Fara kungull dobi dhe dëm


Kungull - perime, të dashur nga shumë njerëz për pronat e saj medicinale dhe shije. Pra, ajo me të drejtë mund të quhet zonja e vila dhe kopshte. Pronat edhe më i fortë se fara e veta tul kungull. Megjithatë, njerëzit atje mendonin se fara kungull mund të dëmtojnë njerëzit. Ashtu si ai apo jo, ne redaktuar faqe do të ju tregojnë se në artikullin e tij "fara kungull:. Dobi dhe dëm" Le të fillojnë të kuptojnë! Çfarë është përdorimi i kungull fara? Fara kungull - një burim i vitaminave dhe mineraleve. Ato përmbajnë silic dhe selen që kontribuojnë në eliminimin e inflamacionit në trup.

Duke kaluar këtë, fara janë kukurbitol - një kompleks që parandalon krimbat kasetë thithje në muret e zorrëve. Sa për vitaminat, kungull përmban një numër të madh të tyre. Vitamina A është e përmbajtura në fara, të përmirësuar vizionin tuaj. Vitamina B, të qetësuar sistemin tuaj nervor. Duke përdorur çdo ditë të paktën dhjetë farë, ju do të fle natën. Vitamina E është përgjegjës për bukurinë tonë, për rrudhat e formuar në fytyrën e tij. Dhe kjo ndihmon për të hequr toksina e dëmshme nga trupi. Vitamina T, rrallë gjenden në ushqime dhe është përgjegjës për metabolizmin e trupit, është gjetur edhe në fara kungull.


Vitamina PP ndihmon flokët e pastra dhe thonjtë. Duke përdorur fara kungull, ju jeni ju të përmirësuar statusin e lëkurës tuaj. Linolenic acid, i cili është pjesë e përbërjes së tyre, forcojnë muret e fqinjët tuaj, të zvogëluar nivelin e kolesterolit të keq në gjak. Për të rritur hemoglobinë me hekur mangësi anemi edhe të përballojë fara kungull, që nga përbërja e tyre është e pasur me hekur. Duke konsumojnë 50-60 gram të produktit, dhe aditivëve mund të përmirësojë akuza të gjakut. Ata janë magnez dhe kalium, të dobishme për punën dhe jetën e muskulit të zemrës. Ju me siguri do të merrni ato duke përdorur të paktën dhjetë fara kungull.

Shkencëtarët kanë njohur gjatë përbërjen kimike dhe përfitimet e fara kungull.
Megjithatë, njerëz pa shkencëtarët mendonin fuqinë e tyre dhe të hahet. Nëse ju doni të bëni një pjesë të fuqisë së tyre të kaluar për ju, atëherë mos harroni se në trajtimin e fara kungull duhet të përdoret vetëm në para dhe të pjekur në çdo rast. Aktualisht, shtrydh vaj farë kungull, e cila është përdorur edhe për të trajtuar shumë sëmundje. Ajo është pjesë e barnave të ndryshme për trajtimin e kancerit të prostatës në meshkuj. Pra, le të gjetur se nën çfarë dobësitë fara kungull do të vijnë për të shpëtuar tuaj. * Hani ato në mëngjes në një stomak bosh, në xhami stohramovomu për tre ditë, larë poshtë me ujë të ngrohtë, dhe qumësht edhe më të mirë.

Në diagnozën trajtimit prostatitis marrë 500 gram fara, zhvishem tyre nga shell dhe ngërç në një mulli mishit. Shto atyre 300 gram mjaltë të freskët dhe trazim. Një shumë e dyqan në frigorifer. Në mëngjes, me stomak bosh, hani një lugë gjelle, larë poshtë 1/2 filxhan ujë. Hani pas vetëm një orë. Gjatë shtatzënisë, nënat e ardhshme shpesh vuajtur sëmundje në mëngjes, kështu që quhet helmim gjaku i shtatzënisë. Hani një grusht fara në mëngjes dhe gjatë ditë e përzier harroj. Kjo metodë ju dhe për urth ndihmon. Dhe në qoftë se ju papritmas rritet temperaturën e trupit, atëherë hani njëzet sikla fara.

Ju menjëherë bëhet më e lehtë, pa ndonjë aspirina dhe paracetamol. Kur puçrra fytyre gjithashtu hani fara si ushqim. Personi në fund do të bëhet e qartë edhe terhiq plagët e vogla dhe plagët. Ashtu si çdo bimë, fara kungull kanë contraindications e tyre dhe mund të dëmtojë trupin. Së pari, ata nuk përzihen me njerëz mbipeshë, si fara kungulli janë shumë të larta në kalorive. Mos e merrni në një shumë fara i pjekur, sepse ata mund të çojë në akumulimin e kripërave në trup, dhe në këtë mënyrë për sëmundje të tilla si artriti dhe përdhes. Dhe sigurisht të përpiqet për të zhvishem fara me gishtat tuaj, jo dhëmbët tuaj.

Përndryshe ju mund të prishin smaltin e dhëmbëve tuaj. Në të gjitha rastet e tjera, asnjë të keqe ofertat farë kungull. Yilia,