Metodat tradicionale të trajtimit të cystitis në shtëpi


Seksi i drejtë vuajnë nga cystitis shpesh. Getting në fshikëz, streptokokeve të dëmshme, Stafilokoket dhe E. coli ulem në heshtje dhe me qetësi të presin kur ju mund të provojë veten ", në gjithë lavdinë e saj." Fakti se paraqitja e procesit inflamator, i cili duhet ndërhyrë rrethanat aa që dobësojnë sistemin imunitar, të tilla si dridhura, alergji, përvojat nervore. Nëse ju nuk mund të lëvizin larg nga dyert e shenjta të shkronjës "F", ose të kthehen në atë çdo 15 minuta, ju mund të sigurtë të fillojnë të përdorin metodat tradicionale të trajtimit të cystitis në shtëpi: * Merrni një dush të nxehtë dhe të shtrihem në të për gjysmë ore.

Nxehtësia-të ngrohur trupin dhe lehtësimin e dhimbjeve. Ju mund të vënë në vend të një dush në shishe më të ulët bark të nxehtë me ujë ose një qese me rërë të nxehtë në furrë. * Mundohuni të pini sa më shumë ujë. Në fillim mëngjes nga trupi skuqur nga e infeksionit. Pini një gotë çdo 2:00 alkaline ujit mineral. Ajo është gjithashtu e mirë për të pirë çaj të dobët me qumësht dhe lëng nga manaferrat, Kastrati ose boronicë. * Mundohuni trajtim bimor në cystitis. Mix 2 lugë. l. gjethe, lule dhe alte shqopë, 1 tbsp. l. nenexhik dhe hips grimcuar. Pour 1 tbsp. l. Filxhan Grass ujë të valë, të sjellë një çiban, pastaj një dush me ujë për 10 minuta, hiqni nga të nxehtit dhe të mbyllë deri në një orë.


Merrni një gjysmë gotë me supë disa herë në ditë. * Mix pjesë të barabarta gjethe e thatë e bearberry, boronicë, gjethe nenexhik dhe buds e thupër. Të gjitha përzierje mirë, pastaj 1 tbsp. l. përzierje derdh një gotë me ujë të valë dhe të lënë gjatë natës në një termos. Pini një infuzion vakte gjatë gjithë ditës në mënyrë që ditë për të pirë 2-3 gota fondeve. * Mix 2 lugë. l. lë grimcuar gjethe delli dhe farë liri, 1 tbsp. l. Jakobit rrënjët Ladder dhe rigon. Hidh një gjysmë litër ujë të valë barin, pastaj Tomita atë për ngrohje të ulët për 10 minuta. Pastaj thith supë brenda natës. Merrni marrë me anë të një gjysmë gotë para ushqimit.

Para se të shkojnë në shtrat pini një gotë të mirë të infuzion. * Remove procesin inflamator në cystitis ndihmë ushqyesve blueberries, Kastrati dhe boronicë. Berries dhe ju mund të hani të freskëta, të ngrira, ose të thatë. Në kushtet e ushqimit off menu nga aromat e tij, seasonings djegëse, majonezë, ketchup, ushqime turshi dhe tymosur. Ju është veçanërisht e dëmshme marinades, turshi, mustardë, hudhër, piper dhe rrikë. Nuk ka kohë për të ngrënë ato pas mirë.
Dhe, sigurisht, me dietën cystitis duhet të mos përmbajë alkool, sepse alkooli shkakton përkeqësimin. Gjithashtu nuk rekomandohet për të pirë lëngje shtrydhur fllad dhe të koncentruar.

Nëse jeni të vërtetë duan, ata duhet të jetë i holluar me ujë. A nuk ndjehen të shëndetshëm, të përmbahen nga seksi. Gjatë sëmundjes, ai nuk do t'ju sjellë ndonjë gëzim, por trajtimi mund të vonohet. Dhe mbani mend, nëse vuan që zgjat më shumë se dy javë, ethe dhe sëmundje progresive, shihni mjekun tuaj për të përjashtuar praninë e pyelonephritis. Së fundi, metodat dhe mjetet e trajtimit të cystitis përmbush recetë e vjetër gjyshes së tij të zbatueshme në shtëpi. Pra skuq në copë sobë me tulla të kuqe (para-larë atë mirë). Veshin dorashka vrazhdë nuk të djeg veten dhe të vënë një tullë në kovë smalt.

Atëherë hiqni brendshme dhe të ulet në një kovë, këmbët dhe trupi më i ulët përfundojë batanije të ngrohtë. Uluni kështu deri ndalesa të ngrohtë me tulla, pastaj veshin pizhame të ngrohta dhe të shkoni për të fjetur. Kaloni dy ose tre procedura të tilla, dhe ju jeni shëruar plotësisht. Cili është sekreti? Gjyshja ime nuk e them, por ndoshta kjo është Pronat e dobishme e një balte të kuqe janë kaq ... Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!