Metodat tradicionale të trajtimit gju


Nuk ka gjasa që në botë ekziston një njeri i cili gjithë jetën e tij të jetë e ekspozuar në siklet në gjunjë, ndjenja e dhimbjes. Shkaku i vërtetë i dhimbjes të tillë, mjekët lidhen me depozitat e kripës në nyje. Avantazhi i këtij procesi - njerëz të cilët kanë një këmbë shumë e këmbë - këmbë e shtrembër dhe shputë e rrafshët, dhe ata të cilët kishin lëndime të ndryshme, eshtra të thyer e këmbëve, prishet Lidhje ose shtrihen në gjunjë. Arthritis dhe Osteoarthritis - sëmundja më e zakonshme e përbashkët. Në këtë rast, ju do të duhet këshillë specialist është e detyrueshme. Nuk janë zyrtare, metoda shumë efektive për të luftuar diagnoza të dhënave.

Unë mendoj se ju gjithashtu të interesuar në trajtimet popullore e gju. Në faqen tonë ju mund të shihni disa prej tyre, por para se ju të angazhohen në vetë, dëgjoni këshillën e mjekut tuaj. Trajtimi fërkim * Lavamani në nenin 0.5. alkool - 2 tbsp. l. buds thupër. Insistojnë 20 ditë, pastaj tendosje. I pranishëm dhimbje kurë infuzion. Shitore në një të errët dhe të ftohtë. Ajo është përdorur edhe në brendësi: 3 herë në ditë, të përhapet në 25 pika në 1 tbsp. lugë ujë të zier. Narva lule luleradhiqe, dhe të mbushur (jo mbyllja) ata gjysmë një kuart.


Hidh vodka në të, dhe të vënë në një dollap të errët për 30 ditë. Përzierje e nyjeve trashë dhimbshme fshij para shtrat. Pas fërkim përfundojë batanije të ngrohtë. Nëse përmbajtja e bankave shtrydh, pastaj dhimbje, infuzion mund të pini gjysmë ore para një vakt, një lugë gjelle në ditë. * Muzik 300 gram. gështenjë kali, pasi që, derdh 500 ml vodka. Pas 14 - infuzion ditë (Kujtoni agjitacion e përditshme të lëngshme), fshij zgjidhje përgatitur joints brenda natës. Një ilaç efektiv për dhimbje. * Bëni një pluhur të Takimit të thata - Wort Shën Gjonit dhe HOPS. Merrni 2 lugë. l. e çdo barishte të përzier me vazelinë -. 50 oz, dhe tërësisht fshij.

Kur fërkim në gjunjë, të jetë i sigurt për masazh në një lëvizje rrethore. Yndyrat në gjunjë pas zgjimit në mëngjes dhe para se të shkojnë në shtrat natën, përbërja e ardhshme, e cila këmbënguli 24 orë: p.
l. mjaltë të tretur, një gotë qumësht të ngrohtë dhe 10 pika sanëz mbi alkoolin. Të jetë i sigurt për të ngrohur një çështje të përbashkët. Metodat e trajtimit infusions Vlim 2 litra. Uji - 1/4 kg. fara thekër. Ftohur dhe filtruar ekstrakt, përzierje me 0,5 litra. vodka, 3 h. l. rrënjë barbarysovyh dhe 1 kg. mjaltë. Brenda 21 ditëve protrymayete larg nga drita. Pranimi në 3. l. për darkë. Për shërimin, të kalojë kurs të plotë për të cilën ju doni të merrni infuzion të rreth 3 litra. * Përgatitja e një zierje, prokyp'yatyvshy 15 minuta - 1 tbsp.

l. boronicë lë 1 tbsp. ujit. Ftohtë. Tendosje. Pirja atë gjatë ditës, ju hequr dhimbjen. * Kimik lule patate (2 h. L.), Brew me ujë të valë (400 ml.) Në një termos. Dërgo në 03:00. Strain, të marrë 100 gram. tri herë në ditë, gjysmë ore para ngrënies. Dhimbje në gju të shëruar - 3 javë. Brenda dy javësh, të lënë 1/4 filxhan ngjyra druri ngjyrë kafe me 0,5 litra vodka. Kjo shkundur përditshme. Pastaj thahet. Një dozë e vetme e pranimit - 40 pika. Merrni nevojshme për një muaj, tri herë në ditë. Storage - ftohtë dhe të errët. * Efekti i mirë i infuzione, ku ka përbërësit, derdh një gotë me ujë të vluar, Kastrati, farë liri, Wort, Calendula Shën Gjonit dhe hithër.

Herbs marrë në pjesë të barabarta, insistojnë 20-30 minuta, të marrë 25-30 ditë. Fasha * Me kujdes përzierje në një tas me një lugë çaji mjaltë 3 tbsp. lugë ujë, 100 gr. klorid amonit dhe një pjesë të vogël të miellit, mundësisht thekër. Blind me një përzierje të vogël tortë dhe të aplikoni në dhemb joints, duke e vendosur një shall të ngrohtë. * Wash Lopukhov disa gjethe (6-8 copë.) Thatë ato me një pecetë. T'i bëjë ata të hidhur, të bindur njëri-tjetrin, të përballet në një anë dhe vendin nën një shtyp të nxehtë. Shqetësuar në lidhje vaji juaj furçë të përbashkët të ullirit në krye, aplikoni një rodhe ngrohtë gjethe, poshtë në një gju. Cover nënshkrimin letër dhe uteplyte.

Dhimbje të konsiderueshme zgjidh. * Përgatitja e një pezullim të 4 h. L. uthull (9%) dhe 2 vezë. Lëvizje deri në shkumë të trasha. Obmoknite ajo e përbërë nga 4-6 shtresa të garzë dhe të vënë në joints dhimbshme fireplace. Mbuluar me mbyllur plastike dhe i lidhin një të kuqe leshi leckë. Çdo ditë, për 10 ditë. * Merrni një numër të pabarabartë të komponentëve - lëng aloe (. 2 h) Vodka (. 1 h) dhe mjaltë (. 3 h) dhe përzierje mirë. Nga përzierja e përgatitur të bëjë një kompresë me vendosjen pergamenë mbi krye dhe leshi lidh shall. Sulmet e ulet dhimbje. Ndaluar dhimbjen, fërkim ndihmë duke përdorur sallo. * Pas banje, steamed gju fshij sallo.

Të bësh këtë procedurë për disa muaj. Të kalojë përmes një rrënjë blender perestupnya bardhë. Otsypte 200 gr. bimeve dhe kuzhinier për 4-5 minuta mbi zjarrin të qetë, 300 gr. yndyrë nutryanoho. Fshij rezultuar në masë para se të shkojnë në shtrat. Roztopyvshy yndyrë derri vendas, Përhapjen atyre gjunjët zonë brenda natës të dhimbshme. Mbulimi vulë gome, të bëjë një kompresë për natën. Përfundojë sigurt diçka të ngrohtë. Nëse ju nuk doni të shkrihet yndyrë, lëvizni atë nëpërmjet një mulli mishit, por në këtë rast ajo do të jetë përzier me mjaltë parëndësishme. Në sëmundjet e përbashkët gju, metodat tradicionale duhet të jetë e kombinuar me drogë.

Dhe mbani nyjeve nga lëndimi dhe hipotermi! Bakinka,