Metodat tradicionale, metodat e trajtimit të ulcerat gastrike


Ne shpesh nuk e dëgjoni me trupin tuaj dhe nuk i kushtoj vëmendje të sinjaleve që ajo na merr. Natyrisht, ne bëjmë është e kotë për në kohë duke i kushtuar vëmendje disa Sëmundjet mund të shmangur komplikime të rënda dhe trajtim të gjatë dhe të shtrenjtë. Për shembull, në qoftë se në kohën për të njohur shenjat e gastritit dhe trajtuar atë, ajo mund të shmanget dhe kjo sëmundje e keqe si ulcera në stomak. Një ulçerë stomakut është i njohur për të shpesh shfaqet në ata që nuk e humbasin mundësitë për të marrë alkool, tymosur një numër i madh i cigareve nuk mund të mbajë prapa emocionet e tyre dhe shpesh nervoz. Me rëndësi të madhe në parandalimin e ulçerë ka ushqim të duhur dhe të rregullt.

Fakti që stomakut ende i impresionuar nga trupi juaj, mund të gjykohet nga kriteret e mëposhtme: - ju të merrni dhimbje në rajon epigastrike pasi të hahet ose në mëngjes para se të hahet. - A keni shpesh të vjella. Vonesa në këtë rast me një vizitë te mjeku nuk është e nevojshme, pasi kjo mund të jetë komplikime të rënda si gjakderdhje, duke e ngushtuar e qëllimit të stomakut dhe të thyer muret e stomakut. Në rastin e një varfër, kanceri gastrik mund shkojnë në stomak. Nëse ju për disa arsye nuk mund të vizitoni një mjek, provoni metoda tradicionale dhe mënyrat për të trajtuar ulcers stomak. Trajtim më të popullarizuara të përdorura në decoctions dhe infusions e bimëve, por mund të jetë receta me fruta dhe perime, mjaltë dhe produkteve të tjera të bletëve.


Këtu janë disa recetave popullore për të trajtuar ulcers stomak: Lëng patate Mund të përdoret për të trajtuar patate integruar. Për ta bërë këtë ju duhet për të pastruar patate dhe pres, shtrydh lëng. Se lëng ju merrni pas squeezing, dhe do të jetë ilaç juaj. A do ta ndihmojë atë, natyrisht, të nesërmen, por në qoftë se ju pini atë disa javë në mëngjes dhe në pasdite, rezultati do të jetë. Infusions * Merrni psyllium, një gjysmë gotë me birrë ato në ujë të vluar, le të krijoj. Gati për të pirë infuzionin e nevojshme para se një vakt (zakonisht e bëjnë 30 minuta para saj) 1 lugë gjelle 3 herë në ditë. * Për trajtimin e ulcerat gastrike përdorin flaxseed.

Jo të gjithë, megjithatë, infuzion saj baltak me fije si shije ... por kjo është një çështje e zakonit. Por në qoftë se fara krijoj liri në një termos dhe pini atë të paktën një gjysmë gotë disa herë në ditë, ajo është një ilaç popullore do të vij Mukoza stomakut. Ajo pushon të jetë inatosur, dhimbje do largohem me shërimin ulçerë. * Merrni copëtuar rrënjë selino dhe derdh 200-250 ml ujë të ftohtë. Le të paraqiten për 02:00, filtër. Pini infuzion para ngrënies 3 herë në ditë për 70-80 ml. * Merrni një lugë gjelle rrënjë rodhe pluhur dhe plotësoni atë 400 ml ujë të valë. 02:00 qëndrim infuzion.

Pini atë të ngrohtë nga 2 në 4 herë në ditë. * Plotësoj trupin tuaj në të njëjtën kohë furnizimin e vitaminave dhe të trajtuar ulcerat, mund, duke përdorur kokrra të kuqe të dobishme si të egra u rrit. Përgatitja infuzion e rrit hips gjithë ditën. Për ta bërë këtë, ju duhet të plotësoni në një termos dhe i hedh ujë të valë. Gati për të pirë nevojën e infuzionit për 100-125 gram në ditë 10 minuta para ngrënies. Supë Merrni 2 lugë yarrow barishte, derdh një gotë me ujë dhe të sjellë një çiban, hiqni nga të nxehtit. Pas nastoyitsya infuzion për gjysmë ore, tendosje dhe pini atë 3 herë në ditë për një gjysmë gotë para ushqimit. Droga Delicious Nëse ju nuk jeni alergjik në mjaltë, pastaj përziejnë atë me gjalpë dhe arra.

Mjaltë dhe të marrë në një kile gjalpë, arra dhe 200 gram ju merrni drogë shijshme dhe të dobishme. Por ju mund vetëm të marrë atë një herë në ditë - në një stomak bosh. Vaj buckthorn Deti Mirë buckthorn det mantelet e naftës stomakut. Por ajo është duke marrë një gjë e keqe - në ditët e para, kur ju filloni duke marrë mund të fillojnë urth fortë dhe acid regurgitation duket. Atëherë këto manifestime zhduken, dhe ajo bëhet më e lehtë për stomakun. Lëng rrush pa fara Nëse ju mërzit vendosjes në fillim të verës, si një trajtim ju mund të pini lëng e rrush pa fara e zezë. Këtu janë vetëm lëng rrush pa fara duhet të jetë gjithmonë i freskët. Dhe mos harroni se ajo është e kundërindikuar në ata që kanë aciditetit të stomakut rrit.

Këto janë metoda të thjeshta popullore të trajtuar ulcerat stomakut të ju ndihmojë të shpejt të kapërcyer sëmundjen. Megjithatë, ne rekomandojmë që ju të redaktuar vizitë në vend në vend medicinale