Metodat tradicionale, trajtimi i recetave mastitë në shtëpi


Quajtur semundja gjirit mastite, e cila karakterizohet nga përhapja anormale e indit te gjirit, i shoqëruar me dhimbje dhe nganjëherë sekretimit. Baza e sëmundjes, sipas mjekëve, janë faktorë të tilla si natyra e mosfunksionim riprodhues, si dhe probleme në jetën seksuale. Që nga gjiri i njohur për një kohë të gjatë, sigurisht, ka mënyra për të trajtuar jam ters. Dhe kështu metodat tradicionale, trajtimi i recetave Inflamacioni i gjirit në shtëpi dhe flasim tani online. Conventionally, një popullor mjetet juridike popullore trajtim i mastitë mund të ndahen në dy lloje: për përdorim të jashtëm dhe administrimin e brendshëm.

Ish përfshin fasha të ndryshme, kremra, ointments. Dhe e dyta - decoctions, infusions, tinktura. Konsideroni ato - veç e veç. Recipes për përdorim në shtëpi Mjetet për përdorim të jashtëm Apliko për tul kungull gjirit. Idealisht kjo është bërë natën, fiksimin fashë e saj nga pëlhura natyrore. Merrni një gotë me ujë të valë një lugë gjelle e Wort Shën Gjonit dhe le të krijoj. Strain dhe përdorim, duke e bërë kremra. Përgatitja antitumor fluide kompresë. Për të, ju do të duhet dy lugë gjalpë vezë, katër teaspoons zgjidhje mumje (50%) dhe 100 g mjaltë.


Gatuaj tërësisht dhe e shtriu mbi zonën e prekur, duke e bërë ngjesh në 08:00. Në paketë të natës duhet të hiqen, dhe në mëngjes për të bërë flokëkuq integruar në 03:00. Kohëzgjatja e trajtimit mund të shkojnë nga gjashtë muaj deri në tetë muaj. Merrni 4 copa me lule patate dhe gjethet e ca balsam, oe limon, pjesa 2 Fara e anise dhe qimnon. Crush mbledhjen, shtoni tri lugë gjalpë dhe një gotë miell thekre Hypericum. Gatuaj tortë dhe e vë në një vend të madh. Petull duhet të jetë gjysmë inç dhe ajo duhet të ndryshojë çdo 05:00. Provoni të përdorni gjalpë pakripur, vezë e verdhë veze dhe brumë kosi në pjesë të barabarta. Ata duhet të jenë të përziera mirë dhe përdoren për poultices.

Kohëzgjatja - muaj. Për trajtimin e mastitit përdorur një hark zakonshme. Ajo duhet të piqem qepë të mesme, zhvishem atë dhe peredavyty gjendjen e slurry. Pastaj plotësoni atë me dy lugë katranit. Mix mirë dhe të bëjnë kompresa. Ndryshuar ato me vlerë çdo 08:00. Kursi i trajtimit - disa javë para se të kurimit zhdukjes. Bëni një përzierje e 100 g mjaltë, vaj pluhur dhe tul e rodhe të freskëta. Shto lëng shtrydhur fllad limoni (dy fruta). Përzierje rezultuar është aplikuar në gjoks gjatë natës, mbuluar me indet natyrore. Për të përgatitur një pomadë me Inflamacioni i gjirit përdorim të mirë të celandine. Lëng i saj në pjesë të barabarta për përzierje me gjalpë i shkrirë apo sallo nutria.

Ky vaj duhet të përdoret çdo ditë të tjera për një muaj. Nëse është e nevojshme, ju mund të përsërisë rrjedhën e tre muajve. Mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar panxhar pure, të nxehtë në një banjë me ujë me shtimin e një palë lugë uthull. Ajo duhet të vihet në gji për disa orë. Është e mundur që të përdorin si një kompresë për një natë. Krem medicinal mund të bëhen me quinoa. Një kilogram i këtij barishte duhet grij së bashku me dhjamë derri e vjetër (rreth gjysmë kilogram). Mix dhe përhapur një shtresë e hollë që mbulon letër vulosëse ose pergamenë. Ndryshimi herë në ditë, pas larjes tërësisht me sapun dhe gjoks fshirje të thatë.

Kursi i trajtimit - dy javë. Mjetet për administrim oral është shumë i mirë për mastitit bar furçë të kuqe. Ajo rregullon funksionin dhe sistemin hormonal në përgjithësi, dhe në veçanti gjëndër tiroide. Pranimi kurs - rreth gjashtë muaj. Gjithashtu përdorimi dhe aloe. Ajo duhet të jetë përzier me mjaltë në pjesë të barabarta. Mjet që ju duhet të marrë një lugë gjelle dy herë në ditë në një stomak bosh. Ne rekomandojmë përdorimin hudhër dhe vaj. Për të përgatitur atë, pour grimcuar 100g hudhër vaj 50g perimesh (mundësisht i papërpunuar). Ajo është ruajtur në frigorifer. Merrni vajin e nevojshëm lugë çaji me lëng limoni tre herë në ditë në një stomak bosh.

Kursi i trajtimit - një muaj. Përgatitja e një koleksion të pjesëve të barabarta të Leonurus, yarrow dhe bagëti. Në një pintë ujë të valë, të marrë një lugë gjelle e detyrës. Le të qëndrojë për një orë në një termos dhe pije filtruar përmes një gotë para ushqimit, tri herë në ditë. Një tjetër detyrë për të trajtuar mastitë: Merrni në pjesë të barabarta Valerian, Helichrysum: kafshë, Leonurus, borzilok dhe hips. Përzierje duhet të krijoj