Efektet, komplikime pas Liposuction barkut


Liposuction (lipektomiya, lipoplastika) - një procedurë kirurgjike me të cilën heq dhjamin e tepërt. Zakonisht kjo turistik procedurë kur mënyra të tjera për të hequr qafe yndyrë të tepërt, të tilla si dietë, ushtrime, nuk ishin efektive. Më yndyrë është hequr në kofshë, bark dhe bel. Kur procedura është mjaft e përshtatshme për zonat e mëdha të trupit, ajo është kryer nën anestezi të përgjithshme. Anestezi siguron lehtësim të plotë dhimbje dhe fle në të gjithë manipulimit. Ishte gjatë operacionit nën anestezi të përgjithshme ndodh më të të gjitha komplikimeve. Kur operacioni nën anestezi lokale ata është shumë më pak.

Por mjekësia nuk qëndrojnë ende, përmirësim të vazhdueshëm metodat e procedurës. Sepse metodat moderne të Liposuction nën anestezi të përgjithshme është mjaft e sigurt. Estetike, kirurgji plastike tani po fiton popullaritet. Në agim të zbatimit të saj, procedurë Liposuction përdorur për të hequr defekte të vogla në trup. Tani ajo është bërë pothuajse kudo, madje edhe kur pa atë mjaft e mundur për të bërë. Shumica kirurgët gjatë konsultimeve nuk them pacientëve në lidhje me rreziqet dhe ndërlikimet e kësaj procedure për të shmangur humbjen e kushteve të jetesës. Por për të thënë se kjo është e vlefshme.


Pas komplikime gjatë dhe pas Liposuction kirurgji janë shumë të zakonshme. Në një pacient, ata mund të jenë shumë serioze, të tjera - dritë. Komplikime të mëdha mund të numërohen. Kjo e infeksionit, clots yndyrë apo gjak. Ju mund të ndryshojë ngjyra dhe lehtësim. Shpesh akumulon lëngu nën lëkurë, e cila mund të hiqet vetëm nga një tjetër transaksionit. Por pacientët e mundshëm, veçanërisht gratë, rrallë mendoj për këtë. Shumë më tepër i shqetësuar për mundësinë e dhëmbëza. Në fakt, kjo duhet të shqetësohen më pak të ngjarë, si plagët do të jetë i dukshëm vetëm kur mbahen kujdesin post-operativ të pamjaftueshme ose si rezultat i komplikimeve.

Le të flasim më shumë për efektet, komplikime pas Liposuction barkut mund të jetë.
Komplikimet lindin kur Liposuction Ajo tha se është serioze dhe e rrezikshme për jetën dhe shëndetin komplikime janë të rralla, por ato janë të gjitha ende atje. Këto përfshijnë dëmtime të organeve, depresion formuar fluide, edemë pulmonare. Probleme serioze mund të jetë për shkak të një mbidozë e antibiotikëve. Të gjitha këto vështirësi, veçanërisht dëme organ, i mundur vetëm në rast të kirurgët joprofesionale dhe stafit mjekësor. Shumica komplikime të rënda mund të hiqet vetëm gjatë një transaksioni.

Gjithashtu të jetë i kujdesshëm në qoftë se ju përzgjedhur klinikë premton për të hequr sasi të mëdha të yndyrës (5 kg) në një operacion të vetëm. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se ndërsa eliminuar sasi të madhe të yndyrës, autoritetet mund të zhvendoset poshtë. Ndonjëherë pjesë të vogla të indeve yndyrë depërtojnë në mushkëri, duke shkaktuar ënjtje. Ky është një komplikim shumë serioz. Veçanërisht i rrezikshëm në kohën e transaksionit ndodhur lidocaine mbidozë, skupchuvannyu lëngun në indet. Kjo mund të jetë fatale. Edhe pas procedurës mund të ruhen për një kohë të gjatë duke ulur ndjeshmërinë e lëkurës në vendin ku operacioni është kryer.

Ndonjëherë, megjithatë, nuk ka ndjeshmëri në rritje. Kjo mund të ndodhë ristrukturimin e lëkurës - ka gunga të shëmtuara, lëkura bëhet lirshme. Këto mangësi mund të eliminohet vetëm të kryejë një transaksion. Kjo është kryer shpesh pas manipulim është sagging lëkurës. Ajo është gjithashtu e mundur për të shtuar në efektet e Liposuction të barkut. Varur mund të ndodhë si rezultat i karakteristikave natyrore, ose mungesa e elasticitetit të lëkurës duke hequr shumë yndyrë. Çfarë duhet të bëni pas operacionit? Më e rëndësishmja, gjithashtu duhet të dini është aftësia juaj për të lulëzojnë. Por yndyrë fillon të grumbulluar në pjesë të tjera të trupit.

Pra, pas procedurës do të duhet të monitorojnë me kujdes dietën e tyre dhe dietë dhe duke qenë vazhdimisht. Sigurisht, nuk ka nevojë të mohoj, por për të kufizuar veten në përdorimin e yndyrave dhe karbohidratet e nevojshme. Në periudhën postoperative do të duhet të marrë një kurs masazh, compression të veshin rroba të veçanta. Ajo duhet të përmbushë kërkesat aktuale, në mënyrë të barabartë të shpërndajë presion në lëkurë, të jetë breathable. Ajo nuk duhet të ketë efektin e elektrifikimit, nuk kanë ndërtime. Kjo të brendshme është i dizajnuar në versione të ndryshme të dizajnuara për fusha të veçanta të trupit. E gjithë kjo ka për qëllim të reduktimin lëkurë për të parandaluar atë sagging.

Ju do të duhet të angazhohen në palestër, sportive, duke bërë stërvitje të thjeshtë. Dhe gjithashtu duhet të zbatojë me kujdes të gjitha rekomandimet e kirurgut të tij të pranishëm. Sigurisht, rrezikun e komplikimeve të Liposuction është, si të vërtetë, në çdo transaksion tjetër. Më e rëndësishmja, të minimizuar ato. Kjo kërkon qasje të kujdesshme dhe të balancuar për këtë çështje. Pra, nëse ju vendosni të manipulimit të tillë, të jenë të kujdesshëm kur zgjedh një klinikë dhe një kirurg praktikuar. Çfarëdo metodë është kryer Liposuction të barkut, komplikime mund të jetë. Pra, nuk do të përpiqet për të kursyer para, shikoni për një teknik kompetent i kualifikuar, mjek i certifikuar në klinikë.

Mëso të gjitha kritikat në lidhje objektin e zgjedhur tuaj mjekësore. A nuk nxitojnë kur është fjala për shëndetin tuaj. Svetlana,