Metodat tradicionale për të trajtuar malarien


Malaria - një sëmundje e natyrës ngjitëse nga periudhave të shkurtra të përsëritura të etheve. Periudhave të shkurtra ditore përsëritëse e etheve vëzhguar në formën tropikale cdo tre dite - me një formë tre-ditore, çdo katër ditë - në formën e një malaries katër. Sulmet prish shpretkë dhe të mëlçisë, duke çuar në zhvillimin e anemisë. Ato fillojnë me një ethe të rënda, i cili vjen për të zëvendësuar rritje të mprehtë në temperaturën e trupit në 40 gradë. Pas një kohe temperatura zvogëlohet dhe pastaj trupi është djersitje pa kursim. Sëmundja ndodh pas një pickim mushkonje - një bartës të sëmundjes. Si rezultat i pickimit nga një Plasmodium malaria gjak hyn.

Bites e mushkonjave fotografive. Recipes trajtojnë malaries. * Per trajtimin dhe parandalimin e malaries 25 gram të koneve hop derdh 400 ml ujë të valë dhe largohet për 1.5 orë mbi kapak, mbështjellë, pastaj tsedite infuzion nëpërmjet napë. Pini një përzierje e 50 megapixel gjatë sulmit, pas 8-12 orë dhe përsëri pas 8-12 orë, edhe nëse sulmi ka kaluar. Merrni përzierje për 3 ditë me radhë. Ndiqni pjesën tjetër krevat. Duke pasur përzierje, të përfundojë deri ngrohtësisht. Nëse ju keni një ndjenjë e shurdhim në kokë, pastaj pas 2-3 ditësh ajo do të kalojë dhe ju do të merrni më të mirë. * Connect 1 rr. l. rrënjë hithër hithër, 1/2 c. l. farë hudhër dhe 1/2 litër vodka.


Insistojnë përzierje prej 8 ditësh, të marrë 1 tbsp. l. tretësirë ​​në një gotë me ujë tri herë në ditë. Rub infuzion të gjithë trupin. * Gjysma një filxhan i krimbave rrepkë lëng holluar të njëjtën sasi e vodka. Ndani përzierje në tri pjesë dhe shpjegoj në 3 doza të ndara në ditë. Në mëngjes përsëri e bëjnë këtë mjet dhe menjëherë pini atë. Mos u habitni nëse ju filloni të vjella e gjelbër - pastaj të kalojë malarjes. Healers tradicionale krahinë Poltava ofroi trajtimin e tij të malaries. Mendova se ishte metoda më e mirë e trajtimit, gjithmonë të ndihmuar. Ju merrni 1 orë. L. i urtë i freskët, gjethet jeshile jargavan 20 dhe 02/01 orë.

l. vaj eukalipt. Hidh përzierje litër vodka dhe pini 2 lugë. l. përpara se të hahet. * Trajtimet tjera popullore për malaria janë të këshilluar që të derdh 2 gota ujë 1 filxhan gjethe të gjelbërta prej jargavan dhe vlim deri gjysma e avullimit të ujit. Pastaj supë është filtruar dhe metodë e kësaj pije kombëtare pesë gota e para sulmit të ardhshëm të malaries. Edhe praktika e vluar 300 gram melchennyh degët e jargavan me gjethe në 1 litër ujë për 20-25 minuta. Supë këmbënguli 03:00 dhe filtruar. Piu një gjysmë gotë tri herë në ditë. 12 Gjethet e jargavan mbushur brenda natës 250 ml ujë të vluar, të mbuluar dhe të mbyllë.

Në mëngjes pini me stomak bosh. Përsëriteni 1 herë në javë. Një tjetër trajtim popullor për malaries rekomandohet 9 lë jargavan derdh 100 g të alkoolit pastruar, e mbylli shishe dhe këmbëngulin javë, pastaj të marrë 1 tbsp. l. tri herë në ditë për 15 minuta para se vakt me 1 tbsp. l. ujë të zier. * Muzik e kokës otsvetayuscheho luledielli, të bëjë një bankë të qelqit, të mbushur me ujë, të mbyllë bankën. Vendosur atë në diell për një muaj. Pastaj para se të sulmit malaries merr 20 pika tretësirë ​​ose 1 tbsp. l. tri herë në ditë para ushqimit. Gërmoj 200 gram rrënjët e lulediellit, derdh një litër ujë dhe vlim për 20 minuta.


Thith 03:00 filtruar përmes 4 shtresa të napë. Pini 3 g. Per ditë për një gjysmë gotë. * 1/2 c. l. pounded fara kopsht majdanoz oblyyte 400 ml ujë të ftohtë, thith 08:00, atëherë filtruar. Pini një gjysmë gotë në katër herë në ditë. * 1/2 h. L. leh shelg nastruhannyy pour 1,5 gota me ujë, vlim të zhduket tretave ujë. I ftohtë dhe shtoni mjaltin supë. Në mëngjes në një stomak bosh për disa ditë të pijshëm zierje çaj të hidhur. * 3 h. L. finely copëtuar pjekur kafe, shtoni 2 h. l. rrikë integruar dhe 450 ml ujë. Vendoseni në zjarr dhe kuzhinier për 20 minuta. Filter dhe pini supë të nxehtë në gjysmën e një gotë 2 viteve.

ditë për tre ditë me radhë. * Imët pres 1 limon, derdh një gotë me ujë. Boil në një smalt tenxhere 1/2 ujë të avullimit. Filter, shtoni 1 tbsp. l. vodka dhe ziej në zjarr të qetë. Kur të vluar i Vendos 50 mg pluhur kininë. Vskypanyy tjetër, hiqni pan nga të nxehtit, atë mënjanë në një vend të freskët. Pini me stomak bosh në mëngjes gjithë grumbull. Vazhdo në trajtimin e malaries 4 ditë radhazi. Hidh një gotë me ujë të valë 2 tbsp. l. thata grimcuar rrënjët hips, të qëndrojë, filtër. Merrni 1 tbsp. l. fondet kombëtare tri herë në ditë.