Metodat tradicionale të trajtimit kataraktit


Disa njerëz me moshë të filluar të shohin më keq. Vizioni bëhet konfuze dhe e shurdhër. Në sytë duket si në qoftë se një vello. Kjo është për shkak të ndryshimeve në lente të syrit. Ai bëhet me re, humb transparencën e tij. Ajo që quhet një sëmundje - katarakt. Nëse sëmundja është infektimi nuk trajtohet, mund të shkaktojë komplikime të rënda dhe madje edhe humbjen e vizionit. Në fazën fillestare të sëmundjes kur simptomat janë mjaft evidente, por kanë marrë asnjë formë vizion të rrezikshme, mund të përdoret me sukses të trajtuar metodat e kataraktës popullore. Mjekësisë tradicionale në trajtimin e cataracts perfeksionuar shumë kohë më parë, dhe kështu ka grumbulluar një shumë e recetave të ndryshme.

Disa prej tyre janë më efektive dhe provuar, unë dua të ju ofrojnë sot. Sy pika për trajtimin e cataracts. * Boil vezë të ziera i freskët, i ftohtë dhe zhvishem atë nga shell. Pritini vezë në gjysmë dhe për të hequr të verdhat. Në gjysmën e proteinave Sasi e vogël një lugë çaji sheqer dhe mbulojnë gjysmën tjetër. Vendi vezë butësisht me sheqer në një tas dhe vendin në furrë preheated mirë. Pas 20 minutash, hiqni tas, vezë sheqeri është bërë një shurup shëruese. Me kujdes pour shurup në një kavanoz qelqi steril. Sigurohuni që shurup ishte transparent dhe ajo nuk e ka marrë ndonjë papastërti dhe kokrra Unfused sheqer.


Dripping shurup në sytë tuaj 2 pika 3 herë në ditë. Procedura kryhet 9 ditë. Pastaj thyejnë për 3 ditë dhe të përsëritur trajtim. Jar e shurup Store mbyllur fort në temperaturë dhome. Bimeve medicinale në trajtimin e kataraktit të syrit. Shtrydh lëng nga barishte freskët tërfili i kuq, tendosje dhe të vënë në një banjë me ujë. Nxehtësia lëng, por nuk vlim! Menjëherë hiqni nga të nxehtit. Prosterilizuyte shishkë qelqi dhe i hedh lëng në të. Mbylle shishe. Bury tubth 2 pika lëng në mëngjes dhe në mbrëmje. Mbajeni këtë ilaç mund të jetë jo më shumë se 5 ditë. Atëherë më mirë të përgatitur droga të reja. * 2 lugë lule Calendula derdh ujë të valë.

Rreth 2 gota. Insistojnë gjysmë ore dhe tendosje. Pini një gjysmë gotë me infuzion disa herë në ditë dhe çdo herë që të lajë sytë. * Një trajtim i shkëlqyer për cataracts - instalacioni sy zjarret rrëshirë të lëngshme. Ajo mund edhe të shërohet dhimbje të vjetër. Për të përgatitur ilaçe, shpenzojnë dru palme. Ju mendoni se në disa vende kore është mjaft elastik. Fruthi Nadrizhte në këtë vend. A do lëng - rrëshirë. Kjo është rrëshirë. Mblidhni atë në një kavanoz të pastër dhe të holluar vaj buckthorn det në një raport prej 1: 3. Futur në sytë e përzierje 1 rënie e në ditë. Kursi i trajtimit për 2 muaj. Trajtimi i kataraktit duke përdorur mjaltë.

* Për trajtim është mirë të përdorni dritën në mjaltë maj. Por mos harroni, ajo duhet të jetë e natyrshme, kështu që blej atë direkt në parkut, apo kombinezon blerje tregu mjaltë. Shkrihet mjaltin me ujë të pastër të ftohtë në një raport prej 1: 3. Zgjidhja futur në sy 2 pika disa herë në ditë. Javën Likuytesya. Pastaj të ndryshojë raportin e 2: 1. Pas tjetrit jave - 1: 1. Ky ilaç popullore për të trajtuar cataracts lejon në moshën e vjetër. * Per trajtimin dhe parandalimin e semundjes, ngjeshje lëng nga një qepeve freskëta. Tendosje lëng dhe përzierje me një gotë me ujë të zier. Shto një lugë ëmbëlsirë e mjaltë të lëngshme të lehta dhe përzierje gjithçka mirë.

Mjetet ushqeu 2 pika 1 në ditë, në mëngjes. Katarakt Klinike ushqyerit. Në trajtimin e sëmundjes është shumë e rëndësishme për të ngrënë si ushqim shumë që përmbajnë përfshin zink dhe selen. Pra, të përfshijë në arra përditshme dietë tuaj, ushqim deti, bukë me krunde. Hani shumë fruta dhe perime të kuqe, të verdhë dhe portokalli, dhe perimet me gjethe jeshile janë të pasura me antioksidantë dhe vitamina. Një antioxidant i shkëlqyer ka mjaltë dhe lëngje të freskëta. Kur përdorni mjaltë, mos harroni se ju mund të shtoni vetëm për pije të ngrohtë dhe të ftohtë. Në ujë të nxehtë ajo humbet vetitë e tij.

Me lëng, karrota preferojnë. Megjithatë, kjo nuk do të pi më shumë se një gotë në ditë. Ndihmon në trajtimin e blueberries të freskëta dhe çaj jeshil. Efektet anti-inflamator dhe antioxidant kanë edhe hudhër, fruta buckthorn det, rrush pa fara e zezë dhe të egra u rrit. Mohim