Metodat tradicionale të lythat hequr


Lythat - sëmundje virale të bartura me kontakt - nëpërmjet çdo ditë. Nuk janë lytha të thjeshta, rinore dhe senile. Lythat Simple vendosura në pëllëmbë, shputë këpucë me majë, të paktën - në bagazhin dhe fytyrë, si papull gri - rozë, të ngritura mbi lëkurë. Formimi i tyre është për shkak të papilare, shypovatoho dhe shtresa me brirë të lëkurës. Lythat rinore shfaqen në adoleshencë, të vendosura në dorsum e duart, ballin, cheeks. Zakonisht me verdhë - kafe apo trëndafili. Për disa vite, asnjë shqetësim, mund të zhduken pa ndonjë trajtim.

Lythat senile të ndodhë në njerëzit më të vjetër se 40 vjet, si dhe njerëzve që vuajnë nga seborrhea. E vendosur në bagazhin, të paktën në fytyrë dhe gjymtyrë. Në një banesë, cilësi të butë, mund të jetë gri, e zezë, të verdhë. Sipërfaqe është pak i përafërt. Fshin lythat duke sallon bukurie pajisje të veçantë, dhe kirurgji. Por ju mund të përdorni dhe mënyra popullore hequr lythat në shtëpi. Këtu janë disa prej tyre. Metodat tradicionale të hequr lythat në shtëpi . 1. Mix pjesë të barabartë të lëng qepë dhe mjaltë dhe nuk përdorin një hark vetëm qull me miell misri.


Aplikojeni këtë pastë në lez, duke mbuluar letër e saj të lartë nënshkrimin dhe perebintovyvaya brenda natës. Pastaj lyej lëkurën përreth për të mbrojtur vazelinë ose vaj zinkut. Procedurë e tillë përsëritet çdo ditë. 2 karafil të hudhër farë fshij në një rende dhe përzierje me mjaltë. Aplikoni për të lez dhe fix suva brenda natës. 3. lyej Lythat lëng i celandine, 2 herë në ditë - tri herë brenda 2 - 3 minuta. Kursi i trajtimit - 2 - 3 javë. 4. Përgatitja melhemin me lëng trumzë dhe yndyra pakripur derri në një raport prej 1:10. Kjo shtesë është e rekomanduar për të pirë një zierje e trumzë 1 h. L. bar derdh një gotë me ujë të vluar, le të qëndrojë.

Supë është e rekomanduar për të pirë para ngrënies 3 herë në ditë. 5. Gjithashtu për këtë qëllim, një nga mënyrat më popullore inkurajon përdorimin e naftës pluhur që ju doni të fshij lez për 20 minuta gjatë natës dhe në mëngjes pas zgjimit gjatë muajit. Dhe mos harroni se lez - një sëmundje virale e transmetuar nga kontakti - mënyrë të përditshme. Dhe, edhe pse ato janë mjaft të efektshme heqjen e mënyra të njerëzve të ekspozuar, po - jo ende të injorohet rregullat elementare të higjienës. Carolina


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!