolesterolin.

Në moshën e vjetër mund të bëjë këtë mjet rregullisht. Alkoolat ka efekt analgjezik në sindromi premenstrual dhe gjatë menopauzës. Ajo i ndihmon qetë nga simptomat dhe të lehtësojë ndjenjën e tensionit dhe stresi. Insomnia, çrregullime të rënda të stresit dhe karakter neurotik mund të përpiqen për përzierje në proporcione të barabarta murriz tretësirë ​​e Valerian tretësirë. Ky ekip merr 30 pika tri herë në ditë. Për trajtimin e pagjumesise mund të marrë një herë përpara shtrat. E njëjta strukturë do të ndihmojnë trupin të përballuar me ënjtje gradualisht duke sjellë ujit të tepërt nga indet. Ai gjithashtu lehtësimin spazma vaskulare dhe të përmirësojë funksionin e veshkave.

Të jetë i sigurt për të përdorur një tretësirë ​​alkooli është e mundur vetëm në dozen e rekomanduar. Në përqendrimit të tepërt të agjentë aktivë në një rënie të mprehtë në presion dhe të rrezikshme të tjera. Në asnjë rast nuk mund të konsiderohet si këto ilaçe pijeve. Ky është një kërcënim i drejtpërdrejtë për jetën e njeriut. Murriz nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë dhe laktacionit. Nëse jeni të prirur për reaksionet alergjike - të fillojë pritje me doza të vogla kontrollin e me kujdes shëndetin. Përdorimi i duhur i tretësirë ​​medicinale e murriz ndihmë ju shpëtoj e shumë sëmundjeve pa shkaktuar dëm në trup.

Catherine