Metodat tradicionale të trajtimit fryrje


Fryrje - karakterizohet nga grumbullimi i tepërt i gazrave në traktin digjestiv. Manifestohet me dhimbje, belching, bloating. Fryrje mund të ndodhë në dështim të zemrës dhe me stagnim e gjakut në organet e barkut. Megjithatë, kjo mund të ndodhë për shkak të konsumimit të tepruar të bishtajore, qumësht natyral, lakër, patate, birrë, rrush, kvas bukë të zezë, leshi ëmbël dhe të tjerët. Fryrje ndjerë ndjenjë të plotësi dhe ponderimit barkut, bloating, dhimbje, belching, hiccups, të cilat zhduken menjëherë pas shkarkimit të gazeve. Ndonjëherë dhimbja shumë e rëndë që shkaku i dobët, dhimbje të zemrës dhe djersë të ftohtë mbi trup.

Natyrisht, sëmundja duhet të trajtohet. Kështu për të arritur efektin më të mirë, do të trajtojë mënyrat popullore fryrje nevojë për të përforcuar dietë. Të përjashtuar nga dietë e lakër dhe rrepkë, start është e vetmja vezë të papërpunuara. Merrni pas ngrënies magnezi pluhur majë një herë në javë të vënë një klizmë. Hani bukë vetëm bajate dhe më pak fasule, bizele, patate e ëmbël, lakër. Shmangni pije të gazuara dhe acid. Më shumë peshk hahet, mish, kos dhe djathë. Kur gaz me një erë të pakëndshme, të reduktojë në minimum proteina në dietë. Tradicionale trajtim receta e vanitet. ti do të mundi në një llaç një lugë gjelle fara kopër kopsht.


Dhe hudhni pluhur 1,5 gota ujë të valë. Mbyllur ato dhe disk, të përfundojë dhe thith 03:00 pastaj filtruar. Përgatitur pije infuzion gjatë ditës tri herë në gjysmën e një gotë çdo herë 02:00 në ushqim. * Ti do të mundi disa fara karrota në një mortajë. Vanitet dhe bloating tri herë në ditë hani një lugë çaji të kësaj pluhur. * 225 ml ujë të valë pour 1 tbsp. l. tharë lule kamomil farmaci dhe vlim për 5 minuta në ngrohje të ulët, le të qëndrojë rreth 04:00, pastaj thahet me napë. Merrni 4 herë në ditë për dy lugë supë përpara se të hahet. 2 tbsp. l. nenexhik lë mjeshtërisht pour dy gota me ujë të valë, pastaj thith për 20 minuta dhe thahet nëpër disa shtresa të napë.

Merrni një gjysmë gotë të krijoj për 25 minuta para ngrënies disa herë në ditë. Kur feçe me erë të keq për të trajtuar fryrje Përdor metodën e mëposhtme popullore. Pini 2 gota të ngrohtë agjërimit infuzion brishtë të përgatitur nga gjethet e sferike eukalipt. Dhe në fund - trajtime popullore bloating takim. * Connect 3 e gjethe nenexhik, 4 nga frutat e malit hirit, 2 pjesë Root sanëz dhe 3 e fara kopër. Pastaj, 1 tbsp. l. Grumbullimi i bimëve oblyyte 200 ml ujë të vluar, thith tsedite orë. Pini dy herë në ditë për 100 ml infuzion me dhimbje barku zorrëve dhe vanitet. Alexander