Mënyra popullore për të trajtuar infeksione maja në gratë


Mëllenjë - një sëmundje shumë e zakonshme të zonës femra urogjenital. Ajo është quajtur gjithashtu candidiasis vaginale quajtur Candida kërpudhat e shkakton atë. Sipas statistikave, pothuajse 80% e të gjitha grave të paktën një herë në jetën e tij të përballur me këtë sëmundje. Çfarë është ajo atë, dhe çfarë burimet janë në dispozicion për trajtimin e femrave? Agjent shkaktar i mëllenjë është i pranishëm në inde të shëndetshme njerëzore vazhdimisht, përveç kësaj ajo mund të gjendet në mjedisin në bimë të ndryshme.
Por kjo rezulton këtë sëmundje vetëm pas fillimit të bilancit biologjike në raportin e mikroorganizmave. Shtysë për këto ndryshime mund të jetë fenomen i ndryshëm - një sistem të dobësuar imunitar, dhe Disvahinoz rritje e jashtëzakonshme, trazirat në bilancin acid-bazë e lëkurës dhe mukozës, dhe dëmtimi mekanik.

Që të gjitha këto arsye janë manifestim shpesh të ndryshme lokale, përdorimi i mjeteve të jashtme të ndikimit për trajtimin e mëllenjë është i justifikuar dhe shumë efektive. Tabletat duhet të shihet vetëm si një mjet për parandalimin. Ata mund të merren në rastet e rikthim, por vetëm në kombinim me mjete të jashtme të ndikimit. Trajtimi i mëllenjë në gratë ofron një qasje gjithëpërfshirëse dhe të qëndrueshme. Ajo është e mirë që të jetë nën mbikëqyrje mjekësore. Mjetet juridike popullore mund të jetë i dobishëm në fazat e hershme të sëmundjes, përveç kësaj ata mund të përdoret në lidhje me medikamente.


A nuk do të vonojnë fillimit të trajtimit - shpejtësia e reagimit tuaj varet kohëzgjatjen e kursit të ardhmen. Drogat janë të ndarë në zgjidhjet e aplikimit, krem, xhel, tableta jashtme vaginale dhe supozitorëve. Ata mund të ofrojnë edhe antifungal dhe aktivitetit antibacterial. Mënyra popullore për të trajtuar infeksione maja në gratë Ofertat e mjekësisë tradicionale e përdorur për të trajtimin, i përgatitur personalisht tampona kefir. Roll i tyre i garzë dhe zhytur në kos, i futur në vaginë për disa orë. Pastaj, të zëvendësuar me një shtupë ri. Besohet se ky mjet ka një performancë shumë të efektshme dhe ju lejon të shpejt të të shpëtoj nga qerja.

Trajtimi duhet të kalojnë të paktën një javë. Me acid laktik rikthen microflora natyrore dhe funksioni mukozale pengesë mbulon përforcohet. Kefir është një mjet i domosdoshëm për adresimin e mëllenjë. Në përdorim lokal, ajo duhet të merret me gojë. Një veprim i tillë lacto-dhe bifidobacteria të ketë ndikim pozitiv pavarësisht nga trajtimi. Që dietë është e rekomanduar për të eliminuar plotësisht miell dhe e ëmbël. Për lehtësimin e kruarje e rekomanduar për të përgatitur dush sode. Merrni një litër të ngrohtë zier me ujë dhe të shpërndajë në të një lugë çaji sode buke me të njëjtën sasi të zgjidhjes së jodit.

Kohëzgjatja e trajtimit - gati një e katërta e një orë. Është e rekomanduar për të përsëritur dy ose tri ditë në një rresht. Shpërndarë në ujë të vluar, mjaltit natyral, në një raport prej 10: 1. Rezultuar zgjidhje lyej mucous. Për të përgatitur dush, zgjidhja është që të bëjë edhe më shumë të koncentruar, duke marrë dy herë më shumë të lëngshme. Mjaltë natyral ka një antifungal fortë dhe veti antibacterial. Një efekt i shkëlqyer mund të merret nga përdorimi i pemë çaji vaj. Shto 1 pikë fondet 5g krem ​​neutral dhe të përdorin për aplikim në mukozën. Por, kini kujdes, kjo mbidozë vaj mund të shkaktojë djegie të rënda.

Në këtë metodë, ju do të ndiheni pirjen e duhanit, por kjo nuk duhet të trembet, doza e saktë e fenomenit është normale dhe të sigurt. Shkrihet disa pika të pemë çaji vaj në vaj ulliri ose misri, përzierje mund të përdoret për douching. Për kremra në mukozën e përflakur, dhe banjot lokale mund të përdoren decoctions barëra të ndryshme, për shembull, lisi vlim 200g në dy litra ujë të valë, supë rezultuar insistojnë 03:00, pastaj tendosje dhe i holluar me dy litra ujë të valë. Mix lisi 40gr me 20hr rozmarinë, i urtë dhe yarrow.

Përzierje rezultuar derdh tre litra ujë të valë dhe le vlim për ngrohje gjatë të ulët për rreth një orë, pastaj tendosje. Përdorni për douching. Çift Oshparyty e lugë të vluar gjethe milfoil ujë, pastaj të përfundojë ato me napë dhe të përdorin si tampona. Një tjetër ilaç i mrekullueshëm popullore për trajtimin e infeksionit maja është shtrydhur lëng karrote. Ajo mund të aplikohen direkt për të lyej mucous dhe mund të bëhet në proporcione të barabarta me ujë të zier dhe të përdoret për douching. Mjete për ndikim të jashtëm është e rekomanduar për të përdorur natën ose disa herë në ditë.

Tamponin në çdo rast nuk mund të lihet për kohë të gjatë. Ata janë të rekomanduara për të ndryshuar disa herë. Nëse ju kujdeseni për zonat intime vetëm përdorin mjete të përshtatshme për ju me një pH neutral. Një zgjedhje e shkëlqyer do të gels, etj