Metodat tradicionale të trajtimit të drithërat për këmbët


Nuk ka asnjë njeri këpucëve në mbarë botën që të paktën një herë në jetën e tyre, nuk e vajosi veten misri. Kështu pak se ata prishin pamjen e lëkurës, kështu që ata janë ende të lënduar! Megjithatë, calluses mbi pëllëmbët e duarve mund të shfaqen, por jo nga këpucët natyrisht, por nga puna fizike. Dhe nëse po, secili të paktën një herë, por më parë do të kuruar blisters.
Le të shohim se si për të trajtuar gishtërinjtë metodat e njerëzve. * Release këmbët tuaja nga blisters mund të jetë banja sapun-sodë. Total për këtë ata kanë nevojë për 10. Vetëm të derdh një litër ujë pellgu temperaturën e trupit dhe të shpërndajë 1 lugë. L. sode pjekje. Pastaj këmbët sapun Lather dhe vënë ato në një tas.

Pra rri 15 minuta, pastaj fshij calluses furçë të veçantë ose shtuf. Këmbët pije të ujit, fshij me një peshqir, Përhapjen shkurtohet vende këmba krem ​​ose krem ​​ushqyes. Këmbëngulin dy javë 3 karafil hudhër 4 gota e uthull. Atëherë lehtë njomet një leckë pambuku me uthull dhe hudhër, por që nuk është i rrodhi nga lecka, dhe atë të bashkëngjitni misri. Sigurt fashë gjatë natës. Në mëngjes vënë një paketë të re të uthull hudhër. * Dele në filxhan vezë pule të freskët dhe të mbuluar me 80% uthull. Pas 7 - 8 ditë pas shpërndarjes së tij të plotë, aplikoni vaj të marra në misri steamed, të përfundojë.


Në mënyrë tipike, heqjen e drithërat, mungojnë dy procedura të tilla. * Mix 4 pjesë vazelinë dhe lëng 1 pjesë herbs freskëta celandine, ose të lidheni me sasi të barabartë të thata pluhur bar dhe naftës pelte dhe të shtoni disa pika të 0, 25% acid fenik. Përdorin për të trajtuar lythat dhe drithërat. Flisni për marrjen e shpëtoj lëkurën keratinizuara dhe mos përmendur trajtime popullore për drithërat në këmbët duke përdorur gjethe aloe, qepë dhe patate të papërpunuara - është e gabuar, sepse ajo është një mjet shumë efektiv. Për zbatimin e tij të bluaj të gjithë përbërësit e marra në mënyrë të barabartë në qull me miell misri misri dhe lyej, të nënshkruar atë dhe pastaj kasetë.

Një ditë blisters lëkurës rozm'yakshytsya dhe mund të jetë butësisht hall shtuf ose thikë dezinfektohet. Pastaj vendin e calluses duhet të aplikoni një krem ​​ushqyes ose krem ​​për këmbët. Nëse është e nevojshme, të përsëritur procedurën çdo ditë. Zakonisht 1-3 procedurat nuk janë në gjendje për të kuruar. * Shto ujin si mangan shumë më të, kështu që ajo pikturuar atë në ngjyrë kafe të errët. Ulët ujë deri me calluses në 15 minuta. Pastaj fshij këmbët e thatë dhe këpucë me majë pomastit jod. Përsëriteni tri herë në javë dhe deri në fund të javës së dytë ajo shkon. Nëse drithërat të ndihmojë me dush kripë angleze. Vendos këmbët e saj për 15 minuta, pastaj hall dhe lahen me shtuf vazelinë.

Metodat tradicionale të trajtimit të misrit të thatë mëposhtme ofertë misri me avull para se të shkojnë në shtrat, dhe pastaj do ta lidhë atë të zhvishem tul limoni në kallo. 02:00 trajtim tjetër të përsëritur, dhe misri avull, dhe me kujdes hiqni atë. Alexander