Metodat tradicionale thinners gjakut


Fakti se gjaku i njeriut është tepër i trashë, ajo zakonisht e gjen në një ekzaminim shëndetësor. Nëse ju bëhen të vetëdijshëm për këtë, atëherë është koha për të marrë masa të menjëhershme dhe të hollë metodat e popullore gjak. Pse, pse? Prania e gjakut të trashë kontribuon në hypertensive krizave. Ka një rrezik serioz i clots gjakut që mund të bllokoj enët e gjakut. Pa dyshim, një lajm që shpartallua shëndetin, shton vitalitet. Megjithatë, ju nuk duhet të humbasë. Nëse hasni këtë problem, mos harroni se ka të mrekullueshme, të thjeshta dhe efektive metodat tradicionale thinners gjakut.

Gjëja e parë për të bërë për të rivendosur cilësinë dhe strukturën e gjakut normale - është për të përjashtuar nga ushqimet tuaja dietë që rrisin rënien e tij. Këto produkte përfshijnë hikërror, soje, të gjitha bishtajore, mish yndyrore, veçanërisht qengj, të gjitha llojet e lakër, kohlrabi dhe përveç Pekin, domate, turnips, radishes, kopër dhe majdanoz, koriandër, currants zi dhe të kuqe, banane, luleshtrydhe, Shadbush , chokeberry, boronicë, manit dhe dogwood. Ndihmon në zvogëlimin e densitetit të gjakut, kripë natyrore e limoni dhe oksid salicili. Këto acide gjenden në shumën e kërkuar në raspberries, manaferra, fiq, blueberries, limon, portokall dhe Kastrati, boronicë, grejpfrut, kumbulla, qershi dhe rrush.


Ndihmon në zvogëlimin e koagulimit të gjakut të hahet specie peshku yndyror, veçanërisht harengë, shojzë e Atlantikut Verior dhe skumbri. Nën dietë, mundohuni të hani fruta çdo ditë një grejpfrut ose dy portokall. Nëse nuk ka contraindications, është e dobishme për të ngrënë wedges limon të freskët që pour sheqer. Shto një freskët sallatë jeshile lë yahlytsi. Çaji i zi zëvendësojë gjelbër dhe të pini kakao në vend të kafe. Kur gatim supave dhe enët kryesore, të jetë i sigurt për të përdorur një fletë gji dhe të hani drekë në 2 karafil të hudhër. Pas dietat terapeutike, të përgatitur infusions dhe decoctions e bimëve, sepse ata, gjithashtu, mund të ndihmojë. * Për thinners gjakut, parandalimin dhe trajtimin e trombozës, përdorni gështenjë tretësirë.

Për përgatitjen e tij derdh një gjysmë gotë me fruta apo lule të bimëve gjysmë litër vodka. Insistojnë do të thotë një shishe qelqi të errët, lëkundje çdo ditë për dy javë, pastaj tendosje dhe dyqan në një vend të errët. Nëpërmjet gjakut thinners metodë popullore, të marrë në muaj për 30 pika të tretësirë ​​disa herë në ditë. Buckeye mirë reduktuar koagulimit të gjakut, forcon muret e enëve të gjakut dhe capillaries, pengon formimin e mpiksjen e gjakut. * Muzik përbërësit murriz, të egra u rrit, bimë të egra lulushtrydhe një e tërë pylli, bari, tërfili, lule Calendula, tërfili dhe gjethet e zi rrush pa fara.

Të gjitha bimët marrin një lugë dhe trazim. Hidh dy lugë përzierje të thatë dy gota me ujë dhe banjë me ujë Gray vluar për 15 minuta. Vlimit nuk lejon. Pas gatimit, të lënë për 40-50 minuta. Tendosje dhe të marrë një gjysmë gotë 4 herë në ditë. Kalter efektive dhe përgatitjet me bazë. Një lugë gjelle e gjethe të freskëta apo të thata e kalter derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë për 10-15 minuta gjatë ditës dhe pini si çaj. Supë gjithashtu të ndihmojë me venat me variçe dhe capillaries të vogla. Nuk do të jetë një ekstrakt efektiv nga leh e twigs të rinj dhe shelgut të bardhë. Lugë gjelle imët degët e shelgut (shelg) copa leh thyer dhe derdh një gotë me ujë të valë.

Gri për ngrohje të ulët për 5 minuta. Insistojnë orë. Pastaj tendosje. Merrni dy lugë infuzion në mëngjes dhe në mbrëmje para se të shkojnë në shtrat. * Përgatitja e një infuzion të bimëve tërfili. Për ta bërë këtë, një lugë gjelle e thata tërfili bar derdh një gotë me ujë të zier, një orë termos dhe tendosje. Pini një gjysmë gotë në një vakt. Duke përdorur ndonjë metodë popullore e thinners gjakut, nëse është e mundur të përpiqen për të lëvizur më shumë. Punojnë sa më shumë shtëpi dhe në kopsht - një parandalimin e madhe e trombozës dhe rritjen e koagulimit të gjakut.
Ecni në ajër të pastër për të paktën 45 minuta. Mos të jetë dembel.

Nëse ju nuk mund të sjellë veten për të thyer larg nga TV apo shtrat tuaj të preferuar, të merrni një qen. Pastaj shkoni për një shëtitje me të gjitha mjetet! Sipas rregullave të dietat terapeutike dhe gatim dhe duke marrë ilaçe, gjak gradualisht kthehet në normale, dhe ju mund të shmangur komplikime të rënda dhe sëmundje! Cheers! Svetlana,