Metodat tradicionale të drithërat trajtimin


Peeves - një trashje e lëkurës në zonat e ekspozuar ndaj fërkimit apo presionit. Shpesh ka calluses në këmbët dhe duart. Skin trashje me strukturën në formën e një piramide të drejtuar nga brenda. Në mënyrë tipike, pamja e blisters është për shkak të veshur këpucë të gabuar-zgjedhur apo të pakëndshme, dhe në shuplaka dhe gishtat - me punë fizike. Sindromi i ndërpreu dhe fillon të ushtrojë presion mbi mbaresa nervore të lëkurës, duke rezultuar në dhimbje është ndjerë. Receta tradicionale trajtim i drithërat. Sindromi mund të reduktohet deri në 1-2 ditë në qoftë se për të vrarë atë vetëm rrëshirë mbledhur halor dhe suva për të nënshkruar një ditë.

Mjekimi mënyrë popullore calluses në këmbë mund të kryejnë duke përdorur permanganat kaliumi. Holluar me ujë të ngrohtë për ta bërë atë rozë, hedh përsëri një majë e kripë, llokoçis dhe për të mbajtur këmbët për 20 minuta.
Pastaj të ecin nëpër një peshqir të thatë për të thatë këmbët, por fshij. Së shpejti dhimbje e blisters kalojë. * Për të hequr lythat dhe calluses mund të përdorni slurry ose lëng të freskët hudhër. Warts yndyrat atyre tre herë në ditë. Corns steamed më parë në ujë me sodë buke, dhe pastaj të vënë përshesh hudhër natën dhe pribintovyvayut. Dy javë drithërat dhe lythat janë hequr. Piqem disa krerë hudhër dhe fshij në një rende.


Shto atyre të njëjtën sasi e gjalpë dhe përzierje. Bosh dhe lyej melhemin e lëkurës. Mbuloni kokën e lë rodhe ose gjethe delli dhe zabyntuyte. Ndrysho fashë çdo mënyrë të 08:00 dhe shpejt e popullit të trajtimit drithërat të jap rezultate. Dip e prunes në qumësht të nxehtë dhe të ndajnë atë në disa pjesë, hiqni farat. Aplikoni atë në drithërat e nxehtë, pas ftohjes, të zëvendësojë fetë e ardhshëm. Vazhdo trajtimin deri durim të mjaftueshëm dhe misri shpejt të kalojë. * Pastroni llambë nga lendet, ndarë në gjysmë, e vënë në një filxhan, pour uthull. Lini në një vend të ngrohtë për një ditë.

Merrni një hark, ndarje nga gjethet dhe të vënë një prej tyre këpucë me majë, prybyntuyte. Kjo recetë trajtim kallo qepë, përdorni dy herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje. Hidh gjumit në Breadcrumb 2-4 pika uthull dhe pure atë mirë. Bashkangjit në këpucë me majë, kasetë të sigurt. Pas 2-3 orësh ju ndjeni dhimbje, blisters lëkurës rreth të kuq, dorë e zgjatur nabubnyaviye. Hiq thërrime buke në mëngjes, lani lëkurën tuaj. Një javë më vonë, lëkurë plotësisht të pastër. * Për trajtimin e grurit të thatë, atë të bashkëngjitni Propolisi dhe të sigurt suva konvencionale. Pas 3-4 ditësh gishtërinjtë duhet tërësisht të shkojnë.

Trajtimi i mënyrave të thatë popullore misri ju mund të shpejtuar përditshme butësisht hequr shtresa e saj të lartë rozm'yakshytsya. * Trajtimet tjera të popullarizuara të misrit të thatë të ofruara për të vënë ato në aloe mbrëmje fletë, të prerë gjatësor dhe mirë kravatë. Duke mëngjes zbutur misër dhe kjo nuk është e vështirë për të pastruar. Alexander