Metodat tradicionale për të trajtuar herpes zoster


Shumë njerëz vuajnë nga kjo sëmundje. Ky është një lloj i vështirë i virusit, por në këtë rast nuk ka blisters dhimbshme mbi buzët dhe shumëllojshmëri amazing e lëkurës në trupin e pacientit. Përveç kësaj, sëmundje është e shoqëruar me kruarje të lëkurës dhe dhimbje të forta. Nëse vuani nga kjo gjendje, mos e humbni shpresën. Nga ajo që ju mund të shpëtoj i për një kohë të gjatë në qoftë se ju përdorni trajtimin e herpes zoster metodave të njohura. Shpesh zoster riaktivizimi virus është "zoster herpes" person të gëlltitet si një fëmijë, pas lisë së dhenve sëmundjes. Pasi një fëmijë është i infektuar me dhenve, herpes zoster virus nuk zhduket, por mbetet në qelizat nervore dhe e bën veten të njohur deri atëherë.

Zakonisht, virusi herpes aktivizohet në trup kundër sfondit të sëmundjes, duke reduktuar imunitetit. Shpesh sëmundja zgjohet në vjeshtë dhe dimër, kur çdo gjë prostyhayut, teshtin dhe kollitet. Në këtë sfond, virus i vjetër brenda trupit, gjithmonë mbledh këto vibracionet. Ai fillon të rritet, dhe përfundimisht "blooms" në lëkurë, duke sjellë dhimbje dhe vuajnë për të pacientit. Gjë e mirë ka mjekësisë popullore receta të ndryshme popullore trajtojnë herpes zoster! Le të shikojmë në disa praktika të provuara dhe një më të efektshme. Ndihmon për të neutralizuar virusin krejtësisht gjë e neveritshme .


Pelin me herpes përdorur si një farmaci tretësirë ​​alkool. Dip një copë gazë apo leckë e saj të pastër dhe të zbatohet si një kompresë në zonën e prekur. Mbani paketë për 20 minuta. Pastaj lyej vaj pluhur të lëkurës. Procedura përsëritet disa herë në ditë. * Connect 1 rr. l. sode dhe kripë , derdh ujë dhe trazim për të marrë përzierje krem ​​në formë. Lyhet lëkurën prekur me këtë melhem tre herë në ditë. 3-4 dhe sëmundje do të tërhiqen. * Bëni infuzion hudhër në vaj pluhur. Për ta bërë këtë, bluaj 100 g hudhër të freskët dhe derdh atyre një gotë vaj pluhur.

Vendoseni në furrë në 3:00 dhe 03:00 Tomita në 50-70 gradë. I ftohtë dhe tendosje. Lyej njollat ​​e lënduar rezultojnë vaj 3-4 herë në ditë. Grease lëkurës zift , jo i lidhur çdo ditë. * Vendet ku i nxituar, lyej me hudhër të freskët pure 2 herë në ditë.
Hudhër paqëndrueshme dobësojnë aktivitetin e virusit. Vetëm kravatë përfundojë me tul hudhër, si ju mund të merrni djegur. Ne jemi vetëm një hudhër shpifjeve herpes në një rreth nga periferia në qendër. * Pini infusions hot brenda një muaji i urtë, tansy, yarrow ose . Për ta bërë këtë, derdh një lugë gjelle e bimëve të thata në dy gota me ujë të valë dhe të lënë për 20 minuta.

Pini infuzion para ngrënies për 2-3 gota në ditë. * Sukses ndihmojnë në trajtimin e herpes zoster gjethe pomade shelg . Për përgatitjen e tij të djegur gjethet e thata dhe hirit të përzier me 9% uthull në një gjendje të salcë kosi. Aplikoni pomaden rezulton në lëkurë prekur 3-4 herë në ditë. Në qoftë se ju përdorni këtë ilaç popullore për trajtimin e herpes zoster, dhimbje shpejt zgjidh gradualisht zhduken spote dhe skuqje të lëkurës. * Për të hequr qafe të virusit nga trupi, pini çaj shërimit murrizat . Për të bërë këtë ilaç popullore, i hedh një filxhan të valë lugë çaji me ujë të copëtuar steamed zakonisht.

Insistojnë orë, tendosje. Pini një filxhan çerek çaj, katër herë në ditë. Në rastin e formës akute të sëmundjes, mund të pini lugë çaji çdo orë, 10-12 herë në ditë. Kur herpes zoster i nxituar dhe blisters mund të hapet. Është më mirë për të shtuar atyre peshqir të lagur. Ne trajtimin e semundjes, marrë kripë dush me jod . Shtoni ujin e përgatitur ngrohtë 6 lugë kripë dhe 15 pika jod. Merrni një dush çdo ditë të tjera për të zbutur gjendjen. * Ndihmë Mirë dush me niseshte . Për ta bërë këtë, derdh një gotë me ujë të ngrohtë niseshte. * Për trajtimin e herpes zoster, dy herë në ditë njomet blisters përflakur 5% peroksid hidrogjeni , dhe formoi një kore lyej erytromitsynovu vaj të parfumuar. * Për lehtësim dhimbje të bashkangjisë në akull lënduar vend për një kohë të shkurtër.

Sigurisht, në këtë pikë në qoftë se ju nuk keni ndonjë ftohjet. Gjatë sëmundjes marrin dozë të lartë vitaminë C dhe propyyte vitamina B komplekse shumë të mirë në këtë kohë për të marrë një multivitamin që përmban gjurmë element zink. Edhe pse kurë herpes zoster nuk është ende e mundur, por të trajtuar herpes është një domosdoshmëri! Nëse trajtim nuk fillon në kohë për t'u bashkuar me infeksionin e sëmundjes dhe mund të fillojnë acarohet. Në rastet më të rënda, sëmundja mund të përhapet në pjesët e tjera të sistemit nervor. Pastaj një infeksion herpes, të rrisë temperaturën, dhe gjendja e pacientit shumë më keq.

Por unë shpresoj se kjo nuk do të vijë, sepse ju e dini se si për të trajtuar mjetet juridike herpes popullore, dhe kështu të jenë në gjendje t'i aplikojnë ato në kohë, ashtu siç është shkruar në artikull. Dhe një tjetër tip. Nëse ju mendoni se zastudylysya dhe dobëson trupin tuaj nga infeksioni, menjëherë të marrin masa për të trajtuar sëmundje fillon. Shkoni te mjeku - edhe në qoftë se ju porosis vaj të parfumuar " Herpevir "Vajosje për lëkurën e pezmatuar, si edhe imunoglobulina për të rritur imunitetin. Në të njëjtën kohë, kalojnë procedurat parandaluese kundër herpes zoster. Priftërinjtë zierje dhe për të marrë një dush. Kështu që ju tregojnë ndërhyrë aktivitetin e virusit herpes, dhe për të shpëtuar veten nga të mëtejshëm, trajtim më të ndërlikuar.

Cheers!
Svetlana,